[#1] IMP na Amidze 500 źle działa
Zgodnie z zapowiedzią tworzę nowy wątek. IMP-a (ściągnięty z Aminetu) uruchamiam na A500 z Wichrem, Plipboxem i Miami Deluxe. Czysty Workbench 3.1 z MagicWB, MUI i różnymi bibliotekami, które instalowałem, żeby uruchamiać programy. Nie instalowałem żadnych patchy typu MCP, VisualPrefs, FBlit itd.

IMP uruchamia się w porządku, aktualizuje. Po uruchomieniu mogę słuchać modułów, przełączać kolejne. Wchodzę w opcje MODE czy PREFS - wszystko działa. Klikam SAVE - jest ok. Problem się zaczyna, gdy kliknę opcję HELP albo SEARCH. Wtedy nie dzieje się dosłownie nic. Program dalej odtwarza moduł, a na ekranie nie ma żadnych zmian. W statusie pojawia się najwyżej "Receiving", a potem "it works for me". I tak cały czas.

Podobno IMP działa na czystym systemie, ale u mnie coś jest nie tak. Gdzie szukać przyczyny? Od czego zacząć?


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 15:13:34 przez TuReX
[#2] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@TuReX, post #1

na poczatek na wszelki wypadek usunac s:imp3.prefs
[#3] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@juen, post #2

Skasowałem imp3.prefs i .reg też. Uruchomiłem od nowa po wypakowaniu z archiwum.

Teraz jest faktycznie inaczej. Tzn. okno czatu jest na całym ekranie, ale za to jest zakładka HELP. Tylko że nic w niej nie widać, jest szaro i pusto. Do tego jak zmniejszę to okno i złapię za belkę to znowu mi sie powiększa na cały ekran i znika zawartość w zakładce GENERAL. Od tego momentu już nic tu nie ma. Jeżeli chodzi o Search dalej nie działa niestety. Strasznie to wygląda dziwnie..

Aha, jak przesunę to duże okno to automatycznie wraca do pozycji lewy górny róg. Przez to nie da się nic używać, chyba że to okno ma być cały czas w tle.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 15:47:02 przez TuReX
[#4] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@TuReX, post #3

wyglada na to, ze jakas latka sie gryzie, np w mcp upierdliwe jest solid move okna, ktore co 1px zglasza programowi zmiane polozenia zamiast po ukonczeniu ruchu, a imp dostosowywuje swoje okna do gridu

reg nie trzeba bylo kasowac, tam jest zapisany klucz do konta
[#5] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@juen, post #4

Ok, z plikiem .reg będę pamiętał.

Co do łatek właśnie nie mam nic w systemie. Jest tylko czysty Workbench 3.1, MagicWB, MUI. Poza tym instalowałem biblioteki jak jakiś program zgłaszał, że jest wymagana.

W WBStartup nie mam nic, w user-startup tylko kopiuje się ikona do RAM:Disk.info (wpis z MagicWB) oraz uruchamia C:MagicWB-Demon. Zwykły startup jest z dyskietki bez zmian (tylko na początku mam dodane linie odnośnie Wicher-startup). Mam Kickstart 40.63, Workbench 40.42.

Czy IMP powinien się uruchomić na Workbenchu odpalonym z dyskietki?


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 16:10:19 przez TuReX
[#6] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@TuReX, post #5

Ok, sprawdziłem z dyskietki. W ogóle się nie uruchamia, czyli potrzebne są jakieś pliki systemowe.
Niestety wróciłem do punktu wyjścia..

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 16:50:09 przez TuReX
[#7] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@TuReX, post #6

Ok, sprawdziłem z dyskietki. W ogóle się nie uruchamia,

spr w SnoopDos
czego ci tam brakuje i to dograj
:)
[#8] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@TuReX, post #6

Z dyskietki pójdzie jak masz impboxa. Inaczej musisz mieć internet w amidze (da się upchać impa z plipboxem i roadshow, Tomus już dawno udowadniał)

Czy możesz nagrać jakiekolwiek wideo niewłaściwego zachowania się okien?
[#9] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@juen, post #8

Z dyskietki myślałem, że chociaż się uruchomi sam program, wiadomo że bez sieci.
Ok, spróbuję nagrać, chociaż na moim telefonie to będzie słaba jakość.


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 18:10:54 przez TuReX
[#10] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@juen, post #8

Dziwna sprawa. W ramach testów wyłączyłem Wicher-startup (zaremowałem w startupie). Zostawiłem oryginalny startup bez zmian.
I teraz IMP działa tak jak powinien. Pojawia się okno Search, widać tekst w oknach itd.
Czy szybkość CPU może mieć znaczenie?
Zauważyłem też, że SysInfo nie zawsze się odpala - na głównym ekranie potrafi być zwis (nawet uruchomiony z dyskietki).
Wychodzi na to, że Wicher powoduje jakieś problemy


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 19:48:44 przez TuReX
[#11] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@TuReX, post #10

No i widzisz, być może okaże się że IMP3 jest jednak zaje***tym kawałkiem softu bez którego ciężko się obejść
[#12] Re: IMP na Amidze 500 źle działa

@szczupi26, post #11

Ja nie mowię, że IMP jest zły, tylko że nie działa u mnie dobrze. A że nie trafia do mnie jako narzędzie to inna sprawa (plus sposób dystrybucji).
Jak wyłączę Wicher-startup jest w porządku, tylko wtedy mam mniejszą szybkość Amigi. Więc to słabe rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 20:27:08 przez TuReX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem