kategoria: A4000
[#1] Skopane atrybuty plików
Witajcie!
Mam pewien dziwny problem ... Po wypaleniu płyty CD-R/RW (na PC z Win7) z rozpakowanym archiwum amigowym, nie jestem w stanie niczego z nośnika odpalić na Amidze - pojawia się błąd - File is not executable/failed returncode 10.
Po sprawdzeniu atrybutów plików, jedynym aktywnym jest Read. Zaznaczenie atrybutu Executable zbytnio nie pomaga. Dla odróżnienia, płytka np. Magazyn Amiga i zawarte na niej pliki, działają bez zarzutu.
Zgłupiałem, bo do tej pory płytki wypalane na piecu działały bezproblemowo na mojej A4l z 3.2.1
Nie macie jakiegoś pomysłu co jest "nie teges"?
Dzięki, pozdrawiam!
[#2] Re: Skopane atrybuty plików

@biax, post #1

Zgłupiałem, bo do tej pory płytki wypalane na piecu działały bezproblemowo na mojej A4l z 3.2.1


Wypalaj jak poprzednio jeśli działało.
Zmieniłeś program do nagrywania, albo się aktualizował i zmienily się domyśle ustawienia

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 18:14:30 przez Norbert
[#3] Re: Skopane atrybuty plików

@Norbert, post #2

No właśnie nic nie zmieniałem ....
Wypalanie płytek na zasadzie "drag and drop"
[#4] Re: Skopane atrybuty plików

@biax, post #1

Czy to było archiwum ZIP czy LHA?
[#5] Re: Skopane atrybuty plików

@Mir3k, post #4

Nie wiem nawet jak to teraz jest, ale kiedyś pod Windows pliki zgrywane z CD / DVD miały atrybut "tylko do odczytu". Może w Amidze też to tak działa?
[#6] Re: Skopane atrybuty plików

@Mir3k, post #4

Rozpakowałem plik pod PC i wypaliłem rozpakowane archiwa na CD-R (tak żeby móc np. demka odpalać prosto z CD)
[#7] Re: Skopane atrybuty plików

@tukinem, post #5

Hmmm, no jest to ciekawe
[#8] Re: Skopane atrybuty plików

@biax, post #7

Dlatego amigowe archiwa nie rozpakowuje się pod Windą. Nagraj amigowe archiwa na płytkę na piecu ale rozpakój pod Amigą, wtedy zachowasz oryginalne atrybuty plików, nawet gdy archiwum będzie miało atrybut tylko do odczytu. Nie wiem czy problem ogólnie nie dotyczy rozpakowywania amigowych archiwów pod Windą i przy przenoszeniu przez np. CF też będzie występował.
1
[#9] Re: Skopane atrybuty plików

@dolek, post #8

Przy CF nie ma tego problemu.
[#10] Re: Skopane atrybuty plików

@biax, post #1

Na piecu nie istnieją takie atrybuty jak executable czy script, możliwe, że coś się zmieniło w samym oprogramowaniu, że nie ustawia już jakichś bitów, bo nikt ich nie używa (ja nigdy nie używałem funkcji zapisywania plików na CD wbudowanych w windows.

Spróbuj innym programem albo zrób ISO na Amidze/Winuae programem ISOCD i dopiero nagrywaj.
[#11] Re: Skopane atrybuty plików

@san_u, post #10

Za pomocą MakeCD możesz sobie łatwo zrobić ISO, lub jak pogrzebiesz w sieci to na pewno znajdziesz Frying Pan. Tym drugim jeszcze łatwiej zrobić ISO.
[#12] Re: Skopane atrybuty plików

@Ponki1986, post #11

Ja obecnie sobie przygotwuję bootowalne płyty dla A570 z użyciem ISOCD. Jest banalnie prosty, generuje ISO i atrybuty takie jak PROTECTION są zachowane, w przeciwieństwie do ISOCD-WIN, bo potem wyskakiwały dodatkowe komunikaty w S-s Workbencha 1.3 "pure bit not set"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 07:47:22 przez Jacques
[#13] Re: Skopane atrybuty plików

@Jacques, post #12

Dzięki, posprawdzam :)
[#14] Re: Skopane atrybuty plików

@Jacques, post #12

Gdzie znajdę ten ISOCD? Aminetu milczy.
[#15] Re: Skopane atrybuty plików

@Ponki1986, post #14

Np. w CD32 Developer Kit ze strony link

Przykład użycia (11:07):


Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 19:30:40 przez AmiClassic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem