kategoria: A1200
[#1] A1200 i AmigaOS 4.1 FE
Sorki, jesli troche spamuje tematami ostatnio ale zabralem sie za kilka rzeczy na raz :D
Instalowal ktos moze OS4.1 FE na prawdziwej A1200? Strasznie malo informacji jest na ten temat. Znalazlem tylko filmiki jak ludziska instaluja na emulatorach. Dzisiaj bede prubowal to zrobic, podlaczajac DVD do Amigi przez Pcimcia USB. Na emulatorze nie udalo mi sie nawet rozpoczac instalacji :(
[#2] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Stabio_PL, post #1

Ale PPC masz w swojej Amidze?
[#3] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Norbert, post #2

To musi być cholernie rzadki egzemplarz - jeden z kilku devboardów od Phase5, które umożliwiają założenie PPC do A2000 (jeśli się ma CyberStorma II albo 2060).
[#4] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@recedent, post #3

Ja tu widzę A1200, więc nie wiem skąd się wziąła A2000 szeroki uśmiech
[#5] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Stabio_PL, post #1

Ja instalowałem uzywając dyskietki startowej którą dołączają w komplecie z systemem. Jak podłaczysz napęd i dysk do ide amigi, to bootujesz z tej dyskietki z wsadzoną płytą w napęd.Wtedy instalacja sama odpali się z płyty. Oczywiście zakładając że masz wszystko podłączone prawidłowo i masz ppc i przynajmniej 128mb ramu.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 15:32:13 przez jaster
[#6] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@jaster, post #5

No to chyba wlasnie poległem :D Mam tylko Aca1221 z 64mb i tyle... Musze zatem zainwestowac w OS 3.2 Mam go oczywiscie ale bez updatow. Zbankrutuje na moim marzeniu :D Dopiero co kupiłem programator GQ 4x4 v 4 i duuuuzooo epromow :) A co tam, bawmy sie :)
[#7] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Stabio_PL, post #6

Wyraźnie jest napisane, że wymaga architektury PPC.
[#8] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Stabio_PL, post #6

Mam tylko Aca1221 z 64mb i tyle

Panie, z czym Pan do ludu

No to chyba wlasnie poległem :D

Oj tak

Musze zatem zainwestowac w OS 3.2 Mam go oczywiscie ale bez updatow.

A czemu wszyscy się rzucają na te nowe OSy? 3.1 ci nie wystarczy?
Używam 3.1 od nastu lat i żyję. OS 3.9 też używałem i żyję szczęśliwie

Dopiero co kupiłem programator GQ 4x4 v 4 i duuuuzooo epromow :

To sobie ponagrywasz Kicki i będziesz Pan zadowolony.
ACA1221 miała opcję do kupienia, więc może masz tam maprom
[#9] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Stabio_PL, post #6

Nie czytasz o wymaganiach programowych i sprzętowych przy instalowaniu nowego systemu/programu ?
Dotyczy to każdej platformy jakiej używasz ?
[#10] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Norbert, post #9

Norbert, ludzie tutaj nawet pytają o porady i nie czytają odpowiedzi zadając cały czas te same pytania, a gdzie tu dokumentacje od systemu.
2
[#11] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@snifferman, post #10

Razem z systemem dostałeś dokumentacje.
Czyżbyś się zaliczał do tych "LUDZIE" ?
[#12] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@snifferman, post #10

Dobrze, że wraz z następnym numerem K&A Plus będzie CoverCD, bo wysłałem do redakcji mój skrypt, alternatywę dla AHelp. Może w tedy ludzie zaczną czytać dokumentację.
[#13] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@Ponki1986, post #12

Dobrze, że przeczytałeś co napisałem, ale nie zrozumiałeś przekazu.

Myślisz, że ktoś, kto nie czyta dokumentacji dostarczonej gratis do systemu kupi gazetkę K&A i jeszcze zainstaluje jakieś skrypty jak pytanie dotyczy instalacji samego systemu?
[#14] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@snifferman, post #13

Sorki. Mea culpa głową w mur
[#15] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@snifferman, post #8

Dziękuję za odopowiedzi :)
[#16] Re: A1200 i AmigaOS 4.1 FE

@snifferman, post #8

Tu miałem podziękować za odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanko. Chciałem mieć system z obsługa ADF'ów, bez zbędnych komplikacji. Ponoć 3.2.1 obsługuje je z "klucza". Zainstalowałem ten OS ale chyba potrzebny mi jest jakiś update bo niestety ta opcja nie działa :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem