kategoria: A600
[#1] QWERTZ vs QWERTY A600
Panowie.
Mam klawiaturę QWERTZ, ale zarówno WB jak i gry czyta ją jako QWERTY. Próbuję grać w Gunshipa i się po prostu nie da :). Czy ja mam klawiaturę nie z tego kompa?...
[#2] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@wilkwcieniu, post #1

Klawiatura ma tylko inne znaczki wydrukowane na klawiszach, elektrycznie to ta sama klawiatura co QWERTY. Musisz mieć gry spodziewające się QWERTZ, wb skonfigurowany pod ten układ klawiatury albo po prostu przestać patrzeć co jest na klawiszach i używać jak QWERTY z pamięci. ;)
2
[#3] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@wilkwcieniu, post #1

Klawiatura nie różni się w budowie niczym od innych klawiatur poza tym, że ma nadrukowane Z w miejscu Y.
[#4] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@teh_KaiN, post #2

Albo kupić sobie naklejki na klawiaturę białe, bądź samemu wydrukować.
[#5] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@san_u, post #4

albo zamienić klawisze miejscami
1
[#6] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@mastaszek, post #5

Albo ustawić mapę klawiatury jeśli to gry "pod system". Ciekawi mnie jak grasz bez numerycznej klawiatury, jakaś specjalna wersja pod Amigę 600?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 21:05:10 przez Stoopi
[#7] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@mastaszek, post #5

Też można, choć będzie się rzucało w oczy.
[#8] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@Stoopi, post #6

Ciekawi mnie jak grasz bez numerycznej klawiatury, jakaś specjalna wersja pod Amigę 600?


Gunship 2000 wymaga klawiatury numerycznej? Pamiętam, że normalnie grałem w to na A600 i nie było żadnych większych problemów. Chyba, że chodzi o Gunship z 1989.
1
[#9] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@kempy, post #8

Przepraszam, zasugerowałem się tym opisem z PieCa.
[#10] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@wilkwcieniu, post #1

Witam.

Wybierasz Input w Prefs. Układ klawiatury zmieniasz wybierając go z listy Keyboard Type.
Wystarczy skopiować odpowiedni plik z mapą klawiatury Devs/Keymaps, a następnie wybierasz ten układ w preferencjach Input.

Co do Gunship (2000) to z tego co pamietam grę można zainstalować na twardym dysku.
Po zamianie mapy klawiatury korzystasz z klawiszy QWERTZ.

Co do braku klawiszy numerycznych w A600 tez jest dostępny programik je emulującego.

Pozdrawiam
[#11] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@ted, post #10

Wybierasz Input w Prefs. Układ klawiatury zmieniasz wybierając go z listy Keyboard Type.
Wystarczy skopiować odpowiedni plik z mapą klawiatury Devs/Keymaps, a następnie wybierasz ten układ w preferencjach Input.


Tak zadziała pod WB.
Jeśli gra będzie uruchomiona z dyskietki, należy dodać do s-s komendę setmap (musi być na dyskietce) oraz odpowiednią mapę klawiatury (tutaj DE)
[#12] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@Norbert, post #11

Panowie.

Wracam do wątku.

Czy możecie podzielić się klawiszologią do wspomnianego tytułu?
A może macie całe instrukcje w PDF?

Dzięki!

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 11:09:48 przez wilkwcieniu
[#13] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@wilkwcieniu, post #12

Dobra nieważne.
Znalazłem :) ...
[#14] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@san_u, post #3

Klawiatura nie różni się w budowie niczym od innych klawiatur poza tym, że ma nadrukowane Z w miejscu Y.


I wiele innych klawiszy ze znakami specjalnymi ma inne rozmieszczenie
[#15] Re: QWERTZ vs QWERTY A600

@Jacques, post #14

No tak, ale jeśli ktoś używał klawiatury tylko by czasem wpisać swoją ksywkę na liście rekordów, oraz do resetowania, to takich szczegółów nie zauważył. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem