[#1] TF 360 (może 330/328)
No hej. Się stałem szczęsliwym posiadaczem tego, na co tak długo czekalem: TF360. Wszystko fajnie (choć brak RTG w CD-32 wciąż mnie męczy i nie wiem, czy doczekam się takiego czegoś), ale ja tu o czym innym. Riser (by Kipper2k) umożliwia dolutowanie portu PS/2 i z tym największy problem. Klawiatura przestaje działać po losowym czasie. Nie tylko ja mam ten problem:
https://lyonsden.net/terriblefire-330-upgrade/?fbclid=IwAR3ruzZV9hQKt2_yFuD8H4plm-B9LAeEXg6n-IahFIGqkljmTQIRQNGMSFY
Ale nie wiem, czy dałoby się obyć bez przyłączania klawiatury przez przelotkę AUX->PS/2 (bo wtedy jest konieczne wywalenie PIC sterującego klawiaturą z TF360), albo klawiatury od A4000 (bo jest biała i mi nie pasuje kolorystycznie do CD-32 :D). Nie wiem, aktualizacja firmware PIC albo co? A ten riser USB to w ogóle działa? Gdzie to cudo mozna dorwać?
[#2] Re: TF 360 (może 330/328)

@OSH, post #1

TF360
- gratuluje zakupu.
choć brak RTG w CD-32 wciąż mnie męczy ...
- hmm a do czego Amidze RTG? To nie ten typ komputera...
Klawiatura przestaje działać po losowym czasie. Nie tylko ja mam ten problem:
- no powiem szczerze że po raz pierwszy o tym słyszę , u mnie klawiatura działa bez problem 24h na dobę ( ba nawet po wyłączeniu Amigi klawiatura działa nadal ;) )
A ten riser USB to w ogóle działa? Gdzie to cudo mozna dorwać?
- jakoś działa , o dostępność zapytaj się np. Kulamario albo spójrz na priv...
1
[#3] Re: TF 360 (może 330/328)

@RokiS, post #2

hmm a do czego Amidze RTG? To nie ten typ komputera...


A do tego, żeby np. przestać się przejmować brakiem CHIP RAM i ustawić sobie śliczne kolorki. Oraz używac emulatora Maca z rozsądną prędkością.

- no powiem szczerze że po raz pierwszy o tym słyszę , u mnie klawiatura działa bez problem 24h na dobę ( ba nawet po wyłączeniu Amigi klawiatura działa nadal ;) )


No a ja nie - u mnie tak jest. Zresztą na blogu ten człowiek też opisuje, że część klawiatur ma z tym poważny problem.
1
[#4] Re: TF 360 (może 330/328)

@OSH, post #3

Z dużą ilością fastu i fblitem raczej nie ma problemu z chipem.
1
[#5] Re: TF 360 (może 330/328)

@michal_zukowski, post #4

Ale to jest jednak hack. A ja chcę sprzętowo. Poza tym Fblit nie rozwiąże mi problemu konwersji C2P pod emulatorem Maca.
[#6] Re: TF 360 (może 330/328)

@OSH, post #5

Sprawdzałeś czy na 68060 działa normalnie konwersja C2P Akiko w grach? Na 68030 jest sieczka na ekranie.
[#7] Re: TF 360 (może 330/328)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Nie wiem. Nie chodzi mi tu o Akiko, tylko wykorzystanie samego CPU.
[#8] Re: TF 360 (może 330/328)

@OSH, post #7

Poza tym Fblit nie rozwiąże mi problemu konwersji C2P pod emulatorem Maca.


Nie chodzi mi tu o Akiko, tylko wykorzystanie samego CPU.



Przecież Akiko sprzętowo robi konwersje C2P i jest sterownik Akiko dla emulatora Maca.
[#9] Re: TF 360 (może 330/328)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

No to dej info, bo ja Maca dotąd emulowałem tylko na A1200…
[#10] Re: TF 360 (może 330/328)

@OSH, post #9

[#11] Re: TF 360 (może 330/328)

@OSH, post #9

i jak tam, działa normalnie konwersja c2p robiona przez Akiko z 060 czy jest sieczka na ekranie?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 20:27:59 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#12] Re: TF 360 (może 330/328)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Nie mam oryginalnego Fusion, a piracki chyba nie działa za dobrze... musze czekac na to, aż Jim wypuści... Na razie bazuję na Shapeshifterze.
[#13] Re: TF 360 (może 330/328)

@OSH, post #12

Wysarczy uruchomić demo Glooma na Akiko i będzie wiadomo czy działa poprawnie sprzętowa konwersja C2P.
[#14] Re: TF 360 (może 330/328)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

-U MNIE na karcie TF360 Akiko działa bez problemu - testowane na GLOOM, DoomAttack, Nemac IV i Fusion ( przy TF330 musiałem wybudzać po przez AkikoTFFix),
- niestety wydajność sterowników wideo Akiko w porówniu do amiRefresh ( Fusion ) przy procku 060 jest tragiczna

- Shapeshiter nie ma steroników do Akiko ( ja nic takiego nie znalazłem )
- Shapeshifter ( muEVD i savage040-060 ) jest szybszy od Fusiona ( amiRefresh )


-więcej zrzutów, porównań, filmików, partycja ze Speedometrem plus wyniki testów W LINKU
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem