kategorie: A4000, Mediator
[#31] Re: BFG9060 i mediator

@juen, post #28

Ale to pewnie wina bustera z A3000, pytanie czy na SuperBusterze z A4000 są problemy czy nie ma.
[#32] Re: BFG9060 i mediator

@michal_zukowski, post #31

Nie mam scsi w a4000 zeby sprawdzic, fakt ze mam jedna z najstarszych plyt w a3000 rev7 chyba a nie mam nakladki na 3660 wiec nie wiem. Rascsi na golej 3660 dziala super z scsi wbudowanym w plyte a na bfg dzieja sie jaja, and buddha stability jak.skala. poki co I tak najlepsza karta do a3000/a4000
[#33] Re: BFG9060 i mediator

@wali7, post #24

Tu masz ale nie mogę znaleźć BFG9060 przy 50mhz
https://drive.google.com/drive/folders/11KWKg-ttD-K3Uvu-yjrd3-BCEirCfqIr
[#34] Re: BFG9060 i mediator

@juen, post #26

Amiga 1200 to nie 4000 więc nie ma co porównywać chyba tf1260 do BFG9060
Poczekamy na tfa zobaczymy co on zrobi myślę że nie będzie gorsza od bfg a i będzie miała IDE

A tak na marginesie zgadzam się z tobą BFG9060 rulez!!!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 04:41:43 przez Kulamario
[#35] Re: BFG9060 i mediator

@Kulamario, post #34

nie porownuje a1200 do a4k tylko napisalem, ze poki co jest to najlepsza karta 68k do Amigi :)
[#36] Re: BFG9060 i mediator

@juen, post #35

w tej kwestii ze to najlepsza karta do 4k przyznaje racje 100%

ta karta w porownaniu do tf naprawde swietnie sobie radzi z 100mhz. jesli ktos uwaza inaczej to pewnie ma kiepskie uklady ma na niej (nawiazuje do dziwnego stwierdzenia w jednym z najnowszych ogloszen w gieldzie)


ps
układów nie mam kiepskich bo to pewnie do mnie pijesz z tym ogłoszeniem
słuchaj zrobiłem tych kart już grubo ponad 20 wiec chyba wiem co mowie skoro mowie ze nie każdy cpu pójdzie na 100 to tak jest a to ze ty masz zajebiste proce i każdy w każdej karcie idzie na 100 to już jest inna kwestia
Rob OC i jedz do 166mhz może jakoś ci się uda skoro takie masz fajne sprzęty



Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 10:29:52 przez Kulamario
[#37] Re: BFG9060 i mediator

@Mokry, post #5

Zapomnij od cyberstormie.

Miałem trzy te karty i wszystkie z czasem padły. Mocniej dociśniesz simka i już jest po karcie.

Ja już nie chce patrzeć na cyberstormy mk3 ani ppc. Złom.

Dlatego kupiłem BFG9060.
[#38] Re: BFG9060 i mediator

@Wankowicz, post #37

Ja mialem MKII I wydaje mi sie ze byl bardzo Ok ale tylko na 50mhz chodzil bo tam rev1 siedzial, 0 problemow
[#39] Re: BFG9060 i mediator

@Grabarz, post #38

MKI oraz MKII to znacznie trwalsze karty. Wykonane dużo bardziej solidnie. MKIII można zniszczyć dociskając ją do gniazda CPU. Podstawki pod 68k bardzo lubią tracić kontakt.

Ja w szufladzie trzymam moje trzy cyberstormy ppc ale naprawiać ich już nie będę. Teraz BFG + Sonnet a w przyszłości TF lub ACA o ile debil jens mi bana zdejmie. (Dostałem op****** bo kupiłem p96 za najniższa stawkę. Gdy go zapytałem czy dobrze się czuje to dostałem bana na zakupy)
1
[#40] Re: BFG9060 i mediator

@Wankowicz, post #39

No ale przeprosiłeś czy nie?
[#41] Re: BFG9060 i mediator

@Wankowicz, post #37

Ja już nie chce patrzeć na cyberstormy mk3 ani ppc. Złom.

Dlatego kupiłem BFG9060.



Ja tez kupilem BFG 9060, A3660 z ramem tez mam. A dalej cyberstorma chce. Kazdy ma to co lubi.
[#42] Re: BFG9060 i mediator

@Wankowicz, post #39

Owszem szczególnie MK1 wydaje się "pancerny" pomimo swojej multi-modułowości.
Mam obecnie CS MK3 i miałem przez jakiś czas CS PPC (jakieś 420mhz) i żadnych problemów nie miałem z nimi. Kilka razy grzebałem przy nich, wymieniając simmy, ustawiając terminacje, podłączając taśmy SCSI i zero problemów, może gdy się grzebie przy nich częściej pojawiają się problemy- tak, czy inaczej jeśli o funkcjonalność są to zdecydowanie najlepsze karty turbo do A4000/A3000 (własny bootrom, najszybszy kontroler SCSI, najszybsze złącze do grafiki Permedia2/PCI-Voodoo3 umożliwiające również ograniczone wyświetlanie obrazu z AGA (system) przez to złącze, mapowane kickstartu, bezproblemowa współpraca z innymi kartam co dla nowych konstrukcji jest jak widać dużym wyzwaniem).
Obecnie BFG9060 to z tego co tu piszecie najlepsza alternatywa dla CS, no i najważniejsze, że może działać na 100mhz OK gdyby jeszcze miała chociaż szybszy kontroler IDE i mapowanie romu..
[#43] Re: BFG9060 i mediator

@BULI, post #42

Nie no, do czego to doszło…. Ami środowisko na ppa faka na mk3 i nawet ppc….




Jakbym mało miał wydatków…
[#44] Re: BFG9060 i mediator

@Ralpheeck, post #43

Ha, ha 😁 W kwestii wydatków to o ile ma się już własne 060 rev6 to cena samej karty BFG9060 jest bardzo atrakcyjna 👍
[#45] Re: BFG9060 i mediator

@BULI, post #44

Co to jest a3660 z ramem? Jest wersja tej karty z pamięcią?
[#46] Re: BFG9060 i mediator

@Ralpheeck, post #45

Lukzer zrobił taką przystawkę dla A3660, tam jest 64 MB Fastu wprost podpięte do procka. Z tym że na razie nie jest to projekt publiczny, jest w fazie testów (są problemy na niektórych kartach). Mam zrobić film o tej karcie, ale nie jestem w stanie się wyrobić czasowo.
[#47] Re: BFG9060 i mediator

@BULI, post #44

Mam rev 6, zdobyłem jeszcze przyd hypem na nie do warpa 4060, ale ni widu ni słychu. Już nawet odechciało mi się pytać Cizara kiedy będzie :(
[#48] Re: BFG9060 i mediator

@Ralpheeck, post #47

Jak nie uzywasz w a3000 scsi to moge polecic. Czytam forum a1k I poza starymi plytami a3000 ludzie nie maja problemow. Warp4060 ma miec socket na cpu I bfg tez ma. Przelozyc nie problem a jesli chodzi o cena/jakosc karta droga nie jest
[#49] Re: BFG9060 i mediator

@Grabarz, post #48

Nie będę otwierał osobnego wątku, tu podzielę się moimi spostrzeżeniami w zakresie kompatybilności, stabilności pracy tej karty.
Na karcie z prockiem rev1 50MHz wyszły mi takie kwiatki:
1. Z A4000TX niektóre testy robione za pomocą SysSpeed po prostu leżą. Tak dla przykładu test CacheRead pokazuje poniżej 4MB/s a powinno być w okolicach 190MB/s. Z A4000D tego problemu nie ma.
2. W A4000D karta ma problemy z FastATA MKVII. Objawia się to tak, że po parunastu minutach testów w SysSpeed (zapuszczam w kółko komplet testów Low) jakakolwiek operacja dyskowa na dysku podpiętym do FA powoduje zwis systemu (następuje to przy 3 przebiegu testów podczas testu prędkości dysku). Po tym Amiga nie wstaje już w ogóle dopóki karta nie przestygnie. Wywalenie FA i podpięcie dysku do złącza na MB rozwiązuje problem ze stabilnością pracy.
Obie Amigi z A3660 pracują bez zastrzeżeń.
Niestety pozbycie się FA to nie tylko spadek prędkości dysków ale też ograniczenie ilości możliwych do podpięcia urządzeń (ja mam dysk SSD, CDROM i interfejs CF-IDE).
Dodam jako ciekawostkę, że jest też plus pozbycia się FA, u mnie Amiga z tą kartą bez FA ruszyła stabilnie na 60MHz (dla tych co nie wiedzą to generator kwarcowy przy zworkach INT/EXT na MB nie jest lutowany tylko wkładany, można podmienić). Na 64MHz raz działa innym razem nie (wyrzuca błędy - guru), nie wiem od czego to zależy. Na 66MHz restartuje się w kółko. Innych kwarców nie mam żeby sprawdzić.
[#50] Re: BFG9060 i mediator

@dolek, post #49

Zawsze możesz spróbować z buddah ide. Niedrogia i szybsze niż wbudowane ide w A4000.

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 15:30:00 przez michal_zukowski
[#51] Re: BFG9060 i mediator

@michal_zukowski, post #50

Chyba nie do końca szybsze. Patrząc na opis na stronie producenta to wyciąga ok 2,2 a teoretyczny maksymalny jest 3,6. Ja w tej chwili mam wg SysSpeeda ok 3,75. Fakt, że mam kwarc 60MHz na MB ale to jest 20% więcej prędkości zegara. Zakładając, że to się przekłada wprost na prędkość IDE na MB to na 50MHz powinno być 3,125. No i mam zrobiony jeszcze mod PIO2 ale nie pamiętam ile on daje przyśpieszenia.
[#52] Re: BFG9060 i mediator

@michal_zukowski, post #50

Właśnie, może ktoś dać jakieś porównanie szybkości ide w A4000, ide w Buddha i ide w FastAta?

Docelowo chce mieć BFG w A3000, z zz9000 i bootojącej z Buddhy, czyli nie będzie problemu z DMA?
Mam jednego SuperDMAC-02, który jest chyba uszkodzony, bo czasami nie wczytuje nic ze scsi, a jak wczytuje to wywala błędy. To może w takiej konfiguracji wsadziłbym ten wadliwy, i jechał z buddhy i bfg?
[#53] Re: BFG9060 i mediator

@dolek, post #49

Daj karta w nająwszy slot
[#54] Re: BFG9060 i mediator

@dolek, post #51

Wyciąga ok 2,2 z jakimiś trupiastymi dyskami. U mnie w A2500/30/25mhz wyciąga ponad 3,4 MB z dość nowym dyskiem.
[#55] Re: BFG9060 i mediator

@Dorian3d, post #53

Miałem w najwyższym, bo w innych była przesłonięta innymi kartami i nie było dostępu do gniazd IDE.
[#56] Re: BFG9060 i mediator

@dolek, post #49

Czyli znowu te nieszczęsne problemy z kompatybilnością.. ajj
[#57] Re: BFG9060 i mediator

@Wankowicz, post #1

Melduję co następuje.

Karta dotarła.
Wszytko działa jak należy na 100mhz prockiem z ali.
Karta naprawdę zap*&^%*la.
Myślałem, że na cyberstormie 66mhz wb zasuwa jak szalony ale tutaj czuć naprawdę prędkość!
Założyłem jakiś mały radiatorek z wentylatorkiem bo bez tego procek jest bardzo ciepły ( ale nie gorący). Po tym zabiegu całość jest zimna.

Karta działa poprawnie z SCSI wbudowanym a4kt. Transfer mam 8mb/s
Wbudowany kontroler IDE wyciąga 2.5MB/s

Uruchomiłem mojego ragnaroka i jest moc
Dzisiaj mam już wolne. Na jutro i pojutrze zaklepałem sobie urlop. Całe szczęście weekend tez mam wolny. Tak więc nie ma mnie dla ludzi i świata (nie dotyczy ppa).


MOS team&Hyperion mogli by na to przenieść swoje systemy.

Dobra my tu gadu a amiga czeka na dokończenie konfiguracji.
3
[#58] Re: BFG9060 i mediator

@Wankowicz, post #1

Benek (ten Benek) przyslal mi wyniki z:
A4000: BFG9060 + Mediator + Rangarock:





link
link
link

Dostep byl mierzony na dysku podpietym do SCSI na plycie.


Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 19:29:56 przez Phibrizzo
[#59] Re: BFG9060 i mediator

@Phibrizzo, post #58

Dostep byl mierzony na dysku podpietym do SCSI na plycie.

Dokładnie, CPU w przypadku tego kontrolera SCSI 2 nie ma większego znaczenia, ale fajnie, że się nie-gryzie i ładnie współpracuje OK
[#60] Re: BFG9060 i mediator

@BULI, post #59

?? A4000 z kontrolerem SCSI 2 na płycie? Czyżbym przespał jakąś nowinkę?
Bo jeśli chodziło o A3000 to super! Jest szansa, że i u mnie poleci na obu płytach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem