kategoria: A500
[#1] 68030-TK2 + DVD
Zachciało mi się DVD w mojej Ami.
Mam kartę 68030-TK2 i do tego kartę CF jako dysk.
Chciałbym podłączyć napęd DVD najpewniej Sata i tutaj mam kilka pytań.
1) Jakiego konwertera Sata->IDE użyć, czy macie jakieś sprawdzone?
2) Jak z konfiguracją Master/Slave ? Konwertery które oglądałem nie mają zworek w tym zakresie.
Dziękuję za wszelką pomoc
[wyróżniony] [#2] Re: 68030-TK2 + DVD

@Jacenty, post #1

Kontroler na tej karcie nie obsługuje napędów CD/DVD
[#3] Re: 68030-TK2 + DVD

@Amigo-A1200-040, post #2

Gdzie znajdę informacje że nie działaja napędy CD/DVD?
Ktoś próbował ?
[#4] Re: 68030-TK2 + DVD

@Norbert, post #3

Możliwe że Amigo-A1200-040 sprawdził osobiście bo posiada taką karte, złożył ich kilka, sam od niego odkupiłem jeden egzemplarz i sprawuje się znakomicie. Z tym że ja do niej napędu cd/dvd nie podpinałem OK
[#5] Re: 68030-TK2 + DVD

@Bartek2075, post #4

To IDE jest kompatybilne z BSC-AT-Bus, które działa na sterownikach Oktapussy.
Urządzenia te do obsługi CD wykorzystują soft IDE-fix 97.

Sprawdzał ktoś takie rozwiązanie ?
[#6] Re: 68030-TK2 + DVD

@Norbert, post #5

Trzeba sprawdzić na Oktapussy, bo w oryginalnych kartach BSC były sterowniki Oktagon, niekompatybilne z CD. Nie wiem na ile Oktapussy jest zgodne z CD. Warto sprawdzić.

PS. wg opisu na Aminecie, CD pod Oktapussy powinien działać.


Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 10:34:58 przez wali7
[#7] Re: 68030-TK2 + DVD

@wali7, post #6

Czy 68030TK2 i CDTV RAM IDE nie używają tego samego wsadu (oktagon) co AtBus Clone a ten obsługuje CDROM z IDEfix?
[#8] Re: 68030-TK2 + DVD

@SimonGK, post #7

Wg readme Oktapussy na Aminecie są jakieś informacje dotyczące działania nagrywarek CD/DVD pod tym sterownikiem, więc zapewne jest zdolny także do obsługi zwykłych napędów. Pytanie oczywiście, czy sam kontroler z jakichś powodów nie pozwala na użycie urządzeń ATAPI. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem