kategoria: Programy
[#1] Jak uruchomić CAMD.library
Witajcie amigowcy. Bawię się opendune 2 i z dokumentacji wyczytałem, że gra obsługuje muzykę za pomocą camd.library.
Zerknąłem na aminet. Pobrałem camd040.library. Wrzuciłem do libs po czym w pliku konfiguracyjnym opendune zaznaczyłem, że camd ma działać camd=1. No i tyle. Ani muzyki ani jak mawiał klasyk niczego.

Dokumentacja camd.library mówi, że należy skopiować sterowniki do devs/midi.

Niestety jestem lewy z midi i nie bardzo wiem co ani skąd mam wgrać do devs:midi.
[#2] Re: Jak uruchomić CAMD.library

@Wankowicz, post #1

A jakie u ciebie urządzenie ma odtwarzać MIDI ?
[#3] Re: Jak uruchomić CAMD.library

@Norbert, post #2

Paula w Amidze.
[#4] Re: Jak uruchomić CAMD.library

@Wankowicz, post #3

A gdzie jest napisane że camd.library obsługuje PAULE?
Amiga (Paula) sama nie odtworzy MIDI , bo brak jej próbek dźwiękowych. (Takie jakie posiadają urządzenia MIDI)
[#5] Re: Jak uruchomić CAMD.library

@Norbert, post #4

Jak w takim razie mogę włączyć muzykę w opendune bez zewnętrznego urządzenia midi?
[#6] Re: Jak uruchomić CAMD.library

@Wankowicz, post #5

CAMD wymaga zewnętrznego urządzenia midi.

Jak w takim razie mogę włączyć muzykę w opendune bez zewnętrznego urządzenia midi?
Możesz odtwarzać midy z gry w tle jakimś playerem i odpalić grę - to chyba jedyny sposób

P.S. A gdzie można znaleźć pliki midi dla OpenDune? Przesłuchałbym.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 21:36:01 przez AmiClassic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem