kategorie: A500, Karty CF
[#1] Adapter cf ide z taśmą ide i bez.
Używałem do tej pory bezproblemowo dwóch kart cf 4gb i 8gb z adapterem na taśmie ide.
Postanowiłem zrezygnować z taśmy ide i podłączyć adapter bezpośrednio do szpilek - podobno mniej zakłóceń i stabilniejsza praca. Nowy adapter wygląda identycznie jak stary, różnica polega na złączu męskie/żeńskie.
I tutaj niespodzianka, działa tylko karta 4gb. Jeśli podepnę "ósemkę", amiga nie startuje, ekran jest czarny lub czerwony, pomaga tylko wyłącznik.
[#2] Re: Adapter cf ide z taśmą ide i bez.

@heman70, post #1

podobno mniej zakłóceń i stabilniejsza praca


Miałeś jakieś zakłócenia w pracy karty CF?
Po co wymieniłeś adapter na taśmie?

Stacja klika jak używasz karty 8GB?
[#3] Re: Adapter cf ide z taśmą ide i bez.

@Norbert, post #2

Może się źle wyraziłem, chodziło mi bardziej o kosmetykę, zawsze to jednego kabla mniej.
Wróciłem do pierwotnego ustawienia, także nie ma problemu. Bardziej zaskoczył mnie efekt zmiany, sądziłem raczej, że jeśli nie będzie działać, to na obu kartach.
Na 8GB stacja nie klika, nie da się zrobić resetu z ctrl-a-a, działa capslock
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem