kategoria: Karty CF
[#1] scsi.device 46.00
Przygotowałem 4 GB kartę Compact Flash do Amigi 1200 używając scsi.device 46.00 od Don Adana. Partycjonowanie, założenie systemu plików PFS3, formatowanie oraz instalacja Workbench 3.1 przez WinUAE poszła jak z płatka. Dodanie linijki:
C:LoadModule DEVS:scsi.device >NIL:
do DH0:s/startup-sequence, oraz skopiowanie plików w odpowiednie miejsca nie sprawiło mi większych problemów, lecz po bootowaniu w adapterze CF2IDE na oryginalnym sprzęcie wyskakuje mi błąd:
TD32 and Direct SCSI access modes failed! Can't read block 7860131 (<4G) scsi.device:0
Co prawda mogę go przeklikać i Workbench załaduje się bez większych problemów, ale jest to strasznie denerwujące. Co zrobiłem źle, że ten komunikat się pojawia? Wersja PFS3 którą użyłem to 18.5. Kickstart w mojej Amidze to V3.0(39.106), rewizja płyty to 2B, 2 MB Chip RAM.

EDIT: Na scsi.device 44.20 podczas rozruchu miałem ten sam komunikat, ale zaraz po nim Amiga wisi.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 18:23:52 przez cheslavic
[#2] Re: scsi.device 46.00

@cheslavic, post #1

pfs3aio w wersji 19.2. W HDToolBoxie zrób update filesystemu. Wcześniejsze miały chyba oddzielne wersje dla nowych sposobów adresacji bloków na dysku.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 18:34:39 przez ppill
[#3] Re: scsi.device 46.00

@cheslavic, post #1

Partycjonowanie, założenie systemu plików PFS3, formatowanie oraz instalacja Workbench 3.1 przez WinUAE poszła jak z płatka. Dodanie linijki:

Na pewno używasz scsi.device a nie uaehf.device pod WINUAE?
[#4] Re: scsi.device 46.00

@Norbert, post #3

Przed HDToolboksem w Workbench wgrałem scsi.device poleceniem LoadModule po czym nastąpił ciepły reset. Wersja sprawdzana poleceniem version.
[wyróżniony] [#5] Re: scsi.device 46.00

@cheslavic, post #4

Ale dla karty 4GB podmiana scsi.device nie jest potrzebna, bo Ami obsłuży tą kartę na standardowym.
Podejrzewam jakiś błąd popełniony w HDTB przy dodaniu PFS3.
Obejrzyj to: link i sprawdź czy na pewno wszystko zrobiłeś prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 21:30:03 przez AmiClassic
[#6] Re: scsi.device 46.00

@cheslavic, post #4

A jak ustawiles emulacje HDD na Winuae.
To jest kluczowe.
[#7] Re: scsi.device 46.00

@Norbert, post #6

Commodore A600/A1200/A4000 IDE:0
[#8] Re: scsi.device 46.00

@AmiClassic, post #5

Jak dałem na standardowym to nie dość, że pokazał mi się ten błąd to wywaliło mi drugą partycję jako niesformatowaną NDOS. Na filmiku podanym przez Ciebie driver do dysku w WinUAE to uaehf.device, gdy ja go wybiorę to HDToolBox nie widzi mi dysku. Dyski formatuję z poziomu menu, a nie z linii komend.
[wyróżniony] [#9] Re: scsi.device 46.00

@cheslavic, post #8

Jak dałem na standardowym to nie dość, że pokazał mi się ten błąd to wywaliło mi drugą partycję jako niesformatowaną NDOS.
A jak dzielisz ten dysk? Na ile i jakie partycje?

Na filmiku podanym przez Ciebie driver do dysku w WinUAE to uaehf.device, gdy ja go wybiorę to HDToolBox nie widzi mi dysku.
Bo robiłem to pod WinUAE i nie widzę potrzeby ustawiać device jako scsi. Gdybym robił to na Amidze to wtedy ustawiłbym scsi.device w ToolTypach ikony HDTB. Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie ustawiam dysku (karty) jako 'Commodore A600/A1200/A4000 IDE:0' bo uważam to za zbędne (taki przerost formy nad treścią), a karta po spartycjonowaniu, sformatowaniu i włożeniu do Amigi działa bezproblemowo.
Partycjonowanie z poziomu menu nie pozwala na pełne wykorzystanie opcji jakie daje PFS3 i to uważam za błąd.

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 02:05:13 przez AmiClassic
[#10] Re: scsi.device 46.00

@AmiClassic, post #9

Podzieliłem na trzy partycje. Masz racje gdy zmieniłem w WinUAE driver z A600/A1200/A4000 IDE:0 na UAE:0, a potem w HDToolBox ToolType z SCSI_DEVICE_NAME=scsi.device na uaehf.device wszystko poszło bez problemu. WB 3.1 ładuje się normalnie bez błędu. Powiedz mi proszę co oznaczają flagi fnsize=107 i noicons w pfsformat?
[#11] Re: scsi.device 46.00

@cheslavic, post #10

fnsize=filename size (obsługa długich nazw plików, tutaj max to 107)
noicons - nie tworzy ikon dla partycji, wolę sobie sam je zrobić
Cieszę się że wszystko gra i buczy OK

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2022 02:22:19 przez AmiClassic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem