[#1] giełda, Amiga i kiełbaski
4
[#2] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@snajper, post #1

Ten gość od białego Poloneza po sprzedaniu dzisiaj tego sprzętu odjechałby stamtąd Mercedesem szeroki uśmiech
3
[#3] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@snajper, post #1

o matko bosko częstochosko... co ja pacze ?!?!?!

Gielda kompjuterowa pod golym niebiem ???? nie... nie...
Przez to czysta HEREZJA !!
Na stos !!!


nie no, to az takiego cebulactwa w Poznaniu nie bylo
[#4] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@selur, post #3

Nie znasz sie. W Warszawie byly 2 gieldy obok siebie. Jedna z oprogramowaniem w szkole na 3 pietrach bodaj (wliczajac parter). I druga ze sprzetem na zewnatrz na parkingu obok tej szkoly. Oczywiscie oprocz sprzetu handlowano tam tez oprogramowaniem, legalnym i pirackim.
3
[#5] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@snajper, post #1

Haha, znajome twarze na tych zdjęciach pod linkiem :). Zupełnie jakby było to wczoraj. Nie przyglądam się zbyt dokładnie bo jeszcze siebie wypatrzę ;). Dzięki za info!
1
[#6] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@Don_Adan, post #4

Legalnym też?!?
1
[#7] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@ZbyniuR, post #6

Jeśli przypadkiem się trafiło. Wtedy w PL (a w zasadzie pomiędzy PRL, a PL) nie było czegoś takiego. Dopiero później pojawili się normalni polscy dystrybutorzy.
1
[#8] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@ZbyniuR, post #6

Oczywiscie, ze legalnym softem tez handlowano. Glownie polskim. Tylko popyt nie byl zbyt duzy.
[#9] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@Don_Adan, post #4

Mało tego. Giełd w tych okolicach (i nie tylko w tych okolicach) było więcej. Na jednym ze zdjęć z tego linku widać zresztą baner, który reklamuje konkurencyjną giełdę w innej okolicznej szkole 220 (a to nie ta, w której była ta główna giełda - reklamują ją z darmowym wstępem bo do tej na grzybowskiej w szkole wstęp był płatny). Poza tym poważna i słynna giełda była jak wiadomo w Stodole (ponoć starsza od tej z Grzybowskiej) i kilka maleńkich lokalnych w szkołach poza centrum, które próbowały też coś ugryźć z tego komputerowego tortu (np. w szkole na Przybyszewskiego).
Po drugiej stronie Grzybowskiej w budynku widocznym na jednym ze zdjęć w linku też była giełda, ale ta była zdaje się jedynie czasowo w czasie wakacyjnego remontu giełdowej szkoły.
1
[#10] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@snajper, post #1

Niezłe zdjęcia i dobrej jakości.

Ile tych pudeł, ile tych dyskietek powpadało w to błoto...

W Łodzi giełdy komputerowe były pod dachami (przynajmniej te 3 które znałem), a pod chmurką tylko sekcje komputerowe większych giełd (np. giełdy na ŁKS, tam też wszystko stało w błocie).
1
[#11] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@miau, post #10

Faktycznie dobrej jakości, ale większość zdjęć jakie widziałem krążących po necie pochodzi z czasów o kilka lat wcześniejszych.

Mnie sie zdarzyło tam dotrzeć po raz pierwszy dopiero ok '98, w środku szkoły był ścisk i masa nastolatków i kopiowanie, a na zewnątrz głównie części do PC i płyty CD. W sumie 3 razy tam byłem w ciągu dwóch lat, i dwa razy na jakimś wolumenie w innej dzielnicy, a tam było pełno płyt kaset i drobnicy elektronicznej.

A wcześniej około '93-94 raz byłem w Poznaniu w niewielkiej sali gimnastycznej, gdzie królowały Amigi. Niedaleko był szeroki pas ziemi wycięty z budynków i roślin jakby przygotowany do budowy szerokiej kilku-pasmowej drogi. Sądząc po niskiej zabudowie były to raczej peryferia miasta. Byś może ktoś stamtąd skojarzy o jakim miejscu mówię. :)
2
[#12] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@Don_Adan, post #4

A pamietacie w którym roku skasowano giełdę na Grzybowskiej i przenieśli sie na Batorego? Próbuje sobie przypomnieć.
[#13] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@tukinem, post #2

Pamiętam te czasy i gdybym wtedy miał kasę to kupowałbym hurtowo. Ale bieda była okrutna. Nawet nie wiem, czy taka A1200 nie była droższa dla mnie niż NOS dzisiaj.
1
[#14] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@jaster, post #12

Coś koło końca lat 1990 minionego wieku. Strzelam , że 1997-98.
[#15] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@infboras, post #13

Tak było.

[url=https://tinyurl.com/Amiga2000]Golf czy Amiga/url]

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 12:57:53 przez michalmarek77
[#16] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@jaster, post #12

Okolo 1997 roku, w momencie kiedy Skanska zaczela na miejscu tego parkingu budowac budynek. Dokladnie z miesiaca na miesiac, bo organizatorzy gieldy do konca doili sprzedajacych z kasy, sami wiedzac pewnie minimum juz 6 miesiecy wczesniej, ze Skanska bedzie tam budowala kolejny budynek. Moze paru wtajemniczonych handlarzy o tym wiedzialo i oni wczesniej przeniesli sie na gielde kolo Stodoly na ul. Batorego i zajeli tam lepsze miejscowki.
[#17] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@Don_Adan, post #16

Rany starzy się robimy. A ja obstawiałem że to byl początek XXwieku około 2001r, no cóż pamięć już nie ta

Jeszcze mam takie przebitki w pamięci że pod koniec, rozstawiali się przed wejściem do szkoły, ale może to mi sie sniło

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 14:18:43 przez jaster
[#18] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@ZbyniuR, post #11

około '93-94 raz byłem w Poznaniu w niewielkiej sali gimnastycznej, gdzie królowały Amigi. Niedaleko był szeroki pas ziemi wycięty z budynków i roślin jakby przygotowany do budowy szerokiej kilku-pasmowej drogi. Sądząc po niskiej zabudowie były to raczej peryferia miasta.


W sali gimnastycznej z czerwonej cegły była giełda na Matejki. Ale to nie są peryferia, raczej całkiem niedaleko do ścisłego centrum miasta. Obecnie jest tam Biedronka, za każdym razem jak przejeżdżam dopadają mnie piekne reminiscencje z tego miejsca. Fajny był tam klimat.
1
[#19] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@jaster, post #17

Posprawdzalem bardziej, to musialo byc gdzies pomiedzy 1998 a 2000 rokiem. Bo sam pamietam jak docent sprzedawal TeenAgent CD Eurece na tej gieldzie parkingowej (Eureka miala tam stanowisko), czyli tuz przed wydaniem MACD7. Z kolei pirackiego Amiga OS 3.5, kupowalem juz od znajomego na gieldzie na ul.Batorego przy Stodole, bodaj w 2000 roku.
[#20] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@Don_Adan, post #19

Super fotki.
Przypominają mi się kopiowalnie ze Szczecina. Stoisko w Domu Towarowym Centrum, Bit Box, Amisoft, stoisko w Świecie Dziecka.
Ileż człowiek kasy wydawał na pirackie dyskietki. Dziś nie do pomyślenia w erze internetu. Ale to podobnie jak z połączeniami komórkowymi. Kiedyś były po 2 zł za minutę i rozliczane co minutę a teraz można za 20zł włączyć sobie pakiet w ramach, którego dzwonisz przez cały miesiąc do kogo chcesz, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.
W kraju była bida aż piszczy, ale jakoś ludzi tego nie odczuwali, bo byli przyzwyczajeni do jeszcze większej biedy. Śmiech bierze jak się słyszy, że za komuny było lepiej.
2
[#21] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@uroboric_tom, post #18

Gugel twierdzi że ta salka nazywała sie Adams, a to chyba o tym samym mówimy. Nie pamiętam kolorów cegieł. I może ten mój znajomy który mnie tam zaprowadził mieszkał na peryferiach i mijaliśmy to miejsce które pamiętam po drodze gdy tam szliśmy. :)
[#22] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@snajper, post #1

Swoją drogą sprzedający na trzecim zdjęciu wykazuje się niezłą odwagą siedząc pod tymi drzwiami bagażnika. Dodatkowa podpórka i jego mina sugerują, że mógł mieć już zdarzenie.
[#23] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@zijacek, post #22

Hehe fajny klimat, człowiek ogląda zdjęcia i wracają wspomnienia, u mnie w Kce giełdy były pod dachem ale stoliki wyglądały podobnie, wspaniałe czasy
1
[#24] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@snajper, post #1

Pierwsze spojrzenie na zdjęcie pierwsze i kolo po lewej. Zdawało mi się, żę wcina bułkę z wystającym od dołu sporym kawałem upieczonego mięsa. A to po prostu ciekawie się zlepiło ujęcie kurtki osoby z dalszego planu, w jakim kolorze upieczonego schabiku :)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 20:30:11 przez aMifan
[#25] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@selur, post #3

w Poznaniu była giełda na przeciwko palmiarni na Matejki w tym domu aukcyjnym ma ktoś może fotki z tej lokalizacji ???? bywałem tam ale bez aparatu :)
[#26] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@francdt, post #25

Hej.
Korzystając z okazji spytam.
Czy ktoś posiada jakiekolwiek zdjęcia z giełdy komputerowej,która działała w stołówce Politechniki Wrocławskiej?
[#27] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@francdt, post #25

Wpisz sobie "Giełda komputerowa Adams Poznań" to coś tam ci znajdzie. Wspomnienia i fotki pomieszane z innymi giełdami.
[#28] Re: giełda, Amiga i kiełbaski

@ak47, post #26

Zdjęcia nie, ale nagrywaną płytę z amigowymi użytkami nr 17 owszem
Jakoś z 1999/2000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem