kategoria: A1200
[#1] Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)
Witam
Mam płytę rev 2b commodore, po włożeniu karty pistorm32 jak chcę uruchomić grę że stacji dysków to wali błędami odczytu. Bez karty gierki działają z dyskietki.Sprawdzane na romach 3.2.2, 32, 3.1.4, 3.1, jest poprawa na romach 3.1x ale i tak wywala błędy odczytu. Stacja sprawna. Timefix są. Pod wb przegrywanie dyskietki na dysk też błędy.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 19:56:40 przez fscsi81
[#2] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@fscsi81, post #1

Masakra.
[#3] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@fscsi81, post #1

Jedyne co mogę napisać sensownego to to, że również mam płytę 2B. I jak konsultowałem z wieloma osobami już, to większość odradzała timing fixa, że podobno “niewiele lub nic nie daje”.

Więc tu bym szukał problemów.
[#4] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@fscsi81, post #1

A system CaffeineOS czy coś innego? Wsad Emu68 czy Musashi?
[#5] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@pong777, post #4

Emu68 i caffeineos i wb 3.9 , 3.2 to samo.
Gra DragonsLair ładowanie dysku 1wszego i wywala po chwili włóż dysk nr1 czyli A.
A bez karty ładuje normalnie.
Nawet jak zostawię samą kartę pistorm32 beż SD to ten sam efekt.
[#6] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@fscsi81, post #5

a wyłącz pistorma przez dłuższe naciśnięcie ctrl,amiga,amiga.
Tak żeby zabootował sam ROM i wtedy graj z dyskietek.
[#7] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@Kwiatki, post #6

To zadziała pod warunkiem, że ma odpowiednie pliki na karcie SD i zmodyfikował plik config.txt
[#8] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@fscsi81, post #5

Jak nie ma karty SD w Pistormie32 to akcelerator "jest martwy". Normalnie potrzebujemy wtedy ROMu w kościach Amigi. Pewno bierze trochę prądu mimo wszystko bo zasilanie do niego idzie. Może to kwestia zasilacza? Nie spotkałem się z błędami odczytu na flopie przy PiStormie.
[#9] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@fscsi81, post #5

Daj namiar na te dyskietki, zobaczę u siebie.
[#10] Re: Pistorm32 lite i jego zachowania.. ;)

@fscsi81, post #5

Rodzaj WB nie ma znaczenia bo grę odpalasz z dyskietki.
Jaki używasz kickstart?
Wyłącz CACHE w early-menu.
EMU68 emuluje 040, a to trochę inny procek niż 020.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem