[#31] Re: Jaki Compact Flash ?

@Madman, post #30

Nic nie dynda, wystaje de facto sam slot uSD, a nie taśma, jest jakby sprężynowo przyciągana do środka. Nie frasuj się
Jak napisałem, co kto lubi, piłowanie tej nowej obudowy i poszerzanie otworu mi osobiście nie przemówiło do wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 12:54:01 przez Jacques
[#32] Re: Jaki Compact Flash ?

@Jacques, post #31

No oni tą "szparkę" zrobili specjalnie pod taki adapter dysku, nawet w opisie obudowy tak jest napisane. A co do piłowania to... ile tego piłowania, 2mm? ;) Ale tak jak mówisz, co kto lubi i nie każdy ma obudowę z a1200net, pamiętam czasy jak ludzie piłowali tył obudowy, nad modulatorem aby zamontować laptopowy napęd cd, aż się serce krajało jak człowiek patrzył jak ludzie te obudowy piłują, teraz nie ma takiej potrzeby ;) Szkoda, że nie robią tego adaptera co mam w wersji na karty SD bo rzeczywiście są tańsze i łatwiej dostępne ;)
[#33] Re: Jaki Compact Flash ?

@Madman, post #32

Szkoda, że nie robią tego adaptera co mam w wersji na karty SD bo rzeczywiście są tańsze i łatwiej dostępne ;)

Zawsze możesz użyć adaptera SD-CF i wtedy możesz używać kart SD.
[#34] Re: Jaki Compact Flash ?

@snifferman, post #33

Sorry za odskok od tematu, ale ma ktoś ikonkę karty CF?
[#35] Re: Jaki Compact Flash ?

@Ralpheeck, post #34

1
[#36] Re: Jaki Compact Flash ?

@Jacques, post #35

Dziękuję!
[#37] Re: Jaki Compact Flash ?

@snifferman, post #33

Zawsze możesz użyć adaptera SD-CF i wtedy możesz używać kart SD.

No można ale później będę kupował i testował x kart SD nie wiedząc czemu mi jakaś nie działa i czy to wina przejściówki czy adaptera CF-SD...

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 14:07:19 przez Madman
1
[#38] Re: Jaki Compact Flash ?

@Madman, post #37

Jak adapter kompatybilny to raczej nie ma problemu z kartami SD. Sprawdziłem z 10szt które mam i wszystkie działały. W PCMCIA nawet 128GB działała. Muszę sobie kupić ich więcej, bo mam tylko jeden. Tylko uświadamiam, że taka opcja istnieje. Mam z 3 karty CF i przyznam, że nie jestem ich wielkim fanem. SD łatwiej kupić, są tańsze i mam wbudowany czytnik w każdym laptopie. Jest wygodniej i większe pojemności są lepiej dostępne.
[#39] Re: Jaki Compact Flash ?

@snifferman, post #38

Zamówiłem parę sztuk kart SanDisk takich jak na fotce (tylko z napisem 4GB) - za sztukę wyszło około 27.50zł:



Zastanawiam się jeszcze nad takimi jak niżej (Transcend Industrial CF170 8GB):



Czy macie jakieś doświadczenia z tymi kartami (jednymi i drugimi)? - tych 8GB nie zamawiałem, 35-36zł za sztukę - jeszcze nie podjąłem decyzji.

Ewentualnie na IDE brałbym też pod wagę 16-32GB - może zaproponujecie coś dostępnego na olx, allegrolokalnie bo parę sztuk tam widziałem.

Ogólnie to w IDE powinny ruszyć i jedne i drugie, mi zależy jednak też na PCMCIA - co w przypadku tych 8GB wydaje się wątpliwe.

Czy ktoś z Was posiada jakieś karty CF od 8GB do góry, które poprawnie działają z PCMCIA?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 14:05:54 przez Adinfo
[#40] Re: Jaki Compact Flash ?

@Adinfo, post #39

Ja mam 8GB Transcenda i działa w PCMCIA i w IDE. Ktoś tu na forum twierdził, że kupił identyczną i mnie zwyzywał, że go okłamałem bo u niego nie dziala fotke masz w poście #33

Na IDE kup sobie 64GB SD i adapter. Mam jeszcze Transcenda 64GB, ale chyba jeszcze jej nie testowałem w PCMCIA. Testowałem za to karty micro SD128GB w adapterze CF-SD i w PCMCIA działaly bez problemu.
1
[#41] Re: Jaki Compact Flash ?

@Adinfo, post #39

Swego czasu trafiłem na fałszywki SanDisc bodajże 4 lub 8. Sam mam taką "legitną" i działa choć nie używam w 1200 a do aca 500
[#42] Re: Jaki Compact Flash ?

@Adinfo, post #39

Przyszły karty Sandisk CompacrFlash 5000 Industrial Grade 4GB.

Karty wyglądają jak nówki (tak tez pisał sprzedający, że je sprawdził i sformatował a nie były wcześniej używane).

Testowo zapisałem wszystkie do pełnej pojemności. Zapis pod Win11 USB 3.0 na czytniku 30MB/s.

Karty CF w FAT32 na tę chwilę sprawdzone w PCMCIA. Więcej testów potwierdzi czy zapis na te karty pod Amigą nie spowoduje problemów,
[#43] Re: Jaki Compact Flash ?

@Adinfo, post #42

Sprzedający bardzo dobrze zabezpieczył karty na czas wysyłki (z góry były dekielki nawet wycięte).

Dla potomnych, może się przydać fotka karty (działającej w PCMCIA)
2
[#44] Re: Jaki Compact Flash ?

@Adinfo, post #43

O, i takich informacji brak. A to przecież wielce pomocne. Dzięki.
[#45] Re: Jaki Compact Flash ?

@Stoopi, post #44

Postaram się pozbierać informacje szczątkowe z ppa i uaktualnić/uzupełnić wykaz kompatybilnych kart CF (szkoda, że to tak zostało i leży odłogiem - zdecydowanie wolę CF niż SD):
https://www.ppa.pl/sprzet/kompatybilnosc-kart-cf-w-stosunku-do-pcmcia-oraz-ide.html

Parę osób dopisało swoje uwagi i nowe pozycje warte uwzględnienia w zestawieniu:
https://www.ppa.pl/forum/komentarze/33665/kompatybilnosc-kart-cf-w-stosunku-do-pcmcia-oraz-ide#komentarze

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 13:12:54 przez Adinfo
[#46] Re: Jaki Compact Flash ?

@Adinfo, post #45

pozbierać informacje szczątkowe z ppa i uaktualnić/uzupełnić wykaz kompatybilnych kart CF


takie dwie karty działają mi JEDNOCZEŚNIE w IDE i PCMCIA w a600 i a1200

.

.



Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 13:26:55 przez Cezarykl
[#47] Re: Jaki Compact Flash ?

@Adinfo, post #45

Spotkałem się z sytuacjami kiedy dwie tak samo wyglądające karty CF mają inne bebechy i jedna działa w PCMCIA a druga nie. Nawet adaptery SD-CF tak mają.
1
[#48] Re: Jaki Compact Flash ?

@snifferman, post #47

Zgadza się - będę miał to na uwadze co napisałeś, że poszczególne egzemplarze mogą zachowywać się zupełnie inaczej.
[#49] Re: Jaki Compact Flash ?

@snifferman, post #40

Sorry, że wtedy Ciebie uraziłem.
Dzisiaj przekonałem się, że dwie identyczne wizualnie karty CF 8GB SanDisk Ultra to jednak nie to samo. Pierwsza działa pod PCMCIA na A1200, a druga jest niewidoczna pod PCMCIA na A1200. Wychodzi na to, że te dwie karty były produkowane w innych chińskich fabrykach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem