kategoria: A600
[#31] Re: Jaki program do adf

@michalh, post #27

Ja używam GoADF (płaciłem 30zł za klucz).

Fajny, ale dużo dyskietek okazało się, że mam padniętych i nie był w stanie sobie z nimi poradzić.
1
[#32] Re: Jaki program do adf

@Grysia, post #1

YADI działa spod CLI i nawet na A500, wymagania ma minimalne.
http://aminet.net/package/disk/misc/YADI

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2023 13:18:08 przez Jacques
[#33] Re: Jaki program do adf

@Jacques, post #32

widze, ze ten program ma wszystko co niezbedne (ilosc ponowien, ilosc dyskietek - super), ALE nie widze ani slowa o weryfikacji

uzywam adf2disk z opcja verify, bez tego nie widze sensu nagrywania dyskietki. jak odpalasz YADI to masz jakiekolwiek info, ze dyskietka jest nagrywana z weryfikacja?
[#34] Re: Jaki program do adf

@juen, post #33

Używałem go bardzo dawno temu na CDTV i nic więcej nie było mi trzeba, w docu z archiwum widzę, że jest opcja prośby użytkownika o powtórzenie w przypadku błędu przy odczycie/zapisie ściezki.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2023 13:35:19 przez Jacques
[#35] Re: Jaki program do adf

@Jacques, post #34

to nie to samo co weryfikacja zapisu niestety
[#36] Re: Jaki program do adf

@juen, post #35

Ja używam TSGui
Ma wszystko czego mi trzeba
1
[#37] Re: Jaki program do adf

@Jacenty, post #36

Owszem, ale to na czymś lepszym niż Kick 1.3 i 1MB RAM. Też go używam 😉
1
[#38] Re: Jaki program do adf

@Jacques, post #37

TSGui jak najbardziej zadziała na takim konfigu.
1
[#39] Re: Jaki program do adf

@Hubez, post #31

Ja używam GoADF (płaciłem 30zł za klucz).


Teraz kosztuje dużo więcej panie. Co nie zmienia faktu, że wart swojej ceny.
[#40] Re: Jaki program do adf

@Yoshitaka, post #39

Wart swojej ceny ale nie zmienia to faktu że to kombajn. Jeżeli ktoś chce okazjonalnie nagrać ADF na dyskietkę to TSgui w zupełności wystarczy, aby zamontować ADF do wirtualnej stacji FMSys wystarczy. Nie chcę być źle zrozumiany, GOadf! to kawał fajnego programu ale fakty są takie że wszystko co robi da się zrobić na innych programach. Sam oczywiście też czasami go używam ale częściej włączam TSGui albo ADF2DISK, głównie z wygody i przyzwyczajenia.
[#41] Re: Jaki program do adf

@nostrum666, post #40

No i TSGui ma opcję weryfikacji.

Z readme ADFer 1.3 też ma tą opcję

Option to verify disks after writing


Zasadnicze pytanie, które juz Norbert zadał, to jak na A500 będą przenoszone ADFy. Jak będzie jakieś IDE i Turbo to ok. SD-IDE na taśmie i można ogarniać na UAE. Jak golas, to gotek może być przydatny

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2023 19:24:08 przez snifferman
[#42] Re: Jaki program do adf

@Yoshitaka, post #39

GoADF 30 zł kosztował w 2019, w momencie premiery.
Od tego czasu trochę się zmieniło w naszym kraju, a przypomnę że KAŻDA sprzedana kopia jest potwierdzona fakturą VAT wystawioną przez moją firmę, i jest rozliczana zgodnie z obowiązującym w PL prawem.
Ile zostaje z 30 zł po zapłacie VAT i PIT wie każdy kto prowadził(ł) działalność.
Do tego od premiery programu do dzisiaj skumulowana inflacja to jakieś 40%, a w międzyczasie jeszcze Polski Ład zaczął od każdej kopii brac 9% w postaci składki zdrowotnej.
No i swoje kilka procent prowizji zabiera też Elon za PayPala :)

Nie żebym jakoś narzekał, na szczęście nie żyję z amigowego programowania, i jestem happy że od czasu do czasu uzbiera się na jakiegoś turbiacza albo inny amigowy fant, akurat wystarcza żeby moje 3 Amigi co jakiś czas dostały coś nowego :) Tylko ostatnio zaczęły do mnie docierać głosy że GoADF powinien kosztować dalej 30 zł i jest za drogi. No niestety nie może tyle kosztować, jeśli ma być legalnie, a już z tytułu GoADF skarbówka sprawdzała wyciągi PayPala i wyciąg bankowy. Na szczęście na tym się skonczylo. :)

Sorry za OT, przypomnę tylko jeszcze ze GoADF nie tylko nagrywa ADFy na dyskietkę, to tylko jedna z wielu rzeczy które potrafi. I tak, prawdą jest też to że żeby nagrać ADFa na dyskietkę GoADF WYMAGA sprawnej stacji i - a to niespodzianka - również sprawnej dyskietki. GoADF jest 100% systemowym programem i nie stosuje żadnych hackow. BTW, czy program który nagrywa coś i nie zgłasza błędów przy walniętej dyskietce jest naprawdę lepszy niż program który zgłosi błąd że z daną dyskietką jest problem?

To jak już się rozpisałem to dodam jeszcze że nadchodząca wersja 4.0 będzie prawdopodobnie ostatnią, nie licząc jakichś ewentualnych poprawkowych. Wydaje mi się że 4.0 będzie już kompletna (w sensie tego co kiedyś sobie wymyśliłem) , a kto wie - pomysł - może nawet wzorem starego TSS zrobię skok na amikasiorę i pojawi się jakaś wersja Gold w wydaniu fizycznym
5
[#43] Re: Jaki program do adf

@vojo, post #42

a kto wie - pomysł - może nawet wzorem starego TSS zrobię skok na amikasiorę i pojawi się jakaś wersja Gold w wydaniu fizycznym


o! super pomysł OK
[#44] Re: Jaki program do adf

@vojo, post #42

Z tego co pamiętam GoADF jest sharwere, ale pełną funkcjonalność bez rejestracji ma?
[#45] Re: Jaki program do adf

@snifferman, post #44

GoADF jest sharwere, ale pełną funkcjonalność bez rejestracji ma?


Obecnie GoADF w wersji niezarejestrowanej jest w pełni funkcjonalne, z tym że co jakiś czas pojawia się okno z prośbą o rejestrację i trzeba odczekać kilkanaście sekund.

Natomiast nadchodzące GoADF 4.0 w wersji niezarejestrowanej na pewno będzie mieć wyłączony port ARexxa, reszta najprawdopodobniej będzie działać jak 3.x.
1
[#46] Re: Jaki program do adf

@nostrum666, post #40

eee, żaden kombajn, kilka opcji - nagranie ADF, stworzenie ADF. Raczej prosty intuicyjny program.
[#47] Re: Jaki program do adf

@Hubez, post #46

Ma jeszcze obsługę wirtualnych napędów, przeglądanie dosowych ADFów i wyciągnie z nich pojedyńczych plików, sprawdzenie bootblocka na obecność wirusów.

Jest to trochę więcej niż samo nagrywanie ADFów.

W sumie programów do zgrywania ADF używałem tylko kilka razy, bo mam goteka i sentyment zawsze ciągnie mnie do XCopy.
[#48] Re: Jaki program do adf

@snifferman, post #47

I ma jeszcze obsługę formatu .HFE dzięi czemu mogę bezpośrednio zgrywać dyski pod Amiga dla mojego HXFlopy ok, racja OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem