[#1] zII&cv64 i AGA
Lamerskie pytanie
konfig- a1200 + apollo 060 + zorro II + cv64 + microvitek
jezeli wyjscie na monitor jest z karty graf- to skad wychodzi AGA -
jak to trza zgrac razem zeby nie przelaczac sie z AGA na cv64
[#2] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #1

Cos chyba naklamales. Po pierwsze CV64 nie podlaczysz do ZorroII. To jest karta tylko dla ZorroIII. A jesli chodzi o wyswietlanie sygnalu z AGI, to podlaczasz wyjscie amigowego video do wejscia VGA w CV64. Przelaczaniem sygnalow zajmuje sie juz CGX.
[#3] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #2

ech sorka oczywiscie mialem na mysle cv63/3d - to taki moj skrot myslowy ktory wprowadzil w blad hmm czyli trza miec jakis dodatkowy kabelek - czy cuc - bo tak przegladajac fotki cv64/3d to ta kara ma jedno wyjscie vga - drugie mozna ew miec majac scandoubbler
[#4] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #3

Wypromuj screeny systemowe za pomoca np. MCP na tryby CV63/3D (chodzi o programy bez mozliwosci wybierania trybow wyswietlania). Do niedosowych kup scandoubler lub przelacznik o ile masz monitor lapiacy rowniez 15kHz.
[#5] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #3

Teraz to co innego. Ten wlasnie scandoubler do CV64/3D ma wejscie dla AGI i kabelek do tego.
[#6] Re: zII&cv64 i AGA

@kot w butach, post #4

Majac CV64/3D wygodniej kupic specjalny scandoubler dla CV64/3D i nie miec zadnych klopotow z promowaniem.
[#7] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #3

Po prostu wklada sie scandoubler dedykowany CV64/3D wewnetrznie laczysz kawalkiem tasiemki CV64/3D z tym scandoublerem, monitor podpinasz do SD i voila.

pzdr
kg
[#8] Re: zII&cv64 i AGA

@kgalazka, post #7

Jezeli tak to dziala, to powyzej napisalem bzdury i teraz je chce sprostowac. Po sprawdzeniu jak sie ten dedykowany scandoubler podlacza, wyglada to tak:
Scandoubler wsadza sie do slotu Video (wiec nie potrzebny jest kabelek) i kabelek nie jest juz potrzebny. Sygnal z AGI do scandoublera idzie przez slot Video. Potem laczymy ten scandoubler specjalna tasiemka z CV64/3D, a przelaczaniem ekranow AGA/GFX zajmuje sie CGX. Oczywiscie monitor podlaczamy do gniazda wyjscia z tego scandoublera a nie do CV64/3D.
[#9] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #6

Tez napisalem "do niedosowych kup scandoubler...", ale wcale nie znaczy, ze potrzebuje go do gierek, tylko do DPaint'a na przyklad. Nie wiedze sensu kupowania scandoublera, jezeli mozna to ominac programowo za darmo.
[#10] Re: zII&cv64 i AGA

@kot w butach, post #9

Nie wszystko mozna wypromowac. A jak sie nie chce kupowac scandoublera, to mozna jeszcze skasowac z twardziela wszystkie programy i gry, ktore nie sa pisane systemowo. A jesli chodzi o DPaint'a, to jego nie trzeba nawet promowac. Wybierasz po prostu odpowiedni screen karty graficznej.
[#11] Re: zII&cv64 i AGA

@kot w butach, post #9

DPainta najlepiej ominąć programowo instalując w jego miejsce lepszy program graficzny :)
[#12] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #10

Wykasowywanie wszystkich programow i gier tylko z tego powodu, ze nie wiedza jak skorzystac z karty gfx nie ma zadnego sensu. Na wszystko jest sposob, tylko trzeba czasem ruszyc glowa. Nie zawsze drogie rozwiazanie sa lepsze. Fakt, ze wiekszosc programow mozna zastapic wersjami z supportem dla p96 czy cgx, ale sa takie, ktorych sie nie da lub tez uzytkownik bez wzgledu na inne programy chce uzywac dotychczasowego bo go lubi i tyle. Czy tak trudno zdefiniowac odpowiednie tryby i zostawic promowanie MCP bez naszego udzialu? Nie pamietam czy DPaint 3 (takiego mialem, potem tylko ImageFX) mogl korzystac ze wszystkich dostepnych trybow w systemie, ale to byl tylko przyklad i mam nadzieje, ze zrozumiales o co mi chodzilo.
[#13] Re: zII&cv64 i AGA

@Jacek Rzeuski, post #11

trudno sie nie zgodzic
[#14] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #8

no tak - tylko scandoubler do cv troche kosztuje a i pewne trudno go dostac, chyba na poczatek lepiej podzialac z przelacznikiem sygnalow
[#15] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #14

Taki wynalazek strasznie pogarsza jakosc sygnalu. Ja go nikomu nie polecam. A scandoubler dla CV64/3D nie jest taki drogi, to tylko 170 zl.
[#16] Re: zII&cv64 i AGA

@kot w butach, post #12

Zgadza sie. Mozna poprobowac z promowaniem. Jednak jak nic nie pomoze, to warto sie pozbyc tego programu/gry. Dla tych co na sile chca cos uruchomic na karcie graficznej pozostaje amigowe UAE. Co do DPainta, to on sie pyta w jakim trybie ma sie uruchomic, wiec jego nie trzeba promowac. Osobiscie ja u siebie promuje za pomoca MCP tylko LightWave. Wszystko inne chodzi mi pieknie na karcie graficznej. Jeszcze tylko Scala dziala na AGA przez Genkock.
Ale w sumie dzieki Genlockowi i karcie TV w Mediatorze ja moge wszystko co wyswietla AGA zobaczyc w okienku na Workbenchu.
[#17] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #15

pod warunkiem ze jest dostepny no i dla niektorych to AZ 170pln
[#18] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #17

Jest dostepny w eFuzine. A jak dla kogos 170zl to az nadto, to po co interesuje sie Amiga.
[#19] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #18

e no Wasc nie przesadzaj. jak masz na zbyciu 170pln i nie stanowi to dla Ciebie problemu to ja chetnie od Ciebie je wezme. i nie wal tekstow po co sie interesuje Amiga. Interesuje sie tez samochodami np Omega Lotus a nie stac mnie na nie i jezdze innym Oplem. Takie podpowiedzi to raczej zachowaj dla siebie. Poza tym to ze jest w ofercie nie znaczy ze jest na miejscu i dostepne.
[#20] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #19

Jak bede mial jakas zbedna gotowke, to wole ja przeznaczyc na sprzet lub oryginalne programy dla Amigi. To takie moje hobby. Wiem ze niektorzy tez maja takie hobby, ale nie maja kasy. Jednak dziwi mnie to ze nie potrafia przyjac realiow cenowych w naszym amigowym rynku. Jakos pogodziles sie z cena Omega Lotus'a a nie mozesz sie pogodzic z cena 170zl za scandoubler dla CV64/3D? Dziwne. A co do dostepnosci w eFuzine. Sprawdzales?
[#21] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #20

Czy ja mowilem ze nie moge pogodzic sie z cena?? "doczepilem" sie tylko do stwierdzenia ze 170pln to "tylko" 170pln , nie dla kazdego. dlatego tak jak powiedzialem jezdze tym na co mnie stac.i kupuje to na co mnie stac. w zwiazku z czym napisalem ze bede na razie korzystal z przelacznika.
[#22] Re: zII&cv64 i AGA

@Kwiatki, post #21

A ja mam jeszcze dla ciebie przyjemna wiadomosc. Podejrzewam ze masz nieaktywny slot Video (no chyba ze kupiles ZorroII do swojej A1200 z przysrawka aktywujaca slot Video), wiec nie bedziesz musial wydac az 170zl na scandoubler dla CV64/3D, bo on nie zadziala u ciebie. Pozostaje ci wiec mechaniczne przelaczanie sygnalu wraz z utrata jakosci obrazu na monitorze.
[#23] Re: zII&cv64 i AGA

@Krzysztof, post #22

No i tu nie masz racji qpilem wraz z przystawka. W efunzine oczywiscie pytalem - Maja, tylko sprzedac nie chca - bo im karta zostanie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem