kategorie: A4000, Programy
[#1] Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.
Witajcie.

Mam Amige 4000 z os39 oraz karta BFG9060.
Blizzkick na tym nie działa więc używam loadmodule.

Początek mojego SS wygląda tak:


c:mumove4k PREPAREEMUL A1200 NOREBOOT
PsdLoadModule DEVS:input.device QUIET ;Added by Poseidon-Installer
c:morelibspace
FailAt 21
C:LoadResident >NIL: DEVS:trackdisk.device L:KingCON-Handler
FailAt 20
C:LoadModule >NiL: REVERSE module=devs:ncr-scsi.device DEVS:scsi.device_a4000 DEVS:battmem.resource DEVS:console.device devs:romupdate.idtag DEVS:FileSystem.resource DEVS:misc.resource devs:bootmenu DEVS:potgo.resource L:FastFileSystem L:Ram-Handler L:Shell-Seg LIBS:layers.library libs:graphics.library libs:exec.library
c:SetPatch SKIPROMUPDATES=graphics.library,scsi.device,console.device,filesystem,FileSystem.resource,ram-handler,shell,exec.library QUIET



Wszystko działa ale problem mam taki, że jeśli zrobię reset i wejdę do bootmenu a następnie dam no startup-sequence to pokazuje mi się tylko górna biała belka z myszką. Brak jest samego shella.

co robię źle?
[#2] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@Wankowicz, post #1

Jaka wersja kickstartu ?
Masz workbench i icon.library w LIBS ?
[#3] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@Norbert, post #2

Oryginalne kości kick 3.1

mam workbench oraz icon w libs.

Po świeżym uruchomieniu amigi normlanie mi działa shell bez SS. Problem jest z namieszanym loadmodule. Tylko nie umiem rozgryźć gdzie leży problem. Albo czegoś brakuje albo coś jest w złej wersji.
[#4] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@Wankowicz, post #3

Problem rozwiązany. Można zamknąć.
[#5] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@Wankowicz, post #4

Gdzie popełniłeś błąd ?
1
[#6] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@Wankowicz, post #4

Daj info co było nie tak dla przyszłych pokoleń amigowcow.
1
[#7] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@Stoopi, post #6

...przyszłych pokoleń amigowcow.
Po nas nie będzie już nic
1
[#8] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@Stoopi, post #6

To mnie wlasnie wkur... PPA.
Przychodzi jeden burak z drugim na PPA, zakladaja pelno tematow, blagaja wszystkich zeby im pomoc a jak juz problem zostaje rozwiazany, to odwracaja sie dupa i ida w dluga. Po czym znowu za rok, dwa lub trzy wracaja z jakims pytaniem.


Zadnej checi podzielenia sie rozwiazaniem z innymi na forum ale jak potrzebuja pomocy, to checi do pytania u kazdego sa olbrzymie. !!!
4
[#9] Re: Problem z load module. Prawdopodbnie brakuje mi jakiegoś modułu.

@AmiClassic, post #7

Ja mam sporo lat. No ale mam nadzieję że ludzie 30 letni będą pamiętać Amigę i kultywować ideał. :P
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem