kategoria: Sprzęt
[#1] HDMI w CRT
Panowie,
Czy były dostępne monitory crt z gniazdem hdmi? Mam 600tke podpiętą do telewizora przez RGB2HDMI, ale chciałbym stworzyć stanowisko retro-like (monitor z zadem :) ). Monitory dedykowane dla Ami odpadają przez cenę i leciwość. Może jakaś przejściówka? Proszę doradźcie coś. Dziękuję.
[#2] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #1

Z tego co wiem to były 2 telewizory crt, Philips i Samsung, które mialy złącze HDMI i wyświetlały obraz HD. Dzisiaj już praktycznie niedostępne, bądź bardzo trudno dostępne. Czasami coś się pojawi na jakimś portalu aukcyjnym. O monitorach nic nie wiem.
[#3] Re: HDMI w CRT

@nostrum666, post #2

Dzisiaj już praktycznie niedostępne, bądź bardzo trudno dostępne.


https://www.ebay.com/itm/165497037852 cafe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 10:06:04 przez snajper
[#4] Re: HDMI w CRT

@snajper, post #3

Nie pogardził bym takim telewizorkiemszeroki uśmiech tylko analogowy obraz pewnie w NTSC
[#5] Re: HDMI w CRT

@jaster, post #4

Tutaj można poczytać o tych TV. Sam kiedyś polowałem na tego Philipsa i znalazłem jeden egzemplarz na drugim końcu kraju.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 11:03:18 przez nostrum666
[#6] Re: HDMI w CRT

@jaster, post #4

Nie pogardził bym takim telewizorkiemszeroki uśmiech tylko analogowy obraz pewnie w NTSC

Telewizji i tak byś na tym nie ogladał a telewizory wyswietlają sygnał ntsc
przez euro-scart rgb bez problemu. Z hdmi jest tak samo.
Z tymże cyrfowe hdmi w crt wprowadza, tak jak w lcd, dodatkowy input
lag. I wtedy ta przewaga crt nad lcd (mniejszy input lag) znika i może
lepszy będzie po prostu lcd.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 11:34:17 przez mmarcin2741
[#7] Re: HDMI w CRT

@mmarcin2741, post #6

Przecież są przejściówki HDMI-VGA i wtedy każdy CRT zadziała. Mam tak połączoną u siebie A500 i A600.,
[#8] Re: HDMI w CRT

@ryshard, post #7

Możesz zaprezentować? Zakładam, że to nie jest po prostu kabel?
[#9] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #1

Ciekaw jestem czy na takiej kombinacji by działały pióra i pistolety świetlne.
[#10] Re: HDMI w CRT

@ZbyniuR, post #9

Na pewno nie.
1
[#11] Re: HDMI w CRT

@perinoid, post #10

No nie działają. Ostanie crt to niezłe potwory. Chętnie bym przygarną 30 calowego philipsa
z hdmi i component, który dochodzi do 720p/1080i. Bywają takie za niewielkie pieniądze.

Taki cyfrowy tv crt najlepiej by działał z konsolami ps3, może gamecube, xbox original.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:12:59 przez mmarcin2741
[#12] Re: HDMI w CRT

@mmarcin2741, post #11

Miałem takiego philipsi z Amigą słabo działał. Podłączałem amige przez scart i OSSC -> HDMI i nie było szału (ale jest szansa ze przez rgb2hdmi byłoby lepiej), było albo opóźnienie, albo dziwne smużenie. Z PS3 działał świetnie, ale nie miałem wówczas miejsca na osobny wyświetlacz do Amigi i konsol wiec się szybko pozbyłem. Aktualnie jestem duzo bardziej zadowolony z ze zwykłego 29 calowego trinitrona.
2
[#13] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #8

Proszę wrzucone wcześniej.


Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 12:34:06 przez ryshard
1
[#14] Re: HDMI w CRT

@ryshard, post #13

Dziękuję. A pokażesz tą przejściówkę? Ja myślałem po prostu o kablu.
[#15] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #14

Coś takiego.
[#16] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #14

Jak chcesz mieć pewność, że wszystko będzie dobrze to weź ten:


Takie z kolei miewają problemy z odcieniami czerni:
[#17] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #14


Zwykła przejściówka od razu z minihdmi, pod Rpi Zero. Nie trzeba nawet żeby była z audio, bo go przecież w RGB2HDMI nie ma.


Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 09:37:54 przez ryshard
[#18] Re: HDMI w CRT

@Mir3k, post #16

Tylko firmy tendak? Czy też chodzi o samo rozwiązanie?
[#19] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #18

Tendak jest sprawdzony, co do innych to jedyny zarzut jaki się pojawia w internecie to tzw "Black crush" (trochę gorzej wyświetlane są ciemne elementy). Wiele tych adapterów noname pewnie też daje radę, ale nie ma gwaracji. Tu masz przykład:
TENDAK:


NONAME:



Źródło

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 22:35:08 przez Mir3k
[#20] Re: HDMI w CRT

@Mir3k, post #19

Próbuję znaleźć tego tendaka, ale z poziomu telefonu mi nie idzie.
[#21] Re: HDMI w CRT

@wilkwcieniu, post #20

TENDAK @ amazon.pl

Wyjście ma męskie, wiec do monitora CRT najpewniej będziesz potrzebował jeszcze tzw "gender changer".

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 13:33:36 przez Mir3k
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem