kategoria: A1200
[#1] A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98
Witam,

mam taki dylemac co zainstalowac, bo jest weekend i nalezalo by cos poinstalować ;)

Mam A1200 z TF1260@95Mhz, MK2 i WB 3.2.1

Na dobry poczatek kupilem Picasso96 z icomp, zainstalowalem i w sumie jest wiecej wolnego Chip-RAM ale przewijanie tekstu w 1024x768 jest raczej muliste (AGA). Wiec w sumie jedyna zaleta Picasso96 jest wiecej Chipa i jakies tam demko mi sie zaczęło wywalać.

Chciał bym poinstalować jakies programiki, które przyspieszyły by przewijanie tekstu, rysowanie okienek i takie tam - poprzez przesuniecie funkcji sprzętowych na CPU + fast RAM.

Poradzcie prosze mi, co można by poinstalować, żeby przyspieszyć operacje graficzne i zwolic Chip-RAM

Dzieki,
Maciek
1
[#2] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@maciejm, post #1

no powiem, że dobre pytanie czy lepsze P96 czy Fblit + Ftext.
Jak już masz zakupiony P96 to fajnie było by zrobić test tych dwóch "pakietów" przy tej samej rozdzielczości np za pomocą Sysspeed 2.6 :), zobaczyć ile pamięci zostaje zaraz po uruchomieniu WB, plus jakiegoś programu... ciekawe zagadnienia na weekend :)
1
[#3] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@maciejm, post #1

Mam zakupione P96 i używam z RTG Warpa1260, ale korzystam również z FBlit+FText, bo na AGA jest szybsze niż P96+Native.
W Startup-sequence mam warunek, który w przypadku wykrycia wciśnięcia prawego przycisku myszy (co wyłącza P96), uruchamia FBlit i FText.
1
[#4] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@Jacques, post #3

ja w sumie nie widze zadnej roznicy z przewijaniem textu z P96 i bez.... pytalem developerow od P96 na forum icomp i mowia ze "powinno byc lepiej". U was jest szycjiej z P96 przez AGA?
[#5] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@RokiS, post #2

Jak już masz zakupiony P96 to fajnie było by zrobić test tych dwóch "pakietów" przy tej samej rozdzielczości np za pomocą Sysspeed


A to fajny pomysl, nie znalem tego programu.
1
[#6] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@Jacques, post #3

bo na AGA jest szybsze niż P96+Native.

Takie pytanko - ja zainstalowalem P96 i on mi zainstalowal jakies tam display driver i dodal do startup tylko jakis patch do drukarki czy cus. Czy ja musze po takiej instalacji na AGA cos jeszcze zrobic? Moze ja to zainstalowalem ale nie aktywowalem jak powinienem. Znaczy niby pytalem na forum icomp i mowia ze nic nie trzeba robic po instalacji.... ale w sumie dziwne ze to nic nie daje....
[#7] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@maciejm, post #6

Native.lha z Aminetu należy wrzucić do Devs:Monitors
1
[#8] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@Jacques, post #7

wlasnie zaktualizowalem P96 z 3.2.0 na 3.4.0 i ustawilem w monitor.info NOBLITTER=YES -> tekst przewija sie jak maselko, tylko trzeba WB ustawic na 32 kolory, bo 64 i wiecej juz zamula.
[#9] Re: A1200 z TF1260: Picasso96 czy FBlit + FText + CpuBlit98

@maciejm, post #8

No fajne "tylko" z tymi kolorami
Ja używam 640x512x256, bo poniżej to zbyt duża asceza.
I fakt jest taki taki, że przewijanie tekstu w Editpadzie jest na AGA o wiele lepsze z FBlit +FText niż P96+Native.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem