kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Myszka A1200
Hej Amigowcy!

Czy ktoś z was używa mouSTer? Ciekawi mnie czy kółko działa poprawnie, znalazłem sprzeczne informacje na GitHub. Jeżeli nie, czy ktoś z Was mógłby doradzić jaki adapter kupić (oraz prawdopodobnie myszkę), żeby to fajnie chodziło (w sensie nie za szybko w grach)?

Pozdroawiam!
[#2] Re: Myszka A1200

@RetroSpawn, post #1

A to do Amigi są gry które potrzebują rolkę?
1
[#3] Re: Myszka A1200

@ZbyniuR, post #2

Nie wiem ;)

Chodzi oczywiście o czułość szeroki uśmiech

MouSTer na przykład zrzuca plik ini na USB stick, w którym można konfigurować prędkość. Niestety kółko chyba nie działa (z GitHub issues).
Szukam czegoś co działa z kółkiem (pod WB) i można regulować czułość.
[wyróżniony] [#4] Re: Myszka A1200

@RetroSpawn, post #3

Nie wiem czy wertowałeś forum w tym temacie, ale jeśli nie to poczytaj: link
1
[#5] Re: Myszka A1200

@AmiClassic, post #4

Dziękuję!

Zamówiłem Ryśka MK2, po kilku dniach czytania, wygląda na to, że będzie chyba najlepszym wyjściem.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 13:18:14 przez RetroSpawn
[#6] Re: Myszka A1200

@RetroSpawn, post #5

Do A600 byłby dobry mouSter, bo jest nieduży i nie zablokuje
drugiego portu joysticka (jeśli ktoś nie użyje adaptera).
[wyróżniony] [#7] Re: Myszka A1200

@RetroSpawn, post #3

Jeśli nie szukasz gotowego rozwiązania to moja myszka ma możliwość przełączania rozdzielczości. Nawet poniżej rozdzielczości ADSN-7550 - 400dpi. Stara "trumienka" ma chyba 200dpi (?).
1
[#8] Re: Myszka A1200

@sq7bti, post #7

Z tego co pamiętam to trumienka miała 150dpi, ta mała myszka z czasów A600 ze szerszym lewym klawiszem, miała 200, a te późniejsze czarne i białe asymetryczne z lewym klawiszem jakby dłuższym miały chyba 250 a może nawet 300.
[#9] Re: Myszka A1200

@mmarcin2741, post #6

Do A600...
Czytasz wątki w których odpisujesz? Temat wątku "A1200"
Mam wrażenie, że piszesz od rzeczy.

...byłby dobry mouSter...
... ale nie jest co autor wątku napisał już w poście #3.
1
[#10] Re: Myszka A1200

@AmiClassic, post #9

Rozumiem twoje oburzenie, ale w żadnym innym wątku nie znalazłem
tej stosunkowo istotnej informacji o mouSTerze. Jakiś właściciel
A600 może za jakiś czas szukać adaptera myszy, natrafi na ten
wątek i będzie miał szerszą wiedzę. Bo te porty w A600 są dosyć
blisko siebie.
[#11] Re: Myszka A1200

@mmarcin2741, post #10

Racja.

Mam nadzieję, że Ryś będzie śmigał ładnie. Jeszcze muszę ogarnąć z jaką myszką, bo to też istotne.

Fajny jest też ten projekt na Github kolegi powyżej.
[#12] Re: Myszka A1200

@mmarcin2741, post #10

Rozumiem twoje oburzenie...
Nie oburzenie, ale dobrze że rozumiesz.

...ale w żadnym innym wątku nie znalazłem
tej stosunkowo istotnej informacji o mouSTerze.
Tu nie jest potrzebne wyszukiwanie, tylko Ginkofar : link
[#13] Re: Myszka A1200

@RetroSpawn, post #3

Chodzi oczywiście o czułość szeroki uśmiech

MouSTer na przykład zrzuca plik ini na USB stick, w którym można konfigurować prędkość. Niestety kółko chyba nie działa (z GitHub issues).
Szukam czegoś co działa z kółkiem (pod WB) i można regulować czułość.

Sam mouSTer nie wystarczy aby działało kółko w systemie. Poza tym czułość zależy przede wszystkim od rodzaju/modelu podpiętej myszki. U mnie, o dziwo, najlepiej sprawdza się jakaś stara, optyczna myszka Lenovo na usb ze starego laptopa. W ustawienia ini się nie bawiłem, raz tylko aktualizowałem firmware.
[#14] Re: Myszka A1200

@Madman, post #13

Dzięki za info. Tak, napisałem wyżej, że muszę rozkminić kilka myszek, bo to pewnie istotne. Mam parę starych logitech i lenovo, więc będę testował jak Ryś przyjdzie. Z tego co widziałem, Ryś chodzi fajnie z kółkiem. Jak będą problemy to jeszcze zakupie mouSTer, podoba mi się plik konfiguracyjny, choć za dużo w nim pozmieniać nie można.
[#15] Re: Myszka A1200

@RetroSpawn, post #11

A Rysia da rade gdzies jeszcze kupic ?
[#16] Re: Myszka A1200

@Kwiatki, post #15

Znalazłem na https://www.vesalia.de/.
[wyróżniony] [#17] Re: Myszka A1200

@Kwiatki, post #15

Chwilowo są braki w dostępności mikrokontrolerów i trzeba czekać na nowy wypust.
[#18] Re: Myszka A1200

@Kwiatki, post #15

Muszę sprawdzić ale powinienem jeszcze mieć kilka sztuk nówek. Jeśli tak to zaktualizuję stany na All***o.
[#19] Re: Myszka A1200

@pong777, post #18

Wystawiłem 5 szt. które jeszcze mam nówki.
2
[#20] Re: Myszka A1200

@pong777, post #19

Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem