kategoria: A1200
[#1] A1200 z TF1260, WB 3.2.1 nie startuje, dysk na TF pracuje
Zawiesiła mi się A1200, więc ją standardowo zrestartowałem.

Teraz odpala się niby powoli do WB, ale cały czas mieli dysk podłączony do TF1260. Komputer jest tak wolny, że nie da się praktycznie nic zrobić. Jak odłączę dysk od TF to problem się rozwiązuje. Partycja na tym dysku ma chyba 64GB (karta SD).

1) O co chodzi z tym ciągłym mieleniem tego dysku?
2) Czy podczas startu Amiga wykrywa, że są błędy i próbuje to naprawić?
3) Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić co Amiga robi z tym dyskiem (log informujący o naprawie)?
4) Mam poczekać aż zakończy się ta operacja, czy lepiej sformatować dysk i zacząć od początku (mam backup)?
[#2] Re: A1200 z TF1260, WB 3.2.1 nie startuje, dysk na TF pracuje

@maciejm, post #1

Amiga zawiesiła się gdy było coś zapisywane na dysku podpiętym do TF1260, dlatego dysk stracił walidację. Podczas startu systemu uruchamiany jest automatyczny proces naprawy, który przy tak dużym dysku może trochę potrwać. Gdy się zakończy, to system będzie działał tak szybko, jak poprzednio. Format i odtworzenie z backupu oczywiście pomoże, ale także zajmie czas. Chyba warto zostawić Amigę włączoną na dłużej i się naprawi samo.
2
[#3] Re: A1200 z TF1260, WB 3.2.1 nie startuje, dysk na TF pracuje

@maciejm, post #1

Jeśli partycja ma 64GB to jest na pewno SFS lub PFS.
Walidacja nie powinna mieć miejsca.

Najlepiej odpalić Amigę z bootmenu bez s-s.
Wtedy będąc w CLI można sprawdzić jaka partycja jest naprawiana.
Użyj komendy INFO
Najlepiej poczekać aż się samo naprawi, a jeśli to w/w filesystemy to lepiej uzyc zalecane programy do ich naprawy.
[#4] Re: A1200 z TF1260, WB 3.2.1 nie startuje, dysk na TF pracuje

@Norbert, post #3

Dzieki za pomoc!!!

Jest status Validating
[#5] Re: A1200 z TF1260, WB 3.2.1 nie startuje, dysk na TF pracuje

@maciejm, post #4

TurboVal przyspiesza naprawe
https://aminet.net/package/disk/cache/TurboVal
[#6] Re: A1200 z TF1260, WB 3.2.1 nie startuje, dysk na TF pracuje

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

ja mam na tym dysku 32GB system plików: "filesystem 47.4", czyli pewnie FFS. Moze powinienem zmienić na inny?
[#7] Re: A1200 z TF1260, WB 3.2.1 nie startuje, dysk na TF pracuje

@maciejm, post #6

cholera.... znalazłem problem. Kompletnie zapomniałem, ze mam podkręcone CPU z 50 na 66 MHz (LC Rev4). W sumie gry nigdy sie nie wysypywały, tylko WB przy zapisie na dysk podłączony do TF.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem