[#1] CDTV - dziwne rozszerzenia
Czy ktoś wie co to jest / do czego służy rozszerzenie wpięte w expansion port i czy do Bigram CD nie brakuje elementu który się montuje pod Gary'ego ? No i co to jest to wejście z tyłu, wyglądające jak podłączenie "gruszki" do radia CB?
Dodam, że wszystko jest z epoki (niemieckiej produkcji)

Niestety nie mam tego w rękach, więc więcej póki co nie powiem.




Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 00:39:01 przez zmiennik
[#2] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@zmiennik, post #1

Licytowałem tą aukcję
BigRAM to rozszerzenie pamięci CHIP, a to drugie to FAST wpinane do portu diagnostycznego.
Ciekawi mnie co kryje się za zaślepką EXPANTION
[#3] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@BenHur, post #2

BigRAM to rozszerzenie pamięci CHIP

Tyle to wiem, ale patrząc na to zdjęcie, to chyba brakuje tego ?
Pytanie do znawców właśnie, czy na pewno patrząc na zdjęcie wyżej całości , a jeśli tak, to czy można ją jakoś dosztukować i to uruchomić





a to drugie to FAST wpinane do portu diagnostycznego.

a wiesz może jak się ten niemiecki FAST nazywa? Pierwszy raz widzę coś takiego.


Ciekawi mnie co kryje się za zaślepką EXPANTION

no właśnie i do czego te złącze w niej ? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 10:44:37 przez zmiennik
[#4] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@zmiennik, post #3

Ten drugi na port serwisowy to chyba BigRam CD8
A w tym BigRAM Chipram z podstawką na Garry to opcja 2MB dodatkowej pamięci Fast, w tym przypadku nie będzie wykorzystana ten pierwszy wykorzysta całą przestrzeń adresową FAST.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 11:15:22 przez BenHur
1
[#5] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@BenHur, post #2

I za ile poszła?ciekawe czy ktoś z ppa wygrał.
Co robi ten wtyk z tyłu w rozszerzeniu?
[#6] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@Ralpheeck, post #5

1235zł
[#7] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@BenHur, post #2

...a to drugie to FAST wpinane do portu diagnostycznego.


Możesz coś więcej na temat? Kolega już pytał: nazwa, może masz namiary na jakiś opis?
Mam BigRam do remontu, a też pierwsze słyszę o wykorzystaniu portu diagnostycznego.
[#8] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@Skotos, post #7

Było nowocześniejsze rozszerzenie fast na ten port zwane CDTV RAM-8. W Diagnostic porcie mas całą szynę procesora i kilka dodatkowych sygnałów, więc to dość wygodne miejsce dla rozszerzeń.
[#9] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@san_u, post #8

Widziałem już kilka rozszerzeń na port diagnostyczny. Jedno mam. Jest o tyle fajne, że nie ma formy płytki z podstawką pod procesor jak np. Elbox.
[#10] Re: CDTV - dziwne rozszerzenia

@Skotos, post #7

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem