kategoria: A1200
[#1] Narzędzie do naprawy spójności danych
Możecie mi coś polecić do sprawdzania spójności danych na dyskach ?, miałem małą zwiechę podczas kopiowania danych i niestety trzeba było ami z buta zrestartować w efekcie na jednej z partycji wyskakuje błąd cheksum i niestety ładowanie systemu trwa przez to długo.

Mowa o narzędziu dla dysków HDD o pojemnościach większych niż 40GB i partycjach o wielkościach od 20GB wzwyż.
[#2] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@rootspk, post #1

jaki filesystem?
[#3] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@michal_zukowski, post #2

FFS
[#4] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@rootspk, post #3

DiskSalv 4 albo wbudowany w AmigaOS3.2 diskdoctor.
PS. używanie ffsa na partycjach większych niż 1 GB to proszenie się o kłopoty
1
[#5] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@rootspk, post #1

md5sum?
[#6] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@michal_zukowski, post #4

FFS

WB 3.1

Co więc proponujesz ?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 01:59:53 przez rootspk
[#7] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@rootspk, post #6

Może QuarterBack tools albo Reorg pomoże.
[#8] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@amikoksu, post #7

QuarteBack, DiskSalv nie działają z dyskami >4gb. Do FFS tylko nowy disckdoctor.
[#9] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@rootspk, post #6

WB3.1 , FFS i dyski o "pojemnościach większych niż 40GB i partycjach o wielkościach od 20GB wzwyż.

Jak to wszystko u siebie pogodziłes, znając ograniczenia fabrycznej Amigi?
[#10] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@Norbert, post #9

Dyski wieksze bez problemu są obsługiwane i nie na problemu dopóki podczas zapisu dancyh nie zostanie odcięte zasilanie, pomińmy tematy ups,sa itd bo tego typu systuacje są spowodowane czym innym niż linia slzasilająca ale mniejsza o to bo nie o to chodz w pytaniu. Sprawdzę disk doktora w wolnym czasie
[#11] Re: Narzędzie do naprawy spójności danych

@rootspk, post #10

WB3.1 , FFS i dyski o "pojemnościach większych niż 40GB i partycjach o wielkościach od 20GB wzwyż.

Jak to wszystko u siebie pogodziłes, znając ograniczenia fabrycznej Amigi?


Napisz jaka wersję scsi.device używasz, jaka wersja FFS.

To że działa w nowszym kickstarcie i Workbenchu to wiem, ale ciekawi mnie to jak zrobiłeś to na w/w zestawie

Dlaczego nie używasz czegoś nowszego i bardziej przystosowanego do dużych dysków ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem