kategoria: Programy
[#1] Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie
skanuję sobie różne publikacje ze swych zbiorów pamiętających dawne lata. siedzi, pije i chrupki I pośród nich znalazło się takie coś:






powyżej dla przykładu pierwsza (!) strona. Czy to ma jakąś wartość? Kolekcjonerską choćby? Nie wiem, skąd ten druk pochodzi (zapewne z giełdy). Jak widać, jest to ksero, stanowi wycinek z większej książki i pewnie dodawane było do jakichś piratów... Czy ktoś zna źródło tych wycinków?

- = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = -

pytanie bonusowe dla atarowców. Czy jak wrzucę do internetów skan manuala Top Drive 1050 sygnowany logiem ATASERW, to zjedzą mnie wilki lub inne wiesławy? O toten:



Jedyny manual do tej stacji, jaki znalazłem, pojawił się w internetach dopiero w 2015 i umieszczony został na forum atari.area, o tu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?pid=205922#p205922 - nie jest to jednak wydanie Ataserwu. W tej książeczce na każdej stronie są po 3 pieczątki, to tak trochę się boję. hide2

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 22:31:11 przez snajper
4
[#2] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #1

Dawaj, wszystko się przyda
Mam tą stacje. Bez instrukcji.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 08:28:52 przez Hellena
1
[#3] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #1

Czy to ma jakąś wartość?


Oczywiście ,jak mozna prosic skan instrukcji do tych programow
to będę wdzięczny szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 08:56:52 przez mike100
1
[#4] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #1

Pieczątki? Moze stanowiła księgozbiór jakiejś biblioteki?
[#5] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@Rafał A-3000, post #4

Ale to są pieczątki AtaSerwu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 13:08:42 przez Hellena
1
[#6] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #1

To wszystko ma wartość jako część epoki i kultu(ry) Amigi i powinno się to zachować, jakkolwiek banalne się wydaje. Prześlij Davidowi na https://commodore.bombjack.org, on takie rzeczy zbiera (bez względu na język) i kataloguje; są też inne "silosy" z takimi materiałami, żal że nie ma jednego spójnego katalogu. Za dziesiątki lat ktoś grzebiący w historii komputerów może będzie Ci wdzięczny za ten upload :)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 13:19:46 przez miau
3
[#7] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@Hellena, post #2

no to mata na google drive:

jako ciekawość dodam, że w manualu Ataserwu autor walnął się ze stronami 2-3 - są zamienione miejscami. Widać to wyraźniej w trzecim downloadzie (w drugim poprawiłem).
w książeczce z opisem programów brakuje w środku jednej kartki - a przynajmniej numeracja stron na to wskazuje. Jak jednak wspominałem - nie wiem, czy na stronach 24-27 mieścił się dalszy ciąg opisu Virus Killera (i zawieruszył się gdzieś), czy może innego programu i jako taki nie został dołączony do mojego egzemplarza.


Ale to są pieczątki AtaSerwu

no włacha.

@miau
Prześlij Davidowi na https://commodore.bombjack.org, on takie rzeczy zbiera (bez względu na język) i kataloguje;

a co to za David? Nie znam żadnych Davidów, poza Hasselhoffem i Koperfilcem.
3
[#8] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #7

Ten opisany Virus Expert to chyba jest jakis inny antivirus - Virus Expert byl po polsku...
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie
[#10] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@docent, post #8

możliwe. Ja tego nawet nie czytałem (nie licząc szybkiego przekartkowania, które pozwoliło mi skonstatować, że 7.7 jest powtórzony dwa razy). Widzę, że już w nagłówku zamiast Virus Expert jest Virus Killer.

@_arti
no i po co ten durny komentarz niemający związku z tematem? W dodatku z błędem. A nawet z dwoma. Jakbyś miał choć pół honoru, to byś się sam offtopnął i podał do dymisji.
[#11] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #7


a co to za David? Nie znam żadnych Davidów, poza Hasselhoffem i Koperfilcem.


Po prostu człowiek, który prowadzi tę stronę. Zbiera skany związane z komputerami retro z całego świata, jego dział amigowy jest imponujący i facet jest rozmowny i pomocny, nawet jak nie ma czegoś zeskanowanego to próbuje pomóc znaleźć.
[#12] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #10

Na szczęście nie mam honoru! Ale OFF-topnę
2
[#13] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #10

no i po co ten durny komentarz niemający związku z tematem?


No ale, dlaczego by im tego nie wysłać?
1
[#14] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@karolb, post #13

temu Global Alliance? Na razie to chyba nie ma komu wysyłać, skoro oni dopiero zbierają kasę. W dodatku z marnymi perspektywami, z tego, co widzę. A jedynym czynnikiem, który przekonałby mnie do wsparcia ich projektu w ten czy inny sposób, jest parę "znanych twarzy", które udało im się zwerbować, w tym Voyager.
[#15] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #14

Raczej Davidowi
[#16] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #14

To wyślij im ksero, i postaw warunki pomysł
[#17] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@snajper, post #1

Ta instrukcja do stacji Atari 1050 to jest nie tyle instrukcja do samej stacji, ale do stacji z przeróbką (polską), których dla tej stacji było na świecie kilka. Ogólnie dodawały one przede wszystkim podwójną gęstość zapisu (obok pojedynczej i rozszerzonej) oraz przyspieszały prędkość kilka razy. Zawierały często dodatkowe oprogramowanie oraz umożliwiały kopiowanie zabezpieczonych dyskietek.

Podwójną gęstość i większą prędkość miały nowsze stacje (LDW 2000 lub CA 2001), ale innych bajerów takiego rozszerzenia, jak np. kopiowanie zabezpieczeń, już nie.

To co wrzuciłeś to nie tylko instrukcja, ale jakaś niezła dokumentacja zawierająca sporo różnych informacji technicznych, nie tylko o samej stacji, ale ogólnie sposobu zapisu, sposobu zabezpieczeń, itp.

Wbrew pozorom, u nas w PL małe Atari nadal żyje życiem po życiu tak jak Amiga . Jeśli nie jesteście w temacie Atari to pewnie nie wiecie jakie cuda do niego się dorabia. Łącznie z rozszerzeniami 1MB RAM oraz "kartami graficznymi" . Dlatego myślę, że dla atarowców to może być bardzo fajna rzecz. Może daj znać o tym znalezisku na forum atari.org.pl . Być może tego jeszcze tego nie ma w ich zbiorach?
[#18] Re: Disk Master, Virus Expert, X-Copy Pro i inne takie

@prz, post #17

Top Drive 1050 nie była polską przeróbką stacji Atari 1050 a jedynie polskim klonem niemieckiego rozszerzenia o nazwie 1050 Turbo. Tu więcej: http://atariki.krap.pl/index.php/Top_Drive_1050
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem