kategoria: A1200
[#31] Re: Amiga OS kick3.2

@Panstalin2, post #28

Podróba.
[#32] Re: Amiga OS kick3.2

@Norbert, post #31

Dzizas, ludzie, dajcie spokój. Gość kupił "wypalone" kostki z kickiem a Wy mu głowę suszycie. Ilu z Was kupowało OS3.1.x lub 3.2 i samemu sobie programowało kostki a ilu z Was, po kupieniu systemu, dokupiło kostki od kogoś kto programuje je hurtowo i sprzedaje bez sprawdzenia czy klient zakupił oryginalny system? Nie bądźcie bardziej święci od Papieża. A jak ktoś pisze, że ściągnął soft piracko to po prostu zamyka się taki wątek pisząc "sorry kolego ale nie wspieramy tu piractwa" i koniec tematu.
[#33] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #32

Liczymy szeroki uśmiech , że zacznie dobierać odpowiednio słowa,.które pojawiają się przy jego wypowiedziach szeroki uśmiech
[#34] Re: Amiga OS kick3.2

@perinoid, post #30

Właśnie stąd może pytanie czy te kickstarty są oryginalne ci są na wyżej zamieszczonej fotografii? Czy o jest jakaś podróbka
Czy można je legalnie wystawić do dalszej odsprzedaży?
Sprawdziłem działają os3.2 z karty usunąłem i wygrałem powrotem img pod tyś 3.0 co miałem wcześniej.
[#35] Re: Amiga OS kick3.2

@Panstalin2, post #34

Czy można je legalnie wystawić do dalszej odsprzedaży?

Legalnie możesz wystawić tylko scalaka i uslugę nagrania kickstartu do kości, ale tylko dla osoby która posiada legalnie zakupiony OS3.2.
[#36] Re: Amiga OS kick3.2

@Norbert, post #35

Dokładnie tak, ja programuję ludziom 3.2 tylko jeśli poświadczą że posiadają zakupiony system.

Nie ma czegoś takiego jak oryginalne - każdy kto posiada licencję może we własnym zakresie zaprogramować sobie ROMy legalnie.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 12:29:10 przez alt_
[#37] Re: Amiga OS kick3.2

@alt_, post #36

Tak, już widzę jak weryfikujecie te wszystkie zakupy zanim komuś zaprogramujecie kickstart. Ja mam oryginalny system ale musiałem kupić kostki na allegro bo nie mam programatora i za każdym razem pisałem, że posiadam oryginalny system i sprzedawca nawet tego nie weryfikował. To, że on ma jakieś chińskie nalepki pod spodem to znaczy tylko, że ktoś użył kostek z innego urządzenia, skasował je i zaprogramował na nowo, bynajmniej nie świadczy to o tym, że są to nielegalne kickstarty, inaczej można byłoby zawsze mówić "jak nie masz oryginalnych nalepek hyperiona to masz nielegalny kick"
[#38] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #37

kickstarty mogą być legalne nawet bez nalepek pod warunkiem ze kupiłeś system, a nie ściągnąłeś go z chomika
2
[#39] Re: Amiga OS kick3.2

@nekroskop, post #38

Ja tam uważam, że i tak w tej cenie systemu, te kostki powinny być w cenie a nie, że trzeba je sobie dokupywać wraz z systemem lub osobno czy też samemu programować bo producent ma w dup*e użytkowników i idzie na łatwiznę wrzucając wsad na płytkę z systemem, później ktoś robi na tym interes odsprzedając to jako usługę programowania kostek, czy to można uznać za legalne albo przynajmniej moralne, każdy sobie sam osądzi...
[#40] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #39

Zdajesz zobie sprawę z tego, ile kosztowałby system gdyby do boxowej wersji dodawać komplet ROMów do każdego wspieranego modelu Amigi?

Co do weryfikowania zakupu - zdziwiłbyś się. Ja tym nie handluję na allegro ani olx, tylko oferuję ludziom, których Amigi trafiają do mnie do naprawy. I za każdym razem weryfikuję.
3
[#41] Re: Amiga OS kick3.2

@alt_, post #40

A co to przeszkadza aby kupując w sklepie wybierać konkretny model amigi do której chcesz kickstart? Przecież wszędzie w takich sklepach (oficjalnych dystrybutorów) taka opcja istnieje. Za tą cenę systemu te kostki pewnie producenta kosztują grosze no chyba, że hyperion nie wysyła dystrybutorom kostek a tylko nalepki a ci sami je programują i przylepiają nalepki, tego nie wiemy.

Co do weryfikacji zakupu... a czemu oferujesz? Na jakiej podstawie stwierdzasz, że komuś jest potrzebny nowszy kickstart? Jeśli ma system 3.1.4 lub 3.2.x na karcie pamięci zamontowanej w amidze to albo ma już takie kostki albo mapuje kickstart. W jaki sposób weryfikujesz czy ktoś posiada oryginalny system? Wybacz pytania ale to co napisałeś mnie nie przekonuje dlatego jestem ciekaw.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 14:39:40 przez Madman

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 14:41:12 przez Madman
1
[wyróżniony] [#42] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #41

Co do weryfikacji zakupu... a czemu oferujesz? Na jakiej podstawie stwierdzasz, że komuś jest potrzebny nowszy kickstart?
To nabywca stwierdza że jest mu potrzebny. Jak idziesz do sklepu po flaszkę, to sprzedawca Cię pyta dlaczego się chcesz napić? Nie, sprawdza wiek (jak ma wątpliwości, patrzy w dowód), kasuje pieniądz i towar wydaje.
[#43] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #41

Co do weryfikacji zakupu... a czemu oferujesz? Na jakiej podstawie stwierdzasz, że komuś jest potrzebny nowszy kickstart? Jeśli ma system 3.1.4 lub 3.2.x na karcie pamięci zamontowanej w amidze to albo ma już takie kostki albo mapuje kickstart. W jaki sposób weryfikujesz czy ktoś posiada oryginalny system? Wybacz pytania ale to co napisałeś mnie nie przekonuje dlatego jestem ciekaw.


Na takiej podstawie, że pytam klienta czy chce i jak chce to oferuję mu usługę. Nie rozumiem o co pianę bijesz.

A co to przeszkadza aby kupując w sklepie wybierać konkretny model amigi do której chcesz kickstart?


Boxowa wersja ma obrazy wszystkich wersji ROMU i brak limitu ilości kopii. Czy w Twoim rozumowaniu producent powinien za free dostarczać z tą edycją ROMy do każdego wspieranego modelu? A jeśli tak, to po ile sztuk?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 15:49:23 przez alt_
1
[#44] Re: Amiga OS kick3.2

@alt_, post #43

Dobra, ja co chciałem się dowiedzieć to się dowiedziałem a czego się nadal nie dowiedziałem to też daje mi do myślenia... ode mnie EOT w temacie kickstartów
1
[#45] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #44

Wyrabiasz sobie opinię na podstawie wyssanych z palca domysłów - z mojej strony również EOT :)
[#46] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #44

zgadza się OK
1
[#47] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #41

W jaki sposób weryfikujesz czy ktoś posiada oryginalny system?


Na podstawie tego, że klient ma mi przesłać potwierdzenie zakupu systemu z którego jasno będzie wynikało kto i co kupił.
[#48] Re: Amiga OS kick3.2

@alt_, post #47

Jeden będzie sprawdzał, inny będzie tylko pozornie sprawdzał jak ten sprzedawca od którego ja kupowałem kickstart co też pisał, że wymaga dowodu a na pytanie czy mu go podesłać, stwierdził, że nie trzeba, no i później pojawiają się tacy jak ten z chińskimi kostkami. Zresztą, co my tu wypisujemy i o czym rozmawiamy jak nawet ci co mają oryginalny system, trzymają na dyskach tysiące pirackich gier whdload a wielu nawet nie ma ani jednego oryginału na półkach Szkoda, że tak często o tym zapominamy...
[#49] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #48

Nie wiem co robią inni. Ja sprawdzam.

Co do rzeczy mają kostki z Aliexpress z nieusuniętymi chińskimi krzaczkami? Przecież mają zaprogramowany wsad taki jak należy, działają i robią to co powinny.
Swoją drogą, ja też używam kostek sprowadzonych z Chin, z tą różnicą że usuwam z nich wszelkie ślady poprzedniej aktywności i naklejam etykiety zrobione na drukarce etykiet.
Ale co to ma do rzekomej "pirackości" tych ROMów to, zaiste, nie jestem w stanie pojąć.

Rozmawiamy o potencjalnym piraceniu OS3.2 i o tym jak działa licencja na niego a Ty wyskakujesz z pirackimi grami WHDLoad...

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 17:12:36 przez alt_
1
[#50] Re: Amiga OS kick3.2

@alt_, post #49

Umoralniamy innych a sami mamy w domach piracki soft tj. tysiące pirackich gier (oprócz oryginalnego systemu o którego oryginalności tu rozmawialiśmy). Chodzi mi cały czas o to aby nie pastwić się na ludziach ściągających soft z chomika tylko szybko kończyć dalszą dyskusję i nie robienia z wątków pręgierza. "Nie masz oryginalnego systemu, przykro nam, nie pomożemy" i to wszystko.
Ja nie mam nic do Ciebie a moje pytania co do wypalania kostek były czysto z ciekawości. Jeśli wszystko robisz legalnie i sprawdzasz, chwała Ci za to ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 09:23:23 przez Madman
3
[#51] Re: Amiga OS kick3.2

@Madman, post #50

Oczywiście, że nie ma się co pastwić nad ludźmi za piraty, prawdą jest także że zapewne wszyscy mamy je w swoich kompach. Jednak tu mamy do czynienia z sytuacją, gdzie soft jest relatywnie nowy, można go także bezproblemowo legalnie kupić (więc nie trzeba szukać po chomikach), a odniosłem wrażenie, że twórca wątku zdaje się chwalić tym że spiracił OS3.2, a nam jakby coś chciał pokazać...

Ja podobnie jak alt pytam ludzi czy mają kupiony OS3.2, jeśli mają, to wypalam kicka (nie sprawdzam, czy mają paragon). Jeżeli chcą OS3.2, a nie mają kupionego, to namawiam do kupna.
Podobnie jak w pracy dostaję nadmiarową analizę do wykonania, zazwyczaj idę do księgowości i wysyłam prośbę o wypłatę premii. Gdyby mi powiedzieli abym się cmoknął i kasy nie będzie, to byłaby zapewne ostatnia tego typu robota, której się podjąłem.
Chcemy aby się pojawiało nowe oprogramowanie dla Amig?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 10:00:36 przez wali7
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem