[#1] Karty CF pod PCMCIA - nagle przestały działać
czołem,
dziwna sytuacja..

Do tej pory pod AOS 3.14/3.2 korzystałem z adaptera PCMCIA do ktorego wladalem karte CF 2GB
zawsze działało - karta zdaje sie była formatowana pod Windowsem jako FAT32.

Aż do teraz - przypadkowo coś mi się zaczęło rozpakowywać na tej karcie pod Amigą i wyskoczył błąd że czegoś tam nie może czytać. I wywaliło tą kartę. Pod Windowsem nie mogłęm jej już sformatować ani naprawić.
No nic - miałem identyczną kartę też 2GB - sformatowałem pod Windows na FAT32, i tu problem..

..pod Amigą po włożeniu karty w dalszym ciągu miałem CF0:unitialized, nic nie pomaga.

muszę wspomnieć że akurat wcześnmiej robiłem UPDATE do 3.2.2, ale po updajcie pare razy resetowałem i
ponownie przenosiłem dane i normalnie CF działało - zwaliło się w momencie przypadkowego rozpakowywania lha..

nie mam pojęcia co się stało - może macie pomysł?

moje CF0 korzysta systemowego L:CrossDOSFileSystem, wiec tak sie zastanawiam czy to przypadkiem nie przez ten update 3.2.2
[#2] Re: Karty CF pod PCMCIA - nagle przestały działać

@mateusz_s, post #1

Popatrz czy czasem zworka na karcie pamięci 4/8mb nie poluzowała ci się, o ile masz taką kartę. Drugi powód to wirus zjadł ci pliki instalacyjne kart na PCMCIA. Trzeci powód to zmienienie sposobu w jaki widzi kartę w tym złączu, czyli ram/HDD itp itd...
1
[#3] Re: Karty CF pod PCMCIA - nagle przestały działać

@mateusz_s, post #1

Skorzystaj z dyskietki boot-cfd-fat95 i testuj
1
[#4] Re: Karty CF pod PCMCIA - nagle przestały działać

@Norbert, post #3

Odpaliłem z tej dyskietki pomocniczej z driverami CF,
wykrywa karte CF na spokojnie! DZIEKI ZA POMOC!

Czyli coś się zjebało podczas update do 3.2.2

Na eab napisali że nic nie zmieniali w L:CrossDOSFileSystem
(ten z dyskietki korzysta chyba z handlera fat32 z aminetu nie z systemowego)

musze teraz nie wiem - moze podmienie handler z 3.2.1 albo uzyje tego z amimetu
no ale skoro nic nie zmieniali to moze problem tkwi w innym pliku ktory znienili

ps.
W systemie jak wkladalem CF i bylo napisane CF0:uninitialized
to jak odpaliłem PrepCard to zczytywał informacje z cF tj. wiedzial jaki to producent itp
ale gdy kliknalem przygotuj jako dysk to odmówił mówiać że dysk jest chroniony przed zapisem




Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 13:07:41 przez mateusz_s
[#5] Re: Karty CF pod PCMCIA - nagle przestały działać

@mateusz_s, post #4

Uzyj mountlisty CF0 i FAT95 z dyskietki i daruj sobie driver z 3.2.1

PrepCard obsługuje specjalne karty pamięci (dyski)
W przypadku CF pokazuje tylko informacje o niej.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem