[#1] Antialiasing i Personal Paint 7.1
Witam, czy jest możliwość podpięcia do Personal Paint 7.1 filtru z antialiasingiem? Byłoby to bardzo wygodne dla mnie. A jeżeli nie, to gdzie szukać -->dobrej<-- alternatywy? DPaint4 wywiązuje mi się średnio, raz robi antialiasing brusha, raz nie, ImageFX 4 znów jest "za mocny", czyli bluruje niemalże, nawet na 1%. Wielkie HMMM..

[#2] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #1

Pamietam ze jak kiedys pracowalem na Ppaincie 6 to antyaliasing byl chyba opcja jako filtr, i chyba wychodzilo to calkiem niezle... Kurcze lata swietlne...

[#3] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@Koyot1222, post #2

No, o to mi chodzi właśnie, jako filtr. Niestety w siódemce tego nie mam :/. Personala mam z któregoś ACS-u.

[#4] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@Koyot1222, post #2

Hmmm, zostaje ci niestety tylko wyedytować bardzo słabego blur'a i zrobić to metodą super partyzancką czyli tak najpierw dajesz brush orginalny w miejsce gdzie ma być (musi mieć ustawiony kolor tła albo maski tak żeby nie był to kwadrat na przykład) potem dajesz klawisz "+" i powiększasz o jeden pixel brusha z każdej strony. teraz wybierasz filtr czyli tego słabego blura i wceowujesz w miejsce gdzie jest właściwy brush. wyjdzie trochę rozmazane.. i teraz znowu klawiszem "-" pomniejszasz brusha do poprzedniego rozmiaru i znowu wcelowujesz w to samo miejsce... no i masz powiedzmy antyaliasing.

Nie jest to zbyt eleganckie, jeżeli możesz skorzystać z brillance to lepiej użyj tego softu. naprawdę jest tego wart, a antyaliansing w trybie paletowym robi chyba najlepiej ze wszystkich programów na Amige.

Oczywiście czekam na to żeby ktoś jeszcze bardziej rozwinął wątek bo sam jestem ciekaw paru "knifów"

[#5] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@jimiche, post #4

Fanx za ciekawą odpowiedź, a co do Brilliance, pewnie nie da się go za free dostać -> dla samego antialiasingu + kilka bajerów jakie tam mógłbym znaleźć :)?? Ogólnie przepadam za Personal Paint, bo jest supeł do rysowania, zaś Art Effect, który nie nadaje się do rysowania, dobry jest w efekcikach. Z Brilliance nigdy nie miałem do czynienia.

[#6] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #5

W PPaincie jest efekt blur i blur high i tez mam wersje z ACS. A Brilliance ma zdecydowanie wieksze mozliwosci i jest duzo szybszy od PPainta a do tego jest wersja HAM8 ;)



Ostatnia modyfikacja: 18.10.07 20:12
[#7] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #5

Haha, dobre. Art Effect i TV Paint to jedyne programy na Amigę, w których można porządnie rysować :)

[#8] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@Pinto, post #7

@Pinto
W Art Effect rysować?? Nie da rady :). Przynajmniej nie na mojej Adze :). Jeżeli chodzi o "sadzenie pikseli" to tylko PPaint moim zdaniem. Teraz popróbuję z Brilliance.



Ostatnia modyfikacja: 20.10.07 08:44
[#9] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #5

czemu Art Effect nie nadaje się do rysowania ja sobie rade daje na nim świetnie. Jak dla mnie podstawowy program do rysowania. Rzeczywiście nie da się rysować z antyaliasingiem, można potem co najwyżej dać słaby blur.

[#10] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@QkiZ, post #9

Na adze jest przerazliwie wolny.

[#11] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@QkiZ, post #9

No ja mam właśnie AGA, i nie da się na tym rysować w ogóle. Zresztą o wiele wygodniej wybiera mi się kolory z palety, grubość pikselków i szybkie powiększanie/pomniejszanie właśnie na PPaint, który jest bardzo szybki, no i zapisane iffy zajmują o wiele mniej bo nie 24bit. Zresztą w PPaint w ogóle iffy są "oszczędne". Wygenerowany np: w ImageFX obrazek na 256 kolorów po zapisaniu zajmuje trochę. Potem, gdy wczytany zostanie przez Painta i zapisany po prostu ponownie - zajmuje o wiele mniej.



Ostatnia modyfikacja: 21.10.07 20:52
[#12] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #11

Niom, faktycznie, bardzo odpowiadala mi kompresja iffow w PPaint. Na aga nawet sie dobrze rysowalo i animowalo, u mnie problem pojawial sie tylko wtedy kiedy zaczynalem rysowac jednopikselowe pionowe linie obok siebie, na telewizorze zlewaly sie w jeden kolor...

[#13] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #11

U mnie na a600 chodził nawet szybciej niż DPaint. Przynajmniej przy obsłudze. Gorzej już było przy operacjach graficznych. Czy ja wiem czy bardziej kompresował pliki... Przecież ILBM wykorzystywał zawsze tą samą metodę kompresji Byte-Run.

[#14] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@QkiZ, post #13

Caly pic polega na tym ze PPaint redukuje palete do 256 kolorow bo wiecej nie obsluguje ;)

[#15] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@vi-bee, post #14

No ale w ImageFX też jest eksport do palety 256 kolorów a jednak więcej zajmuje niż w PPaint. Możecie sprawdzić sobie :).

[#16] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #15

Nigdy na to nie zwracałem większej uwagi, ale faktycznie - przed chwilą narysowałem obrazek i:

- PersonalPaint: 19 072
- ImageFX: 19 504
- DeluxePaint: 19 178

Gdy się odpali wszystkie obrazki w jakimś edytorze HEX i porówna je ze sobą to widać, że każdy z programów używa trochę innej metody kompresji - różnice są widoczne w samym ciele obrazka (BODY chunk). Nagłówek, opis rozdzielczości i ekranu oraz opis palety (chunki ILBM, BMHD i CMAP) są takie same.
A wydawać by się mogło, że ILBM i ByteRun1 Run Encoding to był jakiś sztywny standard a tu okazuje się, że każdy producent dosyć swobodnie podchodził do tematu.
[#17] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@APC74, post #16

No właśnie, a na full zapełnionych rysunkach o dużej rozdzielczości, różnice te są bardziej zauważalne. Spotkałem się nawet z dwukrotną niemalże różnicą "wagi" takiego pliku, serio :D.

[#18] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #17

sprawdzilem dokladnie obrazek po unpackilbm i zapisaniu bez komentarza i bez formatu ekranu z kompresja i bez na ifx i pp jest taki sam rozmiar obrazka



Ostatnia modyfikacja: 22.10.07 20:18
[#19] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Masz rację Skolman, pomyliło mi się z formatami. Nie IFF a PNG. Sprawdziłem to na przykładzie 256-kolorowego zdjęcia. Wziąłem JPEG'a pierwszego z brzegu, eksportowałem go ImageFX'em na 256 kolorów i zapisałem jako IFF. Zajmuje 487'248b. Potem zapisałem w trzech programach jako PNG.

Niestety zapisany pod IFX 4 jest skopany, więc ten program odpada u mnie.

Art Effect - 649'551b

PPaint - 280,956b

pewnie dlatego, że Art Effect tworzy 24-bitowy, ale nie wiem po co, skoro jest to grafa 256-kolorów.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i wyprostowałem to :).

[#20] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@BagoZonde, post #19

Roznice w objetosci plikow wynikaja nie z roznicy w formacie iff, tylko z roznicy w ditheringu. Sprawdzcie sobie nawet w PPaincie redukujac palete przy ditheringu floyda-steiberga z wlaczona opcja 'naljepsza jakosc' i bez niej i tez beda roznice w objetosci zapisanego IFFa. Z reszta widac roznice miedzy tymi samymi obrazkami zapisanymi w roznych programach podczas przegladania ich np visagem.

btw Ja w PPaincie najczesciej zapisuje w PNG, ma kompresje lepsza od GIFa OK

[#21] Re: Antialiasing i Personal Paint 7.1

@vi-bee, post #20

do ditheringu uzywam djpeg robie gif wczytuje do ppaint i zapisuje png.



Ostatnia modyfikacja: 22.10.07 21:32
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem