kategoria: A4000
[#1] Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.
W okolicach 2010-12 kupiłem w efunzine całą amigę 4000T z 5000plm
Sama obudowa kosztuje teraz tyle.

Żalów nie będę wylewał. Cieszę się, że amigi, które mnie interesowały pokupiłem jak kosztowały normalne pieniądze. Za chwilę to człowiek będzie się musiał zastanawiać czy nowe auto z salonu czy amiga 500.
Kto wie może nerkę będzie się dało wymienić za 512k do a500.
[#2] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #1

ze 2 tyg temu ta sama obudowa była też wystawiona,
i jaki teraz mamy opis?

Obudowa wystawiona ponownie przez jednego dowcipnisia który zalicytowal a nie zapłacił.


widać, że teraz jest podobnie.
1
[#3] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #1

A około 2003 - 2005 Amigi 1200 to z wypasem można było kupić po 100zł, a jak dobrze zagadałeś to i za darmo wyrwałeś.
[#4] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Hubez, post #3

ano dokładnie,
ludzie do kosza wywalali,
wiec 2x a600 upolowałem
:)
[#5] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #1

"Obudowa wystawiona ponownie przez jednego dowcipnisia który zalicytowal a nie zapłacił. "

Typowy cwaniaczek za 50gr ... udaje, ze nie wie co sprzedaje a ta obudowa jest moze warta z 300 zl, choc prawdopodobnie nie jest w ogole kompletna i dla kogos kto nie ma takiej drugiej jest bezuzyteczna.


p.s.
ogloszenie tego cwaniaczka jeszcze nie raz sie pojawi na gieldzie czy aukcji... najlepiej ignorowac.
4
[#6] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@selur, post #5

Niestety takie tłumaczenia często sie pojawiają "że ktoś wylicytował i nie zapłacił" ale równie często sprzedający wykorzystuje taką śpiewkę bo cena za ile została wylicytowana dana rzecz poprostu nie odpowiada...czyli jest za niska w mniemaniu sprzedawcy:/
[#7] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@selur, post #5

Z tego co widzę, obudowa jest w miarę kompletna, nie licząc nóżek, emblematu (naklejki) amiga i małego mostka na górne karty. Cena jest przegięciem i szukaniem napalonego frajera.
1
[#8] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Ralpheeck, post #7

Normą jest sprzedaż na zasadzie: "nie znam się, nie wiem, nie wiedziałem" etc.

Potem okazuje się, że sprzedawca doskonale wie co to jest, również wie o tym, że brakuje newralgicznych podzespołów.

Potem jest "umywanie rąk"

Dobrej nocy.
[#9] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #1

Dokładnie w 2009 kupiłem A4000T z PPC za podobną cenę. Wtedy był to ogromny wydatek, ale dziś nie załuję.
2
[#10] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Hubez, post #8

Skoro wiedzial jak trafic na PPA i zalozyc ogloszenie na gieldzie, to z pewnoscia potrafi obsluzyc internet i sprawdzic np. ze sama obudowa komputeramoze byc warta gora kilkaset zlotych.
W tej chwili za 4000 pln mozna kupic A1200 ze szybka karta turbo w obudowie Tower.

W ogloszeniu jest napisane tez Amiga 4000T Escom co dla mnie jest rownoznaczne, ze sprzedaje Amige 4000 Tower Escomu .
A tymczasem w ogloszeniu jest juz napisane, ze to obudowa z jakims PC'towym zlomem w srodku.

Wniosek... ten koles to zwykly OSZUST - unikac jak ognia.
2
[#11] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #1



Taki Escom można znaleźć w zakończonych za 550 złotych.

Escom zapewne sprzedawał też w tych "Amigowych" obudowach Pecety.
[#12] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@selur, post #5

Jak jest warta 300pln, to załatw mi 10 takich po 300pln, chętnie kupię.
[#13] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@selur, post #10

Amiga 4000T jest typu AT.

Oznacza to, że można ją włożyć do obudowy od peceta (AT) Oraz można samego peceta włożyć do oryginalnej Amigowej obudowy tower.
[#14] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #1

Kto wie może nerkę będzie się dało wymienić za 512k do a500

Jak chcesz to daj dwie nerki, a ja Ci za nie już dam dwie 512k. Możesz dziś taki deal zdziałać Ram będzie oryginalny od Commodore z nowymi oryginalnymi plombami...
[#15] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #13

Oznacza to, że można ją włożyć do obudowy od peceta (AT) Oraz można samego peceta włożyć do oryginalnej Amigowej obudowy tower.


Niby tak, ale do końca nie :(
W tę obudowę wsadzisz każdego peceta AT, ale w a4000t poza płytą, jest ta mała płytka z portami, które muszą mieć taki układ w obudowie. Problemem jest, że ja widziałem tylko dwie inne obudowy z takim układem, a z resztą trzeba byłoby coś wycinać i kombinować.
1
[#16] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@Wankowicz, post #13

Każda nie ale na allegro co roku idzie takich z 100 co Pasują .
To standard nie pamiętam jak to się pisało ale coś w stylu AT BabeLis tak podobna nazwa. ( wycięcia pasują z tyłu )
I nie słuchaj heretyków pokroju borga że ciężko zdobyć !
[#17] Re: Obudowa do amigi 4000t na znanym portalu.

@selur, post #10

Wniosek... ten koles to zwykly OSZUST - unikac jak ognia.


Albo nie nadążam, albo nie rozumiem o ci Ci chodzi.
Aukcja z linku z górnego posta była z licytacją, w opisie jest dokładnie wszystko opisane. Co jest nie tak?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem