[#1] usługa wgarnia firmware do TF1260
Witam

Czy moglby ktos ( odpłatnie) wgrac do mojego TF1260 nowy firmware?
Chodzi mi o ten z maja 2023 - Iteration 4. (Beta) tf1260r1_2023_05_19_a47c463_68090.zip

Nie mam Pi ani kabla ale mam sporo problemu z dyskiem bootowanym z TFa oraz np. owerclockowanie zawiesza amige . Mieszkam na slasku - podjade do 50km lub wysle karte.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 17:22:46 przez fibi
[#2] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@fibi, post #1

jesli mozesz podjechac pod 32-071 to moge Ci to zrobic na miejscu jakos w nastepnym tygodniu
[#3] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@juen, post #2

Równe 1h drogi wg google mapy - myśle ze dam rade..
[#4] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@fibi, post #1

Swoją drogą poprzedni wsad już był naprawdę porządny, miałeś go? Problemy które opisujesz nie mają prawa wystąpić, może miałeś coś pomieszane? Każdy firmware ma swoje dedykowane programy do ustawiania predkosci

Prześledzę temat dokładniej na exxost i podmienię wsad u siebie być może jutro wieczorem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 05:29:41 przez juen
1
[#5] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@juen, post #4

Głowna bolączką jest to zawieszanie się systemu przy overclockingu - próbowalem delikatnie, głownie 62 Mhz
Mama jakis Alpha firmware z 2022/2021 ( nie pamietam dokładnie jaki bo wygrywał mi go sprzedawca z Amibaya ( Foft)
Używam tez ehide 1.1 ale testowałem również 1.2 którego upubliczniona niedawno.

Gdzieś czytałem na exxos forum ze jak sie botuje system z TFa poprzez wbudowane IDE to pojawiają sie problemy z overclockingiem przy użyciu niektórych kartach CF. Niedawano przenosiłem ( RAW copy) system na Sandiska Extreme 4 Gb z jakiego nonema jednak ciągle mam to samo. Może problemem jest to ze nie używam plikopartycji SFS tylko starego FFS ?

Potem gdzieś czytałem ze nowy firmware rozwiązuje problemy z botowaniem z TFa.
Lece na OSie 3.2.2.1.

Masz jakiegos linka do różnych , nowych wersji cpu speed? Pobieralem stad : https://wordpress.hertell.nu/?page_id=1161

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 14:25:15 przez fibi
[#6] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@fibi, post #5

Ja mam podobny problem. Os3.1, firmware 2023.05.19, proc rev1, ehide.device wgrany w rom. Kiedy bootuje system z użyciem ide z TF to każda częstotliwosć wyższa niż 62mhz wiesza system. Kiedy bootuje z użyciem amigowego ide, to spokojnie działa na 66mhz.
1
[#7] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@jaster, post #6

u mnie na rev6 robi wbudowany port ide robi kaszane przy zapisie na dysku, sflashuje karte i dam znać.
[#8] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@jaster, post #6

Czytalem ze w rev 1 to max do 62hz na TFie. (?)

Teraz jeszcze dla pewnosci pobrałem i podmieniłem "cpuspeed" w c na nowszy i tadam zadziało overclocokwanie na 62hz. Wcześniej juz na tej częstotliwości byly natychmiastowe freezy. Dzieki Juen za podpowiedz !
Pobawię sie wieczorem na wyzszych taktowaniach tylko nie wiem czy to ma sens bo mam rev 4 bez FPU wiec i tak puszczanie wyżej chyba nie przyniesie korzysci . Natomiast z tego co czytałem to nowy firmware poprawia kompatybilność z niektórymi demami i whdload , oraz ogolną stabilność oraz ma lepsze czasy w chip ram. Tak wiec bardzo chętnie sflaszuję na najnowszy....

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 16:55:33 przez fibi
[#9] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@fibi, post #8

No nie ma sensu więcej. Ale najważniejsze używać tftools dedykowanych do firmware.
ja nigdy nie używałem ehide, nie zamierzam i nie widzę potrzeby :)
Jutro będę w domu i wrzucę sobie ten nowy wsad :)
[#10] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@fibi, post #8

A to już bardzo dziwne bo u mnie zarówno rev1 jak i rev5 chodzą na 66mhz stabilnie jak skała🙂 ale tylko z użyciem natywnego ide Amigi. Na ehide tylko 62mhz i ani grama więcej
[#11] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@juen, post #9

2,5 razy szybszy transfer dysku jest IMHO lepszym pomyslem niz zabawa herzami tej karty
1
[#12] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@fibi, post #11

060 zaczyna się od 80mhz ;)
2
[#13] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@fibi, post #11

Pod warunkiem że masz do tego zastosowanie bo co Ci po lepszym transferze, prócz tego że gra zajmująca 1 bądź 2 dyskietki wczyta się nie w 3 sekundy a w 2 lub 1,5? Albo system zamiast wystartować w 6 sekund wystartuje w 3? Są co prawda bardziej rozbudowane gry bądź porty gier z pc i te może bardziej na tym skorzystają ale osobiście uważam że te megaherce mają przełożenie czy też są wykorzystywane przez więcej gier (symulatory na ten przykład) czy programów niż transfer z dysku. Ale to tylko moje zdanie. Dlatego nie korzystam i nie mam zamiaru korzystać z ehide.device.
1
[#14] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@nostrum666, post #13

Jestem takiego samego zdania.
[#15] Re: usługa wgarnia firmware do TF1260

@nostrum666, post #13

Dlatego napisałem IMHO :) W moim przypadku - procek LC nie nadaje sie do zabawy nowymi portami 3D wiec biorę transfer na którym skorzystają wszystko czym się bawię. Amiga jest często restartowana wiec sekundy sie sumują


Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 16:21:56 przez fibi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem