[#1] Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input
Witajcie, mam pytanie.

Kupiłem niedawno Scandoubler taki jak na załączonym obrazku.

Moje pytanie jest o wejściowe złącze VGA w tym scandoublerze.

Urządzenie ma wejście VGA Input (widoczne na zdjęciu) oraz VGA Output z tyłu.

Pytanie: Rozumiem, że mogę podłączyć Amigę do złącza VGA Input poprzez przelotkę i uzyskać obraz?

Do urządzenia przymocowany jest kabelek z wtyczką Amiga RGB, ale ta wtyczka jest troszeczkę słabo wykonana.

P.S. Scandoubler ma mnóstwo opcji w menu i przyznam, że spisuje się bardzo dobrze. Obraz jest według mnie w porządku. Testowałem póki co na VGA CRT.



Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 22:38:26 przez Hexmage960
[#2] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #1

Nie dostałeś dokumentacji do tego urządzenia ?

Pytanie: Rozumiem, że mogę podłączyć Amigę do złącza VGA Input poprzez przelotkę i uzyskać obraz?

Podłącz i daj nam odpowiedź.

Już na forum dostałem informacje że ten scandoubler to chińskie GBS w nowej obudowie.
[#3] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Norbert, post #2

Nie dostałeś dokumentacji do tego urządzenia ?

Dostałem krótką instrukcję (karteczkę) z ilustracją, ale te złącza VGA Input i Component nie są na tej ilustracji podpisane. Tylko wtyczka RGB i VGA Output są podpisane.

Dlatego chciałem się upewnić i zaczerpnąć rady fachowców.

Tak jak pisałem, przez RGB podłączałem ale wtyczka jest słabo wykonana. Chciałem dowiedzieć się, czy to VGA Input jest alternatywnym wejściem w tym GBS, z którego mógłbym skorzystać by pozyskać obraz PAL z Amigi.

Domyślam się, że tak jest ale chciałem się tylko upewnić.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 22:48:46 przez Hexmage960
[#4] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #3

Tak jak pisałem, przez RGB podłączałem ale wtyczka jest słabo wykonana. Chciałem dowiedzieć się, czy to VGA Input jest alternatywnym wejściem w tym GBS, z którego mógłbym skorzystać by pozyskać obraz PAL z Amigi.

Domyślam się, że tak jest ale chciałem się tylko upewnić.


Masz to urządzenie jako jedyny, nie wiemy co tam zostało zmienione.
Podłącz,.sprawdź, i napisz jak jest.

Dokumentacja nikła bo sprzedający tylko pakują to coś w nowe pudełko.
[#5] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Norbert, post #4

Złącza jak widać na zdjęciu są wszystkie, więc na pewno działają.

Przecież po to napisałem zapytanie, by dowiedzieć się przed podłączeniem Amigi do tego wejścia VGA Input - mam nadzieję, że znajdzie się posiadacz GBS, który mi coś doradzi. Bo ja nigdy takiego urządzenia wcześniej nie miałem.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 23:01:56 przez Hexmage960
[#6] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #5

A masz odpowiedni kabel do podłączenia złącza RGB z monitorem VGA.?
Jeśli jest on poprawnie wykonany, nie masz się czego bać. Elektrycznie będzie zgodne.

Najlepiej napisz do sprzedawcy. Nie wiemy czy nie zostały wykonane jakies przeróbki .
[#7] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Norbert, post #6

A masz odpowiedni kabel do podłączenia złącza RGB z monitorem VGA.?

Tak, mam taką przelotkę i korzystam z niej np. z monitorem Microvitec.

Najlepiej napisz do sprzedawcy. Nie wiemy czy nie zostały wykonane jakies przeróbki .

OK, tak pewnie też zrobię.

Wszystko się rozchodzi o tę wtyczkę RGB ze Scandoublera, którą oceniam na 4 na 5 punktów. Ciężko wchodzi w złącze RGB Amigi. Da się z tym żyć, ale jeśli VGA Input spełni tę samą rolę, byłoby dobrze.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 23:26:02 przez Hexmage960
[#8] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #1

Na laminacie konwertera jest napisane do czego służy druge złącze VGA, do starych kart graficznych CGA/EGA.
[#9] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

OK, nie było pytania. Jak zawsze coś namieszałem - ten slot jest żeński, tak jak wyjście z przelotki RGB - VGA, więc nie pasuje.
[#10] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #9

P.S. Przetestowałem Scandoubler z monitorem LCD i obraz jest bardzo dobry:

[#11] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #9

Tu jest wszystko OK, tak powinno być. Użycie w przelotce wtyku/gniazda żeńskiego pozwala na podłączenie Amigi z monitorem za pomocą zwykłego przewodu VGA, który ma na obu końcach wtyki męskie.
Jeśli chodzi o podłączenie do gniazda VGA to jeśli w środku rzeczywiście siedzi GBS i nie ma jakiś dziwnych przeróbek to jest to możliwe. Szkopuł tylko w tym, że nie użyjesz do tego tradycyjnej przelotki od Amigi. GBS dla sygnału VGA (H-sync i V-sync) nie podbija częstotliwości. Aby to działało to trzeba z portu Amigi podać sygnał C-sync na H-sync (lub V-sync, nie pamiętam teraz który ale info można znaleźć w necie, dokumentacja do GBSa powinna pomóc) portu VGA w GBSie.
LINK

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 12:06:05 przez dolek
[#12] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@dolek, post #11

Rozumiem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Ten Scandoubler jest całkiem OK, jednakże obraz na Microvitec też, więc mam zagwozdkę, bo Microvitec ma bardzo ostry obraz w odróżnieniu od GBS.
[#13] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #9

ten slot jest żeński, tak jak wyjście z przelotki RGB - VGA, więc nie pasuje.


trafnie to ująłeś:

Jak zawsze coś namieszałem


OK
[#14] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Hexmage960, post #12

Pewnie jest jakoś zmodyfikowany. Ja robiłem sobie niedawno gbs-control i obraz jest bardzo dobry i ostry. Jeśli masz samego gbsa to polecam zrobić sobie taką przeróbkę, albo komuś podesłać do przerobienia.
[#15] Re: Konwerter HD9800V.5, wejście VGA Input

@Mir3k, post #14

Obraz ze Scandoublera jest OK. Barwy są soczyste i żywe, można kontrolować jasność, ostrość itp.

Po prostu na monitorze Microvitec jednak obraz jest lepszy aniżeli uzyskany przez Scandoubler na monitorze VGA.

Scandoubler ma też kilka drobniutkich mankamentów, na szczęście nie wpływających na odbiór.

W każdym razie zachowuję go, bo daje dostęp do gamy monitorów.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 20:19:08 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem