[#1] Cyberstorm MK III podpisana jako PPC
Wygrzebałem z pudeł taką oto kartę. Zdjęcie 1, zdjęcie 2. Podpisana jako PPC, ale przecież to jest nic więcej jak Cyberstorm MK III. Czy te karty zawsze miały taki branding?

Czy to jest do przerobienia na PPC? Widzę miejsce na procesor, oscylator, kondensatory, zasilanie wentylatora.
1
[#2] Re: Cyberstorm MK III podpisana jako PPC

@miau, post #1

Bo to jest PPC ale bez PPC ;)

Przerobić by się dało, ale potrzeba zdaje się układu MACH210 i wsadu do niego...
[#3] Re: Cyberstorm MK III podpisana jako PPC

@miau, post #1

To jest piękny CyberStorm MK III. Układy FPGA mają inne wsady jak do PPC, do tego brakuje oprócz procesora wielu kondensatorów.
W stanie oryginalnym będzie pewnie więcej warta, gdyby nawet udało się ją przerobić.

Jedynie co, to na te układy Cypres, założył bym małe radiatorki płaskie i nawiew na nie w obudowie. Bo te karty padają właśnie przez przegrzanie się tych układów.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 15:03:51 przez flops
2
[#4] Re: Cyberstorm MK III podpisana jako PPC

@miau, post #1

No super znalezisko :) Jeszcze ta CV PPC w tle.
Ty to Podstawek masz kolekcje.
[#5] Re: Cyberstorm MK III podpisana jako PPC

@flops, post #3

Nie, nie chcę przerabiać. Pytałem tylko, czy się da -- z ciekawości.

Dobrze wiedzieć o przegrzewaniu układów. Zanim ją włożę do komputera, wyposażę w chłodzenie :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem