[#1] [dctv] Nie działa :-(
Jak w temacie - po podłączeniu przez kabel composite po prostu przepuszcza sygnał z Amigi i zamiast wyświetlać piękne 24-bity dostaję jakąś żółtą papkę. Rozebrałem urządzenie ale nie widzę nic podejrzanego. Co może być problemem?

[#2] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #1

Wybacz mi mą odpowiedź. Idąc tokiem rozumowania niektórych kolegów, myślę, że ta karta zrozumiała, że nie jest "wielkim chipsetem Amigi" i dlatego zzieleniała z zazdrości (ja tu bardziej widzę zielony niż żółty).

A tak na serio jakiś tzw. "zimny lut"?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 17:27:59 przez KM_Ender
1
[#3] Re: [dctv] Nie działa :-(

@KM_Ender, post #2

szeroki uśmiech
No właśnie nie wiem... a bardzo zależy mi żeby to odpalić. Ogólnie kupiłem ją jako sprawną więc powinna działać.
[#4] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #3

Mi skojarzyło się ze starym TV kineskopowym i to była wina "zimnego lutu". Wtedy jak takie coś wystąpiło. A popatrz na YT jak magicy lutownicy naprawiają karty graficzne lub inne elektrorzeczy i pod kamerą termowizyjną szukają takiego miejsca, później może pożycz takie urządzenie (od jakiegoś znajomego) lub podrzuć mu.

Ewentualnie kabel zdechł.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 17:37:09 przez KM_Ender

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 17:38:08 przez KM_Ender
[#5] Re: [dctv] Nie działa :-(

@KM_Ender, post #4

Odkopuje temat. Okazuje się, że urządzenie działa ale żeby tak było, należy jego wtyczkę RGB wygiąć dość mocno ku górze, gdy jest włożona do portu Amigi. Przeczyściłem styki ale generalnie nic więcej za bardzo zrobić nie mogę, gdyż sama wtyczka jest zgrzana i nie da się jej rozebrać.

Jakieś pomysły?
[#6] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #5

uwalona wtyczka lub uwalone gniazdo na płycie. kup inny kabel lub wymień gniazdo na płycie, lub to i to. Nowe gniazdo kosztuje około 40pln.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 17:51:43 przez Stoopi
[#7] Re: [dctv] Nie działa :-(

@Stoopi, post #6

Na trzech Amigach jest tak samo więc pewnie to kabel od DCTV jest skopany ale dorobić teraz taką niestandardową wtyczkę, eh...
[#8] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #7

A drukarki 3D? No to chyba za duże już nie będzie dla heheszkujących. Popytaj w znajomych szkołach o program Laboratoria Przyszłości. Szkoły dostały drukarki i dzieci uczą się obsługi drukarki 3d. Wpadnij z Amigą na kółko lub informatykę przynieść gotowy plik wsadowy, rożny dla różnych drukarek, nie pamiętam jakie firmy wygrały przetargi. Jak będziesz miał szczęście to może będziesz miał wtyczkę i nowych Amigowców znajdziesz. Szukałabym raczej w podstawówkach.
[#9] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #7

Co oznacza DCTV?
[#10] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_DiskDoctor_, post #9

Też jestem ciekawyszeroki uśmiech
1
[#11] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_DiskDoctor_, post #9




link

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 00:37:53 przez KM_Ender
1
[#12] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_DiskDoctor_, post #9

Najprościej: 24 bit "karta graficzna" dla ubogich.
1
[#13] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_DiskDoctor_, post #9

1
[#14] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #13

Wisiała co jakiś czas na giełdzie ppa, bodajże AS to sprzedawał.
[#15] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #5

moze spróbować zeszlifować nieco wyczkę, od strony złącza (tej co zwykle sa tam numerki), tak żeby nieco głębiej weszła? Chyba, że wchodzi 'do końca'.
[#16] Re: [dctv] Nie działa :-(

@Mir3k, post #15

Nie wchodzi do końca, bo kabel zasilania od A500 zawadza.
1
[#17] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #16

Trzeba nowa tyczkę i przelutowac. Nic prostszego, tylko troszkę zabawy.
1
[#18] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #16

A w 600 też są problemy?
[#19] Re: [dctv] Nie działa :-(

@_arti, post #16

A do jakiej Amigi to zostało zbudowane, patrząc na kabel video, to nie chyba nie do A500, w A500 jest zasilanie po prawej stronie portu, a A A600 i A1200, po lewej.
Musisz sobie zrobić przedłużkę.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 12:22:30 przez san_u
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem