[#1] HDD na gołym KS1.3
Walnęła mi przejściówka IDE-USB i odpada mi podłączenie HDD do WinUAE....
Gdzie szukać info jak zainicjować HDD na A500 (z IDE68K) na KS1.3 (mam HxC Floppy Emulator, zatem obrazy dyskietek mogę dociągnąć...)
teoretycznie mogę zapodać KS3.1 i dociągnąć instalację z 3.1 ... ale interesuje mnie 1.3 oryginalny... później będę się bawić z programowaniem bootowania IDE68K na KS1.3

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 22:36:55 przez mallorn
[#2] Re: HDD na gołym KS1.3

@mallorn, post #1

IDE68K nie ma własnego sterownika, więc musi go albo mieć w kickstarcie, albo na dyskietce z której zabootujesz Amigę.
W pierwszym wypadku musi być albo kick z Commodorowskim scsi.device (czyli minimum kick 2.05), albo 1.3 z dodanym takim sterownikiem. Z oryginalnego, niezmodyfikowanego kicka 1.3 HDD w IDE68K nie zabootuje.
Możesz sporządzić dyskietkę startową dla OS1.3 gdzie na samym początku następuje zamontowanie partycji IDE (wg mountlisty), sterownik doczytuje się się z tej dyskietki, a potem sekwencja startowa robi wszystkie assigny do partycji na HDD. Możliwe do zrobienia, ale kłopotliwe w dalszym użytkowaniu.
Jeśli koniecznie chcesz mieć IDE pod kickiem 1.3, to musisz mieć kontroler IDE z wbudowanym sterownikiem np. CDTV-RAM-IDE - tu masz film o tej karcie (mojego autorstwa): https://youtu.be/BlbVFSdqrB8
[#3] Re: HDD na gołym KS1.3

@mallorn, post #1

interesuje mnie 1.3 oryginalny


https://aminet.net/package/util/boot/kick13scsipatch

zrób wg instrukcji
i będziesz miec oryg 1.3 z scsi xD

:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem