kategoria: A600
[#1] Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600
Cześć.

Wczoraj próbując odpalić Pinaball Fantasies zauważyłem, że nie mogę wybrać stołu (F1, F2 i tak dalej).

Pytanie: czy diagnozować od razu problem z membraną i wymieniać ją na nową, czy też awaria ma inną przyczynę?

Dzięki!
[#2] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@wilkwcieniu, post #1

Odpal AmiKit i test klawiatury.
1
[#3] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@Hubez, post #2

Muszę sprawdzić czy mam to gdzieś w programach na dysku. Dzięki.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2023 22:23:15 przez wilkwcieniu
[#4] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@wilkwcieniu, post #1

Widzę że masz kick3.x
Wejdź do early-menu i wciskając dowolny klawisz możesz zmieniać ekran z PAL na NTSC.
Wypróbuj klawisze funkcyjne
1
[#5] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@Norbert, post #4

Spróbuję jutro.
[#6] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@wilkwcieniu, post #1

Może utleniły się styki na folii i wystarczy przetrzeć ją izopropanolem.
[#7] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@szczupi26, post #6

Też spróbuję.
[#8] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@Hubez, post #2

AmiKit


AmiTestKit? ;)
[#9] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@Drakon, post #8

Też dodam od siebie ... Amiga Test Kit link
1
[#10] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@wilkwcieniu, post #1

Udało Ci się coś ustalić?
[#11] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@wilkwcieniu, post #1

Powiem Wam, że właśnie walczę z klawiaturą do A600 w której nie działa 3/4 klawiszy, m.in. żaden z F'ów nie działa. Myślałem, że wymienię membranę i będzie po kłopocie. Problem w tym, że u mnie membrana jest w porządku a po zwarciu pól przewodem klawisze działają.

Problemem są młoteczki w przyciskach które mają rezystancję kilka kiloomów zamiast domyślnych 200-300 Ohm. Najlepsze, że obok siebie są klawisze z młoteczkami które działają i takie które zupełnie nie działają. I jak się je zamieni miejscami to ten z małą rezystancją działa. Jedne od drugich nie różnią się z wyglądu niczym, nie są starte ani brudne a rezystancja jest o rząd wielkości inna. Czytałem już o szlifowaniu papierem ściernym, ścinaniu, naklejaniu foli miedzianej i nanoszenia grafitu ale żadne z tych rozwiązań nie jest eleganckie :(. Bo grafit odpada od gumy, miedź niszczy grafit na folii, ścinanie jest drastyczne a papier ścierny u mnie nie zadziałał (zresztą na filmikach u ludzi też nie).

Także tylko ostrzegam, że to nie musi być membrana :).
[#12] Re: Klawisze Funkcyjne brak reakcji A600

@bfgmatik, post #11

Inna działająca klawiatura podpięta do twojej płyty rozwiązałaby sprawę.
Warto też sprawdzić czy twoja klawiatura działa na drugiej a600.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem