[#31] Re: Amiga commodore 500+

@xardass92, post #30

Mrugająca doda power oznacza poważny błąd wykonywanego programu.... w tym konkretnym przypadku może oznaczać wiele. Może na początek spróbuj ją zresetować (klawisze Amiga i Ctrl).
Jeśli nie pomoże upewnij się, że wszystko jest popodłączane jak należy, sprawdź Ami na innym, sprawnym zasilaczu. Jeśli nie to:
Skoro jest to pięćsetka, to prawie wszystkie układy są w podstawkach - znajdź kogoś obeznanego jako tako z elektroniką, niech wyjmie układy z podstawek (oczywiście przy wyłączonym zasilaniu) i przeczyści styki. Oczywiście trzeba uważać, aby potem nie włożyć układu odwrotnie - spalenie go murowane. Uwaga na ładunki elektrostatyczne!
[#32] Re: Amiga commodore 500+

@wali7, post #31

Uwaga na ładunki elektrostatyczne!

Tak. Trzeba sie uziemic albo przywiazac do kaloryfera...
Zartowalem.
Wystarczy sie wyladowac na jakiejs metalowej czesci i robic to po kazdym przejsciu po wykladzinie/dywanie. Po prostu trzeba miec cos pod reka i sie wyladowywac. Zima to zima. ;)
[#33] Re: Amiga commodore 500+

@wali7, post #31

aha dzieki wreszcie ktos mi cos jasniej wytlumaczyl, sprobuje ja zresetowac jak nie to sprzedam chyba na czesci i kupie nowa albo wymeinilbym sie ( w co wątpie ) ;)

----------------------------------------

mam jeszcze takie pytanie bo kumpel tez ma amige 500 ;) i chcialby wiedziec czy do przegrywania dyskietek wystarczy zwykla dyskietka 3,5 cala czy jakas inna musi byc. Moze jakas konkretna nazwa albo cos



Ostatnia modyfikacja: 12.12.2008 15:46:00
[#34] Re: Amiga commodore 500+

@wali7, post #31

Mojej amidze lampka power mryga tak jak kierunkowskas w motorze, tylko przygasa(czyli tak jak na filmiku), a jakoś wszystko startuje, może trzeba dłużej poczekać :P

[#35] Re: Amiga commodore 500+

@arti4-92, post #34

jesli chodzi o czekanie to niestety to nic nie da nic nie rusza, nawet nie ma ekranu startowego http://amiga.poprzez.net/modele/1000/amiga1000b1.jpg w wersji 1.3.3 ;)

ale dzieki za dobre chęci OK
[#36] Re: Amiga commodore 500+

@arti4-92, post #34

w nieuszkodzonej Ami takie mruganie oznacza kompletne zawieszenie systemu... jeśli jest jak mówisz, to z Twoją Ami jest coś nie tak
[#37] Re: Amiga commodore 500+

@wali7, post #36

U mnie często się to działo kiedy nieświadomie sam się przyczyniłem do tego że jedna część metalowa dotykała inną część w środku i to powodowało ciągły "reset". ;)
Wnoszę tak po tym że masz otwartą obudowę, więc może coś - gdzieś się stykać...



Ostatnia modyfikacja: 12.12.2008 16:48:20
[#38] Re: Amiga commodore 500+

@wali7, post #36

taa?

[#39] Re: Amiga commodore 500+

@5h00n4y, post #37

obudowę otwarłem dlatego żeby sprawdzić co jest nie tak czy się coś gdzie ze stykami nie "dupło", ale nic nie zauważyłem, wiec myślałem ze to stacja dysków nawaliła i wtedy zobaczyłem taki drucik który wyglądem przypomina sznurówkę http://www.wrzuta.pl/film/a8cj9tCl4W/p1020023 . Nie byl on do niczego przyczepiony na jakimś forum kazali mi to połączyć z obudowa stacji dyskietek nawet nie wiem po co skoro to nie dało żadnego efektu.



Ostatnia modyfikacja: 12.12.2008 17:11:18
[#40] Re: Amiga commodore 500+

@xardass92, post #39

po nic w zasadzie. to cos powinno sie stykac z metalowa klatkla w obudowie zeby ogrtaniczyc emisje EM. mozesz olac. amiga ci nie reseci ciagle tylko nie przechodzi selftestu do konca. wylacz, wyjmij po kolei wysztkie scalaki w podstawkach i przeczysc styki. delikatnie papierem sciernym albo pilniczkiem do paznokci. zloz, docisnij i pojdzie z kopa.
[#41] Re: Amiga commodore 500+

@Valwit, post #40

o.O na pewno sprawdzę jak zadziała to wielkie THX ;)
[#42] Re: Amiga commodore 500+

@Solo Kazuki, post #29

Skoro tak mowisz to warto sprobwac (bo juz zamierzalem sprzedac nagrywarke)
A co do danych to wlasciwie nic z nimi nie robie, wsyzstko trzymalem na dyskach twardych, kupilem nowy to kopiowalem i tak jakos wszystko mialem, do czasu kiedy zdupil mi sie... 160gb poszlo w pizdu i wiem, ze to byl blad;) wlasciwie to najbardziej zal zdjec...

[#43] Re: Amiga commodore 500+

@Banderas, post #42

idea backupu jest to ze dane masz w 2 miejscach. jesli po prostu wzytsko zapisujesz na jednym dysku to backupu nie masz. taniej, wygodniej i trwalej niz plytki DVD wyjda ci 2 twardziele. nie musza byc wypasione bo sluza tylko do magazynowania danych, ale wybralbym cos z solidniejszych firm, z mozliwie dluga gwarancja.
[#44] Re: Amiga commodore 500+

@Valwit, post #43

dobrze wiem co to backup i dlatego napisalem, ze nic nie robilem z danymi, a po za tym, teraz to juz nie mam co backupowac;)

[#45] Re: Amiga commodore 500+

@Banderas, post #44

Witam!
Jako, ze stałeś się moim osobisty Guru w sprawach Amigi mam parę bardzo laickich pytań (do wszystkich zresztą).
Po odpaleniu Amigi włożyłem Workbencha i ładnie załadował sie system(?).
I tu zaczeły się kłopoty ;)
1. Jak resetować Amigę?
Po zrobieniu twardego reseta( z zasilacza) przestało mi odczytywać deskietkę z Workbenchem. Kopię tak samo: wywala błędy. Może spróbuję wyczyścić stację.
2. Jak odpalić grę? Po załadowaniu Workbencha włożyłem dyskietkę z grą i pokazała się ikonka. Co dalej? Jak na niej klikam to nic się nie dzieje.
To takie dwie najpilniejsze sprawy!
Pozdrawiam!

[#46] Re: Amiga commodore 500+

@szpynda, post #45

szpynda napisał(a):


> 2. Jak odpalić grę? Po załadowaniu Workbencha włożyłem
> dyskietkę z grą i pokazała się ikonka. Co dalej? Jak na niej
> klikam to nic się nie dzieje.
> To takie dwie najpilniejsze sprawy!
> Pozdrawiam!
>
>
Zapomnij o Workbench-u. Od razu włóż do stacji dyskietkę z grą i odpal Amigę.
[#47] Re: Amiga commodore 500+

@szpynda, post #45


Reset z zasilacza nie działa tak jak hard reset. Przynajmniej u mnie bez problemu trzymał np: RAD: Taki urok Amig. Trzeba stosować ok minutową przerwę pomiedzy wyłączeniem i włączeniem, pozatym sprzęt tego nie lubi. Lepiej robić hardreset realizowany na drodze programowej (niekktóre bootloadery oferowały taki reset).
[#48] Re: Amiga commodore 500+

@C2H5OH, post #47

Dzieki wielkie za info! A wiec nie ma takiego resetu jak w PC? To jeżeli chcę zakończyć grę to mam wyłączyć zasilacz?
Kiedys w C64 miałem kartridge X. Tam był chyba reset. Czy są cartridge do Amigi? Co polecacie?

[#49] Re: Amiga commodore 500+

@szpynda, post #48

klawisz control+klawisz lewa amiga+klawisz prawa amiga

[#50] Re: Amiga commodore 500+

@szpynda, post #45

Guru to akurat mi sie z bledem kojazy;)

1. Resetujesz poprzez nacisniecie jednoczesnie clawiszy Ctrl+A+A (te a to takie odpowiedniki klawiszy windows) Twardy reset robi sie z zasilacza, bodajze 15sekund musi trwac, co do dyskietki z Workbenchem, moze masz ja poprostu padnieta, albo tak jak mowisz, stacja jest zasyfiona, w kazdym razie reset niewiele ma do tego
2. Jezeli pod ikonka wyswietla sie napis NDOS albo DF0??? lub inne "smieci" tzn, ze gra nie jest pisana pod sytem i mozna ja uruchomic z pod systemu tylko przez whdload, normalnie to wlaczasz amige i startujesz gre z dyskietkietki z ta gra.

@C2H5OH
RAD: jest podtrzymywany przez baterie, wiec dlatego zostawal, mi normalnie bez baterii RAD: znikal po zwyklym resecie.



Ostatnia modyfikacja: 26.12.2008 11:23:41
[#51] Re: Amiga commodore 500+

@Banderas, post #50

RAD: nie ma nic wspólnego z bateriami - po prostu Ami po ciepłym starcie nie kasuje pamięci i wykorzystano to do obsługi systemowego urządzenia RAD: (np. można z niego zabootować ami)
[#52] Re: Amiga commodore 500+

@Banderas, post #50

Tylko A2000 ma hardreset z klawiry (ctrl-A-A). RAD: na baterie... dobry dowcip kolego..
[#53] Re: Amiga commodore 500+

@arti4-92, post #2

i SPRZEDASZ JAKO AMIGE 500 PLUS POWERPC ????

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem