kategoria: Programy
[#1] multiview
Cześć,
chciałbym zainstalować program muliview. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak to zrobić. Czy ma ktoś jakąś instrukcję jak to zainstalować? Z góry dzięki za pomoc.
[#2] Re: multiview

@pmizer, post #1

Multiview masz domyślnie zainstalowane w Workbenchu.
Jaka masz wersję u siebie ?
Do czego chcesz używać tego programu lub co go wymaga ?
[#3] Re: multiview

@Norbert, post #2

mam WB 2.1. Niestety kiedy chcę odpalić np. instrukcję od gry z WHD Load to wyskakuje mi komunikat "nie można otworzyć "multiview"" myślałem że jest to spowodowane tym, że nie mam tego programu.
[#4] Re: multiview

@pmizer, post #3

Sprawdź w informacji ikony czy masz dobrą ścieżkę dostępu do multiviev ustawioną.
[#5] Re: multiview

@nostrum666, post #4

a gdzie oryginalnie zainstalowany jest miltiview? i jaka powinna być poprawna ścieżka?
[#6] Re: multiview

@pmizer, post #5

MultiView wymaga systemu 3.0, ponieważ używa on nowej biblioteki (datatypes.library) dostępnej w tej wersji systemu.

Jeżeli chcesz przeczytać tę dokumentację to możesz na przykład uruchomić program More w szufladzie Utilities i wskazać plik z tym dokumentem.
[#7] Re: multiview

@pmizer, post #3

Tu masz Multiview'a dla WB2: link. Skrypt instalujący jest w archiwum.
Niemniej jak napisał nostrum666 być może będziesz musiał zmienić w Tooltypach ikony ścieżkę dostępu do MV jeśli będzie inna.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023 14:00:15 przez AmiClassic
[#8] Re: multiview

@AmiClassic, post #7

a jaką najlepiej dać ścieżkę instalacji aby nie musieć zmieniać za każdym razem ścieżki w inkonkach?
[#9] Re: multiview

@pmizer, post #5

Gdzieś w Tools albo Utilities. Nie jestem pewien jak to wygląda w WB2.0. Poszperaj po szufladach systemowych to znajdziesz.
[#10] Re: multiview

@nostrum666, post #9

instalator wymaga ode mnie wolumenu help. Gdzie on powinien być utworzony?
[#11] Re: multiview

@pmizer, post #8

Ja bym ustawił UTILITIES tak jak w WB3.x
[#12] Re: multiview

@AmiClassic, post #11

Dobrze, tak zrobię
[#13] Re: multiview

@pmizer, post #10

Przegrają .library do katalogu LIBS, a Multiview do UTILITIES.
Ot cała instalacja.
Ten Multiview potrzebuje też programu do preferencji 2b_mv_prefs.lha (jest na aminecie)

ps.
Oba programy napisane przez Polaka - Marcina Juszkiewicza (Szczepan/BlaBla)

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023 14:23:11 przez Norbert
[#14] Re: multiview

@AmiClassic, post #11

problem jest taki, że non stop żąda woluminu "help". Gdzie on powinien się znajdować? Przez to nie mogę kompletnie zainstalować programu
[#15] Re: multiview

@pmizer, post #14

Utwórz Sobie na dysku systemowym szufladę Help i po sprawie. Ewentualnie jeszcze Assign w razie potrzeby.
[#16] Re: multiview

@nostrum666, post #15

zrobiłem tak i lipa
[#17] Re: multiview

@Norbert, post #13

gdzie trzeb wrzucić foldery z tego archiwum?
[#18] Re: multiview

@pmizer, post #16

Ale zrobiłeś jak Stworzyłeś szufladę HELP, tak? A zrobiłeś assign?
Otwórz CLI i wpisz "assign HELP: SYS:HELP"
[#19] Re: multiview

@nostrum666, post #18

udało się. Jestem krok dalej :D teraz kolejny problem wyskakuje mi napis "Canot open AmigaGuide.library! Using DEFAULT instead "
[#20] Re: multiview

@pmizer, post #19

A jest ta biblioteka w LIBS?
[#21] Re: multiview

@nostrum666, post #20

nie widzę tego u siebie niestety. Trzeba to pobrać z aminetu i wrzucić w libs?
[#22] Re: multiview

@pmizer, post #21

dodałem amigaguide.libris ale dalej nic
[#23] Re: multiview

@pmizer, post #19

Na końcu pewnie i tak się okaże, że ten program wymaga co najmniej systemu 3.0 i stąd te wszystkie kłopoty. Bo w 3.0 to wszystko, o co się potykasz, jest domyślnie.
[#24] Re: multiview

@Krashan, post #23

udało się to ogarnąć. Znalazłem gdzieś w czeluściach zagranicznego forum informacje, że trzeba wpisać w Tool types ikonki MultiView "DEFAULT=SYS:Utilities/AmigaGuide" Wszystko już śmiga. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc!
1
[#25] Re: multiview

@pmizer, post #3

Pierwsze co robisz w takim przypadku to otwarcie Shella.
Wprowadzasz polecenie path, które pokaże Ci ścieżki przeszukiwania.
Dla domyślnej konfiguracji Workbench 2.1 te ścieżki są następujące:
5.WB21:> path
Current_directory
Ram Disk:
WB21:C
WB21:Utilities
WB21:Rexxc
WB21:System
WB21:S
WB21:Prefs
WB21:WBStartup
WB21:Tools
WB21:Tools/Commodities
C:

Jeśli w którejś z tych ścieżek wrzucisz program (MultiView) to nie musisz podawać do niego pełnej ścieżki.
Wtedy to w ikonce w polu Default tool podajesz tylko MultiView a nie SYS:Utilities/MultiView. Dzięki temu trikowi można daną apkę przenieść w inne miejsce dysku, ewentualnie dodać ścieżkę przeszukiwania i stare ikony będą działać.

Aby dodać do listy inne ścieżki - wydaj polecenie:
path add "sys:inne programy/"

Uwaga - lista ścieżek przeszukiwana jest od góry do dołu. Jeśli więc masz kilka wersji jakiegoś programiku w różnych miejscach to zawsze się wykona ten, który jest we wcześniejszej ścieżce.

Jeśli chodzi o Default tool to jest trik, którym można załatać braki. Dla przykładu często w Default tool widnieje PPMore. Jeśli nie masz tej apki to możesz zrobić podmiankę wydając polecenie:
makelink from c:ppmore to sys:utilities/more

Uwaga - będzie to działać dla Default tool w następujących wariantach:
ppmore
c:ppmore
sys:c/ppmore

Nie zadziała np. z
sys:c/utilities/ppmore

Uwaga - powyższe polecenia wprowadzają do systemu zmiany, które po resecie "znikają" i takie, które są trwałe. Jeśli polecenie path ma przeżyć reset to musi być wstawione w sekwencji startowej - najlepiej w s:user-startup. Polecenie makelink wprowadza trwałą zmianę. Aby tą zmianę cofnąć - dla wyżej pokazanego przykładu - wydaj polecenie: delete c:ppmore.

W ogarnięciu różnych Default tool-ów pomocny może być MCP lub inny commodity/hack, który pozwala podmieniać te pozycje w locie wg wzorców. Np. wstawiasz sobie #?more i zamieniasz na MultiView. Załatwiasz ty wszelkie ppmore, c:ppmore, multimore, c:more itp.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem