[#1] TOSEC - archiwizacja i wewryfikacja prywatnej kolekcji
Przez lata uzbierało mi się kilka tysięcy amigowych dyskietek. Planuję je kiedyś przejrzeć i ewentualnie zgrać wszystko do ADF, bo możliwe, że są tam mało popularne gry i soft.

Jest jakiś program do szybkiego zgrywania dyskietki po dyskietce aby tylko je przerzucać i enter? Trochę ich jest nie podpisanych i przy dużej ilości nadawanie nazw i wybór scieżki będzie mozolne.

Znalazłem stronkę gdzie można sprawdzić czy dany ADF jest już w TOSEC, ale plik dat jest z 2019 i nie jest aktualny. Na stronie TOSEC
jest też program ADF-Workshop, który w opisie ma:
Comparison and identification with TOSEC database


oraz
Batch mode

Może ten jeden program spełni moje oczekiwania?

Czy wystarczy prównać swoje ADFy z najnowszym "TOSEC - DAT Pack - Complete (3312) (TOSEC-v2021-12-31).zip" ?

Pewnie ktoś już ma doświadczenie w tej materii i doradzi, bo nie chcę zgrać kilku K dyskietek na marne :D
[#2] Re: TOSEC - archiwizacja i wewryfikacja prywatnej kolekcji

@snifferman, post #1

Cześć, jeżeli aktualne, a od kolegów z Discorda słyszałem że tak, to odezwę się wkrótce.
Byłem w takim punkcie ok 6 lat temu i zgrałem ponad 7k dyskietek dla Ami i ST.
Pytania podstawowe:
1. Czy i jakie urządzenie pasz do zgrywania - KryoFlux, Greaseweazle, SuperCardPro, czy tylko Amigę?
2. Czy te dyski to głównie oryginały, czy "backup-dyski"?
[#3] Re: TOSEC - archiwizacja i wewryfikacja prywatnej kolekcji

@snifferman, post #1

Ostatnio też przeglądałem swoje dyskietki z jakiegoś allegro, miały iść na format ale coś mnie podkusiło żeby zobaczyć co tam jest. Myślę że mam jakieś kilka "perełek" polskich domorosłych twórców do zgrania.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem