kategoria: Sprzęt
[#1] SDBox - uszkodzony parallel port?
Bawiłem się ostatnio SDBoksem. Sama "instalacja" (o ile tak można określić przegranie tych kilku plików) poszła sprawnie, natomiast kiedy po zamountowaniu urządzenia próbuję się do niego dostać poprzez cd sd0: mam błąd "zbyt mało dostępnej pamięci". SDBox zasilany jest zewnętrznie i po wpięciu kabla diody wyraźnie się rozjaśniają, więc chyba działa. Postanowiłem sprawdzić jak się Amiga zachowa po wyciągnięciu SDBoksa z portu i okazało się, że cd sd0: daje dokładnie ten sam błąd. Zakląłem wyjątkowo szpetnie i począłem asocjować...

List devs:dosdrivers pokazuje mi ładnie sd0 i sd0.info, Find Device też znajduje jakieś urządzenie przy spisd.device, a kiedy wpinam boksa to diody się delikatnie świecą. Czyżby uszkodzony parallel port? Przypomniało mi się, że Plipboksa też nie mogłem zmusić do działania. Czy jest może jakiś sposób, żeby przetestować to złącze bez dongla (jak sugeruje Amiga Test Kit)?

Btw. Nie sprawdzałem jeszcze na innym kompie.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 13:40:14 przez Jazzcat
[#2] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Jazzcat, post #1

Hdtoolbox widzi kartę pod spsd.device i potrafi podzielić ją na partycje ?
[#3] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Norbert, post #2

Nie widzi.
[#4] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Jazzcat, post #3

Zmieniłeś scsi.device na spisd.device w tooltypes ?
Wpisz może w drugim przypadku devs:spisd.device

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 13:51:23 przez Norbert
[#5] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Norbert, post #4

Sorki, użyłem skrótu myślowego. HDToolbox widzi dysk, ale nie widzi żadnych partycji.
[#6] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Jazzcat, post #1

Pod jakim kickstartem próbujesz ? Nie wiem czy to zasada, ale u mnie nie działa pod 3.2. Ile masz pamięci w tej Amidze?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 14:15:31 przez SimonGK
[#7] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@SimonGK, post #6

Kick 3.1, 112 fastu, OS 3.9.
[#8] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Jazzcat, post #7

Jaka Amiga? Nie 4000D z modem? Były chyba jakieś problemy z dzialaniem SDBoxa pod A4000 i A3000. Poprawione to zostalo w firmware wgrywanym do SDBox. Jak masz starszy to chyba nie będzie działać.
[#9] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@SimonGK, post #8

Yep, desktop przełożony do Escomowego towera.
Mam stery w wersji 0.4, ściągałem stąd: https://github.com/jbilander/sdbox/releases

Tak, czytałem o tym fiksie w wątku na EAB - on niby naprawia problemy z zapisem/odczytem na dużych Amigach. Myślisz, że o to chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 15:24:02 przez Jazzcat
[#10] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Jazzcat, post #9

Oprócz sterowników jest jeszcze firmware wgrywany do Arduino. Nie pamiętam które musi być zaktualizowane. Możliwe że wszystko. Tak o ten fix mi chodzi.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 15:36:04 przez SimonGK
[#11] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Jazzcat, post #9

Sam port można przetestować w ATK. Musisz tylko zlutować loopback czyli we wtyczce połączyć ze sobą piny.

Schemacik jest w samym ATK

link
[#12] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@snifferman, post #11

Nie jestem przekonany czy ten loopback daje 100% pewności że port jest sprawny. Opiszę moje "problemy" z portem równoległy w poście o DeniseITX. Mam loopback, testy przechodzi port równoległy w Diagrom i ATK. Niestety tylko Zip100 działa. Testowałem MasPlayer i SDBox, niestety nie mogę ich uruchomić.
[#13] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@SimonGK, post #12

Nie jestem przekonany czy ten loopback daje 100% pewności że port jest sprawny.

Nie daje. Ale jak test nie przejdzie, to daje bardzo duże szanse, że nie działa.

Niestety tylko Zip100 działa.

To dobry znak. Też mam kilka zip100 na LPT i właśnie się zastanawiałem nad testami na Ami.

Testowałem MasPlayer i SDBox, niestety nie mogę ich uruchomić.

DeniseITX to projekt, gdzie mogło nie wszystko być przetestowane. Nie wiem czy też ten projekt jest otwarty czy trzeba dać laminat na maszyne "diagnostyczną" aby sprawdzić zgodność z Amigowymi schematami. A komuś to działa i testował na tej wersji mobo?
[#14] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@SimonGK, post #12

Niestety tylko Zip100 działa.


Przy użyciu pakietu ppazip ?
[#15] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@snifferman, post #13

To dobry znak. Też mam kilka zip100 na LPT i właśnie się zastanawiałem nad testami na Ami.

Bezpośrednio podłączony nie będzie działał, potrzebny adapter z sygnałami z portu joystick'a.

DeniseITX to projekt, gdzie mogło nie wszystko być przetestowane. Nie wiem czy też ten projekt jest otwarty czy trzeba dać laminat na maszyne "diagnostyczną" aby sprawdzić zgodność z Amigowymi schematami. A komuś to działa i testował na tej wersji mobo?

Nie będę tu offtopic'u robił. W najbliższym czasie opiszę w poście o DeniseITX.
[#16] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@Norbert, post #14

Tak i adaptera link
[#17] Re: SDBox - uszkodzony parallel port?

@SimonGK, post #10

Sprawdziłem i okazało się, że mój SDBox to faktycznie wersja v1...

No nic, może jeszcze jacyś użytkownicy A3000D i A4000D się odezwą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem