kategoria: A1200
[#31] Re: A1200 zwarcie.

@druzil28, post #26

Płyta w ekranach bez folii jakiś czas pracowała normalnie ale podłączyłem adapter z kartą CF przez taśmę i nie działało więc zacząłem dociskać wtyk taśmy do płyty i w tym momencie chyba płyta musiała się lekko wygiąć w dół do blachy..
edit:
chociaż po dociskaniu jeszcze w sumie działała bo zdążyłem jeszcze odwrócić taśmę i podłączyć kartę CF żeby sprawdzić (karta została wykryta) i dopiero w sumie po chwili komputer padł.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 14:47:10 przez PawJag

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 14:47:27 przez PawJag
[#32] Re: A1200 zwarcie.

@PawJag, post #31







Zwarcie powodował uzmażony kondensator C30D. Po jego wylutowaniu płyta wstała szeroki uśmiech
Teraz wymienię go na nowy, a potem recap i timing fix
8
[#33] Re: A1200 zwarcie.

@alt_, post #32

Fart :) dobrze ze tylko tyle bo teraz nowa płyta kosztuje tyle co używany samochód, albo za chwile tyle będą krzyczeć (sarkazm)
2
[#34] Re: A1200 zwarcie.

@alt_, post #32

Pan Alt to jednak fachowiec jest.





P.S.
I jaka ładna a3000 u szefa!


Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 18:51:31 przez Ralpheeck
[#35] Re: A1200 zwarcie.

@Ralpheeck, post #34



To nie jest A3000, to jest AA3000+
[#36] Re: A1200 zwarcie.

@alt_, post #32

@alt_
Wielkie dzięki!
Czyli jeszcze coś będzie z tej Amigi.
Wysłałem PM.

Mam tylko nadzieję, że chipsetom w żaden sposób się nie oberwało.
Czy można będzie to jakoś skutecznie przetestować?
[#37] Re: A1200 zwarcie.

@PawJag, post #36

Już przetestowałem. Działa HDD, FDD, odpaliłem demo Arte (Sanity), które jest znane z tego że się wysypuje jak coś dolega Alice. Wszystko działa. Nie sądzę żeby coś więcej oberwało. Po prostu kondensator dostał zwarcia i tyle.
3
[#38] Re: A1200 zwarcie.

@alt_, post #37

Uff ..no to dzięki.
[#39] Re: A1200 zwarcie.

@PawJag, post #38

Płyta po naprawie sprawuje się bez zarzutu.
Pięknie wykonane lutowanie. Śladu nie widać.
Są wymienione elektrolity więc mam nadzieję, że płyta jeszcze pochodzi przez
następne 30 lat.

Dzięki wszystkim za odzew i pomoc.
Szczególnie @alt_'owi za szybką i sprawną naprawę.
4
[#40] Re: A1200 zwarcie.

@alt_, post #32

Czy płyta 1D4 też wymaga timing fix? Mam kartę TF1230 i po resecie nie zawsze wstaje - trzeba resetować kilka razy z klawiatury.
[#41] Re: A1200 zwarcie.

@AD99, post #40

W zasadzie każda płyta wymaga. Ale objaw i którym mówisz nie wskazuje na problem z timingiem.
[#42] Re: A1200 zwarcie.

@AD99, post #40

A po twardym resecie wstaje za każdym razem?
[#43] Re: A1200 zwarcie.

@Stoopi, post #42

Tak wstaje potem, jak już po kilku resetach się"rozgrzeje". Tu akurat pewnie wina w samej karcie, oprogramowaniu. Wcześniej miałem zwykłą 1208 od naszych rodzimych twórców i było ok. Problemy zaczęły się po upgrade firmware. Zasadniczo chciałem się dowiedzieć czy potrzebny jest timing fix przy płycie 1D4.
[#44] Re: A1200 zwarcie.

@PawJag, post #39

Teraz to wypadało by zmienić nazwę wątku na: Amiga 1200 bez zwarcia

Kolejna sztuka uratowana OK
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem