kategoria: Programy
[#31] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@_DiskDoctor_, post #29

Tylko przy takim dużym ekranie trzeba być trochę oddalonym od TV, żeby obraz sensownie wyglądał. Jak podłączyłem C64 do TV to z bliska piksele sa dla mnie za duże jednak Wiadomo, każdy ma inny gust..
[#32] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@TuReX, post #31

No ja gdzieś pisałem wcześniej, jestem zlokalizowany zwykle 1.5-2.5 metra od telewizora.
[#33] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@_DiskDoctor_, post #32

Nie dojrzałem wcześniej. Ładnie masz to urządzone OK
[#34] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@AmiClassic, post #25

Ano.
Wersja PT2.3d była stabilna jak skała i wiernie towarzyszyła mi przez wszystkie zmiany sprzętu aż do 060 właśnie. Nie pamiętam już niestety czy przesiadłem się na nią jeszcze za czasów A500 czy już na A1200, ale musiała w sobie coś mieć, bo do dzisiaj wielu muzyków ją chwali, a ostatnia wersja programu AHX to chyba nieprzypadkowo 2.3d :)
2
[#35] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@Jazzcat, post #34

Wersja PT2.3d była stabilna jak skała...
OK
W zasadzie to jest nadal, ale jak widać na sprzęcie, który był najpopularniejszy w czasach jego powstania.

Zabawne jest to, że nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, a jak zobaczyłem ile 8BB poprawił w nim błędów, odniosłem wrażenie, że PT nie powinien w ogóle działać
1
[#36] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@Jazzcat, post #34

Ja nie ogarniam dlaczego 2.x cieszy się takim uznaniem. Interfejs w loresie jak na Atari był fajny w 1993.

Ktoś powinien uzupełnić niedokończone funkcje w 3.62 i rozwinąć np. o import wav i aiff, również 16bitowych oraz dodać prosty eq. Można by dzięki temu robić więcej bez peceta.
[#37] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@mccnex, post #36

Ja nie ogarniam dlaczego 2.x cieszy się takim uznaniem.
Przyzwyczajenie? Ja jakoś nie mogę się przyzwyczaić do interfejsu 3.x.
[#38] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@AmiClassic, post #37

Ja nie mogę się przemóc do 2.x - także z powodu przyzwyczajenia do 3.x :)
[#39] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@AmiClassic, post #37

No tak, rozumiem ale to kwestia poużywania przez parę, paręnaście godzin, potem już z górki. Tak jak nowy telefon z androidem - po jakimś czasie nie czujesz różnicy. Mój pierwszy protracker to był 3.10 w 1993 roku, zakupiony na giełdzie niemalże razem z A500. Wcześniej 2.x widziałem tylko u kumpla. Dzisiaj oczywiście mógłbym się przemóc do 2.3 ale nie czuję takiej potrzeby.
[#40] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@Jazzcat, post #11

A gdzie można ściągnąć PT3.51 w necie?

Szukam i szukam...

Dzięki z góry za podpowiedź.
[#41] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@_DiskDoctor_, post #40

Jprdl.

Wołę chyba poczekać na link do 3.51, jak ktoś łaskawy poratuje.

3.62 jest nieużywalny (brak opcji LOAD, jest tylko SAVE albo ja nie znalazłem jeszcze easter egg - przełàcznika z SAVE na LOAD).

Manuala oczywiście do tej wersji nie ma.
[#42] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@_DiskDoctor_, post #41

Tu masz wersję 3.53: link

3.62 jest nieużywalny (brak opcji LOAD, jest tylko SAVE...
Niemożliwe szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2023 15:45:44 przez AmiClassic
[#43] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@_DiskDoctor_, post #41

Load: klikając na plik w listerze.
Manual: naciskając klawisz help.
Oczywiściepomysł
[#44] Re: ProTracker: "znikające" dźwięki

@AmiClassic, post #42

Dzięki, ściągnąłem.

@cholok

Load: klikając na plik w listerze.


Dzięki. Hula.


Oczywiściepomysł


Żyjemy w świecie ChatGPT.

Grow up, 007!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem