kategoria: A1200
[#1] Program do cold reset
Witajcie. Mam taki mały dylemat. Szukam po aminecie jakiś pchełki co programowo zrobiła by cold reset. Taki cold reset po którym wszystko wylatuje z ramu łącznie z blizkickiem.

Takich programów znalazłem kilka z opcją cold ale żaden nie wywala z pamięci blizkicka.

Czy ktoś coś zna co zadziała?
[#2] Re: Program do cold reset

@Wankowicz, post #1

Napisałem kiedyś w Amosie jakieś pojedyncze POKE i skompilowałem. Wywalało w kosmos wszystko. Reset, guru i czysta karta. 😁
[#3] Re: Program do cold reset

@Wankowicz, post #1

Dziwne. W oryginalnym archiwum Blizkicka nie ma żadnego dedykowanego resetu? Apollowy odpowiednik tj. RemApollo posiada coś takiego.

"Relocation will survive between resets as long as exec base remains valid and
ColdCapture vector is not changed. To get rid of the resident and return to
original ROM Kickstart just use supplied 'Reset' command with HARD parameter.
It will clear execbase pointer thus removing all resident code from your
system."
[#4] Re: Program do cold reset

@Wankowicz, post #1

Sprawdzałeś hardreset z tego pakietu: link ?
[#5] Re: Program do cold reset

@AmiClassic, post #4

Odpisze wszystkim w jednym poście.

@Dacław

Masz to jeszcze albo pamiętasz jakie poke to ma być?

@kempy
Także zwróciłem na to uwagę.

@AmiClassic

Właśnie sprawdziłem. Blizkicka ten program nie rusza.
[#6] Re: Program do cold reset

@Wankowicz, post #5

To zanim Dacław przypomni sobie POKE'a, możesz jeszcze sprawdzić (chyba, że sprawdzałeś już) KReset z pakietu VT.
[#7] Re: Program do cold reset

@AmiClassic, post #6

Dokładnie to samo.

Blizkick jest nieśmiertelny.

Reset z remapollo również nie daje rady.
[#8] Re: Program do cold reset

@Wankowicz, post #7

Sprobuj tego RebootFull
[#9] Re: Program do cold reset

@Phibrizzo, post #8

Niestety bez zmian.

modułów z blizkicka to nie rusza. Po resecie komputera wchodzę do bootmenu. Daje bez sekwencji startowej i kingcona nadal mam w pamięci. Podobnie jak najnowsze scsi.device.

Chyba, że ja coś źle robię?
[#10] Re: Program do cold reset

@Wankowicz, post #9

A na pewno nie masz tego (kingcon, nowe scsi) w ROMie?
[#11] Re: Program do cold reset

@Norbert, post #10

Ładuje scsi,kingcona i inne rzeczy to za pomocą blizzkicka.

Sprawdzałem przed chwilą jak wygląda sprawa po uruchomieniu Amigi i wejściu do bootmenu a następnie start bez sekwencji startowej.

Nie ma ani kingcona ani nowszego scsi.device. Jednak jak się już załaduje to jedyną możliwością usunięcia tego jest wyłączenie komputera.
[wyróżniony] [#12] Re: Program do cold reset

@Wankowicz, post #11

W BlitzKicku od którejś tam wersji była opcja uruchomienia go chyba bez żadnego parametru (bez podania romu), żeby Blitzkick mógł się sam wywalić, lub przynajmniej wywalić ostatnio ładowany ROM (dokładnie nie pamiętam, ale wiem, że to o czym piszesz mogłem załatwić tylko powtórnym użyciem samego BlitzKicka) ok, racja
2
[#13] Re: Program do cold reset

@BULI, post #12

Zgadza się. Ponownie uruchomienie blizkicka bez jakichkolwiek parametrów wywaliło wszystko z pamięci.

Dzięki Buli.

temat do zamknięcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem