kategoria: A1200
[#1] zaliczasz do A1200 ciężki pytanie
Panowie,
Pytanie tak infantylne, że aż mi wstyd więc przejdę do rzeczy.
Czy zasilacz tzw ciężki (zalewany tworzywem w całości) spotykany najczęściej w zestawach z Amigą 600 będzie pracować bezkolizyjnie z gołą 1200?
Dzięki!
[#2] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@wilkwcieniu, post #1

Jak dobrze pamiętam ma 3A na linii 5v. Biorąc pod uwagę że jest sprawny, daje odpowiednie napięcia (pod obciążeniem)- Tak ok, racja
1
[#3] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@wilkwcieniu, post #1

Będzie, ja taki miałem fabrycznie z A1200.
[#4] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@wilkwcieniu, post #1

Tak będzie, ja bym wymienił kondensatory. Tak zrobiłem w moim, potem posprawdzałem wszystie i były kompletnie sprawne, więc w sumie niby ta wymiana nic nie dała.... ale jednak nie zaszkodzi ;)
[#5] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@maciejm, post #4

Tylko jeśli zasilacz jest zalany żywicą, to wymiana kondensatorów może być problematyczna.
3
[#6] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@maciejm, post #4

W tym ciężkim raczej nie wymienisz, zalany żywicą w środku. Nawet po ludzku się go rozkręcić chyba nie da.
[#7] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@madman15, post #6

Nie da sie do niego dobrać.... raz probowalem... rozkuc i rozwiercic... ale wiertło sie tak rozgrzalo na zywicy ze obudowa sie zaczela topic... i ten syf z rozwierconych kondensatorow... fuj.... planuję odbudowę...kiedyś...
[#8] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@orila, post #7

Dlatego te zasilacze zalane żywicą to było g*wno, zepsuł się taki i jedyne co zostawało to wywalić do kosza.
[#9] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@Madman, post #8

Albo wypruc i wstawic nową elektronikę

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 22:07:46 przez orila
[#10] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@orila, post #9

Ale co wypruć? Sam wyżej napisałeś, że próbowałeś bezskutecznie wiertłem coś z tym zrobić. To już lepiej odciąć kable, znaleźć nowy zasilacz i obudowę sobie dorobić.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 22:14:33 przez Madman
[#11] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@Madman, post #10

Najprościej z pieca zrobić zasilacz i tylko przewody dolutowac pod Amigę.
[#12] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@Madman, post #10

Teraz juz bym wiedzial zeby odpuscic sobie elektronike a jakos ocalic obudowe.... z tamtego zasilacza mam transformator... dalo sie go naprawic.... i dorobilem nowe obwody prostownicze....wlasciwie to kupilem.... i kupilem blache perforowana na wymiar.... to wstawię w dziury po roztopionym plastiku... no...uparlem sie....
[#13] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@akai, post #11

Też nie do końca. problem z nieobciążonymi liniami 3,3V etc.
[#14] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@Hubez, post #13

Tylko po co uzywac nowe ATX? Starsze ...te bez 3.3V ...lepsze.... albo .... pico psu ...dwa-trzy....jeden 5V a drugi 12V,.... i -12v.... dla slabej Amigi..... a dla mocnej zregenerowac stary AT
[#15] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@orila, post #7

Nie wiem jak w zasilaczach amigowych, ale w C64 ktoś pozbył się zawartości w ten sposób:
(od ok. 20 minuty).
[#16] Re: zaliczasz do A1200 ciężki pytanie

@kar78787878, post #15

W tym od Amigi tak łatwo nie jest... ale pewnie zalezy jak wyszedl odlew zywicy... u mnie boczne scianki byly luzne... a zywica trzymala sie tylnej.... takich plastikowych wypustek co stabilizowaly tranformator aby nie zetknal sie z reszta elektroniki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem