[#1] Motorola 060 od Chinczyka
Witam,

Czy ktoś mi wyjasni na czym polega oszustwo z w miarę tanimi procesorami 060 w pełnej wersji i rev 6. od chińczyków na Ebay? To ze to oszustwo to raczej wiem. To sa okrojone wersje (bez mmu i fpu) przemalowane po prostu?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 17:49:09 przez moulder
[wyróżniony] [#2] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #1

68060 ma informacje identyfikacje zapisane wewnątrz chipu (jako jedyny z rodziny 68k), więc nie tylko obecność FPU i MMU, ale także rewizję da się sprawdzić programowo. Możesz więc kupić i sprawdzić
To raczej na 99,9999999% fake - być może wersje bez FPU lub MMU, lub (jeśli będziesz miał szczęście) wersje pełne, ale w starszych rewizjach.
2
[#3] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@wali7, post #2

No właśnie te sprzedawane na Ebay mają oznaczenia i wszystko niby się zgadza. Zastanawiam się gdzie ty haczyk. Czy to są fake'i, czy jakieś odpady, które nie trzymają parametrów np. taktowania czy po prostu przemalowane wersje LC itd.
[#4] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #3

W Chinach podrabiają wszystko, co ma wartość. Poczynając od ryżu, telefonach, konsolach, kończąc na całych miasteczkach :)
Od kiedy cena rev 6 przebiła $100, oszuści zaczęli zdzierać farbę z oznaczeniem starszej rewizji i malować tę najbardziej pożądaną.
Wszystkie wartościowsze kości z Chin mogą być podrabiane.

https://www.youtube.com/watch?v=12u_hBkHB88&t=3s




Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 19:03:07 przez Ralpheeck
1
[wyróżniony] [#5] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #1

Co masz na mysli mowiac "w miare tani"? Ja dwa swoje procki kupilem na Ebay-u, rev 4 i rev 6, smigaja mi do dzisiaj. Napewno zdarzaja sie oszustwa. Trzeba brac z pewnych zrodel :P
[#6] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@Atryda, post #5

Niecale 1400 zl to jest tanio za rev 6. Chinski sprzedawca na Ebay raczej nie rokuje dobrze.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 19:29:01 przez moulder
[wyróżniony] [#7] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #6

Jeśli 1400 zł + VAT który prawdopodobnie przyjdzie zapłacić w PL to tanio, na Alledrogo są oferty za ponad 3 tys. Zawsze jest wybór OK
[#8] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@Atryda, post #7

Wszystko się rozbija o to czy to sa prawdziwe procki.Ofert z Allegro nawet nie rozwazam, tam wielu sprzedawców jest odklejonych od rzeczywistości.
[#9] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #8

Jeżeli weźmiesz od sprawdzonego sprzedawcy będziesz miał pewne rev 6.
1
[wyróżniony] [#10] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #3

No właśnie te sprzedawane na Ebay mają oznaczenia i wszystko niby się zgadza. Zastanawiam się gdzie ty haczyk.


1. Bierzesz wersję XC, albo LC
2. Szlifierka w dłoń szlifierz
3. Malujesz nowe oznaczenia
4. Wystawiasz na eBay/Aliexpress
5. Profit!
1
[wyróżniony] [#11] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #6

To normalna cena, niska ale ralna i jestem pewny że to legit, tylko gdzie link?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 19:48:44 przez juen
2
[#12] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@juen, post #11

Jest kilku sprzedawców z Chin na Ebay, którzy mają ten procek. Ceny zbliżone. Wszyscy niby maja ok opinie.
Np tu https://www.ebay.pl/itm/384886586280?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=4908-175131-2357-0&ssspo=5VfXUqSeQS6&sssrc=4429486&ssuid=IByE1cfwRAm&var=&widget_ver=artemis&media=COPY
[#13] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@recedent, post #10

To podejrzewam- patrz moj pierwszy post.
[#14] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #12

Jest legit. To Ci wyjdzie parę stów więcej za VAT. Około 320zl

Ps: Bartek lol :)
2
[#15] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #12

kupilem dokladnie od tego sprzedawcy, zaplacilem trzysta baksow i procek przyszedl w przeciagu tygodnia. niestety nie mam jak sprawdzic bo nie mam ani amigi ani karty turbo. narazie zbieram czesci i umiejetnosci zeby zmontowac sobie reamige.

decyzja o kupnie byla podyktowana tym ze opinie sa pozytywne. nie przewiduje przekretu - ebay i paypal sa dosc rozsadne jesli chodzi o zwrot pieniedzy kupujacym, wiec jakby cos bylo nie tak to zakladam, ze byloby sporo negatywow.

ryzyko jak dla mnie niskie, procek moze byc walniety ale kupilem jeden a nie dziesiec. jak sie w koncu za niego zabiore to bedzie mi to pewnie obojetne. albo moze ktos madrzejszy ode mnie zrobi 68060 na pga i kazdy bedzie mial predkie 060.

edit: jak ktos lubi prawdziwe ryzyko to polecam https://www.transistorscircuits.com/index.php?route=product/search&search=68060
maja chyba kazda motorole w ofercie a 060 w 3 roznych cenach, jakby ktos sie jednak skusil na zakup to prosze napisac co doszlo!

jesli ktos z was mieszka w UK, londek zdroj i okolice i chce przetestowac proca to dajcie znac.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 20:40:29 przez sillyc0n
1
[#16] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@sillyc0n, post #15

Procki od Erica są pewne
3
[#17] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #1

Dzięki za podpowiedzi. A więc zaryzykowałem i kupiłem, ale od innego sprzedawcy niż powyżej. Tez bardzo dobre opinie, będę musiał tylko procesor wylutować bo jest zamontowany w jakiejś dziwnej karcie/sterowniku. Mam nadzieję, że będzie ok - wygląda legit. Wyszło jeszcze taniej, zobaczymy czy urząd celny doliczy jeszcze cło i vat. Czas zacząć powoli zbierać graty do BFG9060

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 09:08:57 przez moulder
[#18] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@moulder, post #17

Ja kupiłem rev6 od sprzedawcy eBay funkward-tech w kwietniu 2019 za nieprzyzwoitą obecnie kwotę
W każdym razie wszystko było OK i do dziś śmiga w Warpie.

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 09:58:58 przez Jacques
1
[#19] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@Jacques, post #18

Wtedy to te proce kosztowały 100$. Sam kupiłem dwa. Jeden hula w Warpie, drugi w Falconie. Ale to było 4 lata temu...
[#20] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@perinoid, post #19

Wiem ile kosztowały, jak wspomniałem(?) kupiłem taki
Mój post miał na celu podzielenie się informacją, że oprócz wspomnianego Erica, funkward-tech z eBaya to też pewny sprzedawca (bo nadal ma 060, tylko we współczesnej cenie).
1
[#21] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@Jacques, post #20

A czy to tak nie jest czasem, że jeden ch..uj, bo jak procek nie teges a kupowałeś via paypal to Oni zwracajà pieniàdze?

Tylko się trzeba w tym czasie na reklamacje wyrobić - jakoś 3 miesiàce, ze sprawdzeniem procka?
[#22] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@_DiskDoctor_, post #21

A nie wiem czy jeden, zależy czy ktoś woli od razu kupić docelowy CPU, czy szarpać się z reklamacjami tańszej podróbki, a potem i tak szukać prawdziwego rev6
Ale tak, jak jest coś nie tak, to akurat ochrona kupującego eBay / Paypal działa dobrze.
2
[#23] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@Jacques, post #22

W sensie że można ryzykować tańsze cenowo opcje, bo w razie W…
[#24] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@Jacques, post #22

Ja kupiłem z 4 miesiące temu od electro-funklind, który był polecany jako sprawdzony. Procesor okazał się wersją LC ale sprzedający zwrócił kasę bez większych kombinacji.
1
[#25] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@Davka, post #24

Jeden kupi i zwróci, drugi kupi i nie sprawdzi, tak się ten biznes kręci.

Ja wolałem kupić sprawdzone rev.5 od sprawdzonego sprzedawcy niż bujać sie ze zwrotami, szkoda czasu.
[#26] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@lopezpb, post #25

funky ma w sprzedazy LC, musial sie pomylic przy pakowaniu, sam od niego kupilem lacznie z 25 prockow i nigdy wtopy nie bylo
[#27] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@juen, post #26

A ile wynosi cło i vat spoza UE?

Tak z +25%?
[#28] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@_DiskDoctor_, post #27

Sam VAT 23% plus opłata poczty (jakieś 8zl). cła nie ma
1
[#29] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@_DiskDoctor_, post #27

VAT płacisz krajowy. O ile UC sprawdzi paczkę :)
[#30] Re: Motorola 060 od Chinczyka

@wali7, post #29

Poczta Polska się tym zajmuje i dolicza VAT. Niestety te procki przychodzą już wyłącznie PP
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem