[#1] A500 i problem z samplerem
Mam niestety kolejny kłopot z moją 500-tką.. Z poprzednimi się uporałem szeroki uśmiech Teraz niby wszystko działa dobrze, ale po podłączeniu samplera do portu Parallel Amiga po losowym czasie się wyłącza. Wygląda to tak, że przygasa dioda, a zasilacz "bzyczy". Po wyłączeniu i włączeniu znowu przez jakiś czas jest dobrze (raz pół godziny, raz 5 minut bez reguły). Sampler był sprawdzony wcześniej na A600 i działa ok. A moja Amiga bez podłączonego samplera działa ok nawet cały dzień. Co to może być?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 19:20:57 przez TuReX
[#2] Re: A500 i problem z samplerem

@TuReX, post #1

Masz inny zasilacz do przetestowania ?
[#3] Re: A500 i problem z samplerem

@HOŁDYS, post #2

Przy adapterze zasilania A3000 gdy ATX bzyczy to oznacza zwarcie. W tej samej sytuacji oryginalny zasilacz A3000 w ogóle się nie włączy. Niestety nie wiem jak działają zasilacze małych Amig - nie miałem z nimi podobnych sytuacji.
[#4] Re: A500 i problem z samplerem

@HOŁDYS, post #2

Nie mam innego zasilacza niestety, ale co w sumie zmienia podłączenie samplera? Też mi się wydaje, że robi się jakieś zwarcie, tylko dziwię się, że w taki losowy sposób. A może warto wymienić kondensatory w A500?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem