kategorie: A1200, Karty CF
[#1] OS3.2: lista plikow na dyskietkach
Dzis zainstalowalem WARP1260. Obecnie WARP fabrycznie ma przestawione IDE na to z Amigi.

Nie wiedziec czemu, nie widzi mojego dysku HDD, ogolnie sa jaja przy bootowaniu (np. po wyjeciu HDD bootuje sie w petle reboot, bez zadnego komunikatu). Z dyskietki sie wszystko laduje.

W zasadzie wystarczy ze przestawie IDE w WARPtool czy cos takiego, ale najpierw musze przeniesc te pliki. No ale nie widzi mi (jak wystartuje z OS3.2 Install) karty CF (na PCMCIA).

Potrzebuje compactflashdevice oraz fat95 - szukalem po wszystkich dyskietkach OS3.2 i nigdzie nie znalazlem…

Ktos wie na ktorej dyskietce to jest? Z gory dziekuje.
[#2] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #1

zrób sobie system pod UAE i wrzuć na CF a nie tam jekieś HDD, albo jeszcze wygodniej postaw sobie system na pendrive, poza tym polecam forum na discordzie dotyczące Warp
link


Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 21:51:03 przez ritzu
[#3] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #1

Potrzebuje compactflashdevice oraz fat95 - szukalem po wszystkich dyskietkach OS3.2 i nigdzie nie znalazlem…


Jest na aminecie

Nie wiedziec czemu, nie widzi mojego dysku HDD


Jakie .device masz w ikonie Hdtoolbox ?
[#4] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@Norbert, post #3

@ritzu

Ja nie używam UAE, po to mam Amigę by ją używać.

Na forum Discorda jestem mniej więcej od roku. Ale to jest problem z Amigą, a nie z WARPem w zasadzie.

@Norbert

Wiem że jest ale jak zapewne zauważyłeś, jedyną opcją wrzucenia plików na Amigę u mnie, jest CF/PCMCIA.

Względnie USB -- jak by działało mi USB od WARP.

Podsumowując, moje pytani brzmiało mniej więcej tak:

1) czy i na jakiej dyskietce systemowej OS3.2, jest fizycznie plik compactflashdevice?
1+) czy i na jakiej dyskietce systemowej OS3.2, jest fizycznie plik fat95?

Jeśli tego nie ma, to znaczy że muszę się przejść do kolegi żeby mi nagrał te dwa pliki na FDD.
[#5] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #4

No i dorwałem ISO OS3.2. Niestety nie ma na dyskietkach ani cfd ani fat95.

Uważam że to niezła skucha, że Hyperion tych narzędzi nie dodał. Jak ktoś ma gołe nośniki bez systemu, komplet dyskietek OS3.2, to nic nie wskóra, bo nie skopiuje plików na system żadnych, bo

- CF/PCMCIA nie działa
- USB (nawet jeśli jest) nie działa
- PCMCIA/WiFi (nawet jeśli jest) nie działa (zakładam że nie da się skonfigurować, jeśli się da, proszę o info)

Jakie .device masz w ikonie Hdtoolbox ?


Niestety nie rozumiem pytania.

Cóż, w takiej sytuacji telefon w dłoń i dzwonimy po kolegach.

Zawiodłem się na OS3.2 mocno.
[#6] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #4

Jeśli tego nie ma, to znaczy że muszę się przejść do kolegi żeby mi nagrał te dwa pliki na FDD.
- poprawna odpowiedź :)

Zawiodłem się na OS3.2 mocno
- nie wiem czemu - jedyną zaletą 3.1.4 i 3.2 jest scsi.device obsługujace duże dyski - to dla tych co z Loadmodule nie umieją korzyść :P

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2022 10:34:09 przez RokiS
1
[#7] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #5

Niestety nie rozumiem pytania.


Pytanie było właściwe tylko Ty nie znasz odpowiedzi.
Skąd możemy wiedzieć jak skonfigurowany masz hdtoolbox.
Czy dysk jest pusty czy już sformatowany na amigowy.

OS3.9 jest o wiele lepszy, ma też obsługę dużych dysków, ma wiele programów dodanych np player CD, do obsługi zip100 itd
2
[#8] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #5

Ale wiesz, ze w przypadku wydania komercyjnego nie mozesz sobie dowolnie dorzucac na ten CD programow do ktorych nie masz praw? Wiec nie jest dziwne, ze nie ma tam programow innych autorow.
2
[#9] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #1

A jak przenosiłeś dane przed zamontowaniem Warpa? Może by go tak zdemontować i sobie wszystko przygotować i zamontować?
[#10] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@snifferman, post #9

A jak przenosiłeś dane przed zamontowaniem Warpa?


- CF (PCMCIA)
- FDD
- internet (Aminet)

Może by go tak zdemontować i sobie wszystko przygotować i zamontować?


Ciekawe jak. Niżej moje ostatnie podejście:

1. WARP firmowo ma włączone IDE z Amigi
2. Z podpiętym WARPem, mój HDD nie działa
3. Wypiąłem WARPa, odpaliłem mój HDD bez S-S, skopiowałem compactflashdevice, fat95
4. Udało mi się jeszcze podmontować małą CF (PCMCIA) więc skopiowałem cały soft z CS-Lab
5. Podłączyłem WARPa, zbootowałem w OS3.2 Install, włożyłem moją dyskietkę aby uruchomić jeden z dwóch programów dla WARP
6. Niestety żaden się nie uruchamia, bo brakuje zależności... Nie wiadomo jakich
[#11] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #10

brakuje zależności... Nie wiadomo jakich


Snoopdos prawde CI powie
:)
[#12] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@Cezarykl, post #11

Zrobiłem tak -- i do obecnego firmware to jest obowiązkowy krok

1. Zdemontowałem WARPs IDE2CF (nie jestem pewien czy to konieczne)
2. Wyłączyłem MapRom (nie jestem pewien czy to konieczne)
3. Uruchomiłem komputer z dysku instalacyjnego OS3.2
4. Zamieniłem dysk na ten zawierający oprogramowanie WARP CS Lab
5. Skopiowałem zawartość FD do RAMDISK
6. Przełączyłem się z powrotem na dysk instalacyjny OS3.2
7. Uruchomiłem CLI
8. Wykonałem kolejne komendy
stack=16384
warptool idemode=Warp
W katalogu zawierającym WARPTool


A przedtem

Przekopiować pliki CS-Lab na kartę CF, potem podłączyć via PCMCIA, zbootować bez SS do mojego HDD (WARP wyjęty) i skopiować z CF na dyskietkę


Trochę tych kroków jest... Poza tym naprawdę próżno tego szukać w instrukcji od CS-Lab (pocoś ponoć jest).

Teraz zabieram się za partycjonowanie / formatowanie / instalowanie OS3.2.
[#13] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #12

Masz Amigę, a nie masz dyskietki ratunkowej z oprogramowaniem do obsługi CF, CDROM, ZIP100, dyskow FAT, PC0, karty graficznej, karty sieciowej itd, itp ?
Nie masz stacji dyskietek na USB ?

To jest podstawowy zestaw amigowca do komunikacji ze swiatem zewnetrznym w przypadku "zabawy w amigowanie"

Gdyby Twój dysk twardy podpasował do Warp1260 problemu byś nie miał, a tak wyszło ze brakuje Ci podstawowego narzędzia o którym wspomniałem wyżej

Te OBOWIĄZKOWE KROKI to normalka przy jednej stacji dyskietek.
Gdybyś miał dwie, wszystko skróciło by się do uruchomienia linijki z programem warptool

Chciałbym mieć takie utrudnienia jak Ty, ale brak mi Warp1260.
2
[#14] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@Norbert, post #13

Juz taka dyskietke mam

I udalo mi sie ja zrobic samemu, z wypietym WARPem (2 MB chip).

Natomiast co do WARPa to na dzis przerwa - jutro w HDToolbox robie na microSD partycje 32 GB i staram sie zainstalowac OS3.2.

Z ta dyskietka to racja - NIE WIEDZIALEM. Amige mam (po przerwie) 11 miesiecy.
[#15] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #14

Mam prośbę o pomoc ze sterownikami do urządzeń zewnętrznych.

Zainstalowałem już OS3.2 na karcie microSD. Problem dotyczy widoczności napędów zewnętrznych: CF (PCMCIA) oraz USB (USB). USB jest z karty WARP.

Przeczytałem kilka wątków o podobnym temacie ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi.Z. góry dziękuję za pomoc. To już ostatnia prosta.

1. Karta CF

Karta jest sformatowana FAT32. Wszystkie sterowniki (FAT95 oraz compactflash.device) są na miejscu.

Karta jest niewidoczna w systemie. Próba ręcznego montowania karty (CF0) kończy się komunikatem "CF0 is already mounted").

2. USB

USB jest sformatowane na FAT32. Wszystkie sterowniki (FAT95 oraz warpUSB.device) są na miejscu.

USB jest widoczny w systemie jako Uninitialized
[#16] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #15

2. USB

USB jest sformatowane na FAT32. Wszystkie sterowniki (FAT95 oraz warpUSB.device) są na miejscu.

USB jest widoczny w systemie jako Uninitialized


Pomogło SYSTEM > FORMAT

1. Karta CF

Karta jest sformatowana FAT32. Wszystkie sterowniki (FAT95 oraz compactflash.device) są na miejscu.

Karta jest niewidoczna w systemie. Próba ręcznego montowania karty (CF0) kończy się komunikatem "CF0 is already mounted").


W SYSTEM > FORMAT mam komunikaty (zarówno na CC0 jak i CF0) że "no disk" czy coś takiego.

Będę wdzięczny za pomoc z kartą CF.
[#17] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #1

W amiga os 3.2 nie potrzeba handlera fat32 z am8netu uzywa się crossdos handler (czy jakoś tak) z folderu L:
[#18] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@mateusz_s, post #17

Ale dziwne, bo pendrive na USB był jako Uninitialized, przepuściłem przez format systemowy i sformatował mi na FAT32. Amiga widzi, laptop też widzi, tak więc obawiam się że to nie wina Fat95 (zresztą używałem ten sterownik ten sam, wcześniej i działało).

A napęd CF0 z jednej strony jest jako "mounted" (mimo że nic nie widać), ponadto w formacie systemowym widzi jako CC0 (20 kb) albo jako CF0 (25 jest wyświetlane) a w razie próby formatu wyskakuje że napęd nie jest podmontowany.

Tak więc dedukuję że tu nie chodzi o Fat95 czy inny handler.
[#19] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #18

Tak więc dedukuję że tu nie chodzi o Fat95 czy inny handler.

zgaduję, że amigowy port pcmcia nie chce za bardzo obsługiwać twojej karty CF,
więc spr z inną CF.
[#20] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@Cezarykl, post #19

Akurat ten port z tą kartą z tym samym (3.2) systemem co uprzednio miałem na HDD, bez problemu widział tę kartę.
[#21] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #18


A napęd CF0 z jednej strony jest jako "mounted" (mimo że nic nie widać), ponadto w formacie systemowym widzi jako CC0 (20 kb) albo jako CF0 (25 jest wyświetlane) a w razie próby formatu wyskakuje że napęd nie jest podmontowany


Jesli masz "mounted" to znaczy mountlista CF0 uruchamia się podczas startu systemu.
Albo jest uruchamiana w s-s albo u-s, albo Wbstartup, albo jest w devs:dosdrivers.
[#22] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@Norbert, post #21

No tak, nawet wiem w ktorej linijce.

Co nie zmienia faktu, ze mi nie dziala.
[#23] Re: OS3.2: lista plikow na dyskietkach

@_DiskDoctor_, post #22

Mountlista ta sama ?
Co pokazuje program FORMAT i komenda INFO jeśli karta CF jest w adapterze PCMCIA ?
Wklej screeny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem