[#1] Retrotink 2x scart
Witam mam pytanie czy ktoś używał retrotink 2x scart z amigą?bo planuję jego zakup...wart jest swojej ceny?
https://videogameperfection.com/products/retrotink-2x-scart/

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 12:55:40 przez Amaru

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 16:37:58 przez Amaru
[#2] Re: Retrotink 2x scart

@Amaru, post #1

nikt nie posiada?
[#3] Re: Retrotink 2x scart

@Amaru, post #2

Ja nie posiadam. Za friko albo symboliczne 20zł można
skołować czternastkę crt i taką drogę wybrałem.
Ale oczywiście jak cie stać, to na pewno jest to urzą-
dzenie warte swojej ceny i z lcd zrobi dobry wyświe-
tlacz retro.

Recenzja tego urządzenia jest bardzo pozytywna.
Zero lagu i mało smużenia na lcd.


Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 18:54:58 przez mmarcin2741
[#4] Re: Retrotink 2x scart

@mmarcin2741, post #3

tak wiem ale myślałem że ktoś posiada fizycznie ten produkt i coś napisze więcej bo na tym forum to reaczej słabo wypada z amigą...
https://eab.abime.net/showthread.php?t=100692/
[#5] Re: Retrotink 2x scart

@Amaru, post #4

Nie posiadam tego niestety, więc ciężko mi akurat w kontekście tego urządzenia zabrać głoś. Ale jako, że trochę się namęczyłem z podłączaniem swoich wszystkich retro sprzętów pod LCD-ki mniejsze i większe - to generalnie polecam Lotharkową medusę. Mam do niej - poza Amigą - podłączone jeszcze kilka kompów i konsol (za pomocą Hyrdy) i obraz jest bardzo dobry. Jeśli ma się przyzwoite kable oczywiście ;)

Drugą Amigę mam podłączoną pod OSSC i też jest bardzo przyzwoicie, ale ze względu na uniwersalność (m.in. możliwość podłączenia C64, Atari 8-bit) bardziej przemawia do mnie Medusa.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Medusa czy OSSC są trochę droższym rozwiązaniem, ale jak szukasz bardzo dobrej jakości to zwłaszcza Medusa jest bardzo dobrą opcją.
[#6] Re: Retrotink 2x scart

@Splavinho, post #5

Kiedyś miałem Retrotink 2x i działa ok ale chyba lepsza opcja pod Amigę jest Gbs Control, ponieważ ma opcje deinterlaced sposobem Motion Adaptive deinterlacer :p nie ma mrygania ekranu przy rozdzielczościach Interlaced.

https://www.amazon.com/Mcbazel-ODV-GBS-C-Component-Converter-Console/dp/B0B4B2CM9F

Brakuje w nim tylko wejścia composite i s-video ale amiga gada po scart w RGB także na Gbs pójdzie :)
1
[#7] Re: Retrotink 2x scart

@sajdor, post #6

Też wygląda dobrze ;) Ale właśnie ten brak s-video i composite dla mnie przemawia na korzyść medusy. Choć wiadomo, że to pod inne sprzęty, a nie Amigę ;)
[#8] Re: Retrotink 2x scart

@sajdor, post #6

Z GBS Control fajnie się sprawuje OSSC Addon, który konwertuje sygnał svideo i composite na RGB i puszcza do GBS Control. Z tymi dwoma ustrojstwami można każdy sygnał podłączyć pod tv z hdmi.
[#9] Re: Retrotink 2x scart

@moulder, post #8

ok rozumiem ale chodzi mi tylko i wyłącznie o retrotinka 2x scart czy ktoś posiada i testował z amigą?
[#10] Re: Retrotink 2x scart

@Amaru, post #9

Zapytaj na yt na kanale Retrogralnia, właściciel kanału ma chyba retrotinka 2 bo wspominał w jednym z komentarzy do filmu na innym kanale.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem