kategoria: A1200
[#1] AmigaOS kilka pytań.
Witam serdecznie.
Zastanawiam się nad zakupem i instalacja AmigaOS na mojej A1200 i w związku z tym mam kilka pytań.

1. Posiadam rozszerzenie ACA 1221 64 MB. Która wersja systemu będzie odpowiednia dla tej konfiguracji?
2. Czy można gdzieś kupić System wraz z fizycznymi ROM'ami. Z tego co się orientuję to w pakiecie są romy w postaci plików?
3. Jaki programator i kości kupić do zaprogramowania ROM'ów?

Pozdrowionka dla Amigowców!
[#2] Re: AmigaOS kilka pytań.

@Stabio_PL, post #1

Twoja karta ma funkcję MapROM. Możesz sobie wgrać z pliku do pamięci jaki kickstart będziesz chciał. Nie ma potrzeby kupować programatora i kości.

Każdy system 3.x/3.x.x będzie odpowiedni. Jeżeli chcesz mieć święty spokój z dyskami >4GB to 3.1.4 w górę
[#3] Re: AmigaOS kilka pytań.

@ppill, post #2

Rozumiem ale jest problem. Po zmapowaniu ROMu WB nie obsługuje wyższych rozdzielczości i kolorów. Mam wrażenie, że ma 16 kolorów. Gry i programy odpalają się tak jak powinny ale ten WB mnie zabija...
Jak zmapuję rom z innej karty CF i przełączę na kartę z OS3.9 to jest elegancko ale jak dołączę mapowanie do karty na której mam system to już lipa. WB wygląda makabrycznie. Dlatego chciałem sobie zrobić te romy na kościach, czyli tak jak powinno być. Chyba, że coś źle robię z tym mapowaniem....
[#4] Re: AmigaOS kilka pytań.

@Stabio_PL, post #3

Jaki używasz kick i WB gdy masz tylko 16kolorow ?

Mapuj ten sam kick który jest na innej karcie CF
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem