[#1] [A500+] spalony FatAgnus
Pytanko, czy podłączenie czegoś pod Parallel port może uszkodzić FatAngusa? Wygrzebałem skądś starego Plipboxa, podłączyłem i Amiga już nie wstaje. Zielona dioda miga 11 razy i się resetuje. W sieci wyczytałem, że to uszkodzony FatAngus.
[#2] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #1

parallel obsługiwany jest przez CIA, więc ono jest w pierwszej kolejności do upalenia. Jak na moje albo nieszczęśliwy przypadek, albo coś mocno tam poszło nie tak. CIA żyje? Przełóż do innej i sprawdź na jakimś innym urządzeniu.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 09:33:21 przez teh_KaiN
[#3] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@teh_KaiN, post #2

Co najśmieszniejesze, nie wiedząc, że to Plipbox, podłączyłem go do drugiej Amigi i stało się to samo :(
[#4] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #3

WTF. Po pierwsze, wywal go w czorty albo rozlutuj albo sprzedaj na części. Po drugie - sprawdź CIA. Po trzecie przełóż Agnusa do innej sprawnej Amigi i go sprawdź. Ciekawy jestem czy tylko te scalaki poszły, czy płyta dostała bardziej po dupie.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 09:37:36 przez teh_KaiN
[#5] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@teh_KaiN, post #4

Jednak druga Amiga wstała. Spróbuję przełożyć CIA.
[#6] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #5

Dobra, działają obie. Odwołany alarm. Ale Plipboxa już nie podłączam
1
[#7] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #6

Jeszcze taki mam pomysł, że Plipbox się kłóci z PiStormem...
[#8] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #7

U mnie działa Plipbox i pistorm...
Wczoraj był jakiś dzień sprawdzania cierpliwości Amigowców czy co? Moja Ami po wyjęciu karty sd z Pistorma celem aktualizacji i włożeniu z powrotem wywaliła żółty ekran, a potem całkowita ciemność na tv... Po wyciągnięciu wszystkiego nadal nie działała.
Póżniej nagle wszytsko ożyło - WTF

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 09:57:20 przez sunater
1
[#9] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #6

To co było nie tak?
[#10] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@sunater, post #8

No chyba :D
[#11] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@Jacques, post #9

Nie mam pojęcia!
[#12] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #11

Trzeba przyznać, że nasze Przyjaciółki mają do nas ogrom cierpliwości... Też miałem kilka takich przygód m.in. z A3000. Myślę, że one chyba nas przeżyją...
2
[#13] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #11

Może zasiladło padło, trochę te sprzęty obciążają dodatkowo.
[#14] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@_arti, post #11

Fajny plipbox. Nie przynoś go na jakieś party :)
[#15] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@Ralpheeck, post #14

szeroki uśmiech
[#16] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@abcdef, post #13

Plipbox musi mieć osobny zasilacz.. .jeżeli gdzieś jest przebicie na ścieżkach to może zaszkodzić ami...

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 10:45:12 przez sunater
1
[#17] Re: [A500+] spalony FatAgnus

@sunater, post #16

Masy są te same, a sygnały lecą bezpośrednio do Atmegi bez jakiegokolwiek buforowania czy to od strony Amigi, czy od strony Atmegi. Jakikolwiek problem z zasilaniem (z jednej czy z drugiej strony) może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem