kategoria: A1200
[#1] WHDLoad / iGame: prośba o pomoc
Mam problem z iGame / WHDLoad. Długo nie włączałem Amigi, wcześniej problemu nie było.

Teraz jak na iGame włączam tytuł, odczekuje się 60-120 s i dopiero po tym czasie włącza.

Mam najnowszy iGame i WHDLoad.

Używam stosu Roadshow i mam odpowiednio w prefs zdefiniowane by go wyłączyć/włączyć przed WHDLoad.

A1200, OS3.2. Będę wdzięczny za pomoc.
[#2] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@_DiskDoctor_, post #1

Jak masz kupiony klucz to powinno wyć szybko.
Jak nie masz kupionego to jest dłużej, ale nie aż dwie min.
Może miałeś pirata i nie działa z nowymi wersjami
[#3] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@mwb113, post #2

WHDLoad jest obecnie darmowy.
[#4] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@_DiskDoctor_, post #3

OK problem rozwiązany.

WARP ma swoje pliki m.in. WHDLOAD-Startup. I tam jest m.in. wyłączenie smb (udziałów sieciowych).

Bez tego (przynajmniej z kartą WARP) może być problem z WHDLoad.

Najbardziej dziwi, że NIC na ten temat nie ma w necie.
[#5] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@_DiskDoctor_, post #4

Nie wystarczy, że jest w instrukcji Warpa?
link
"WHDLoad compatibility notes" w PDFie
[#6] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@Jacques, post #5

…ostatecznie nie, bo i strukcja nie działa.

To samo mam.
[#7] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@_DiskDoctor_, post #6

Dopiero opcja do not connect to internet rozwiazala sprawe.

Patologia…
[#8] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@_DiskDoctor_, post #7

Żadna patologia tylko szuka ci nowszych wersji do aktualizacji, od jakiegoś czasu WHDLoad to potrafi.
[#9] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@Solo Kazuki, post #8

To jest OK.

Ale już nie-OK jest to, że ten ficzer powoduje zwis. Zupełnie bez powodu (opcje poprawnie skonfigurowane).
[#10] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@_DiskDoctor_, post #9

Mam trochę inny problem z iGame. Mianowicie działało mi to pod ClassicWB3.9 natomiast pod zwykłym Wb3.9 nie startuje mi to. Podążałem za SnoopDosem i podogrywalem niezbędne biblioteki ale już niczego rzekomo nie brakuje a dostaje teraz error core 10. Ktos miał podobne problemy? Procesor 060, kick 3.1 i jak wspomniałem AmigaOS3.9.
[#11] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@nostrum666, post #10

Wywal nawiasy przy "noguigfx" czy jakoś tak to było. Nie mnie w domu teraz, piszę z głowy. Rozumiem, że biblioteki OK ?
[#12] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@Hubez, post #11

Nie mam czegoś takiego w Tooltypach.
[#13] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@nostrum666, post #12

Dobra, iGame zaczął tak po prostu działać, możliwe że wczoraj po instalacji wszystkiego nie wykonałem twardego resetu i to mógł być problem. Teraz mam inny, mianowicie próbuję dodać iGame do MagicMenu za pomocą ToolsPrefs. Mam zainstalowany ToolsDaemon v22 ale kiedy tworzę nowy wpis w menu i naciskam na SAVE to ekran robi się na chwilę czarny a po chwili mam jakąś kaszankę na monitorze i tylko RESET pozostaje.
Co może być nie tak?
[#14] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@nostrum666, post #13

uzyłes tego patcha https://aminet.net/package/util/boot/ToolsDaemon22?
[#15] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@Mirq, post #14

Użyłem ale nic to nie dało. Próbowałem jeszcze dla pewności patchować pod WinUAE aby uniknąć sytuacji że coś źle poszło na Amidze ale efekt ten sam. Gdy tylko kliknę SAVE po edytowaniu pasków z menu to mam GURU albo RECOVERABLE ALERT. Nie wiem już co jest nie tak z tym programem.

Wracając do iGame to niektóre gry nie uruchamiają się i dostaję komunikat że linia argumentów jest zbyt długa albo uszkodzona. Z ikony mogę je uruchomić normalnie.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2023 18:16:34 przez nostrum666
[#16] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@nostrum666, post #15

Tu masz alternatywny edytor do ustawień:
https://aminet.net/package/util/wb/TDPrefs2
Plik gdzie znajdują sie ustawienia to:
S:ToolsDaemon.menu

Zobacz, czy nie masz w nim jakichś śmieci czy coś.
[#17] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@Mirq, post #16

Pobrałem, zobaczę czy działa. Pytanie czy muszę odinstalować ToolsDaemon22 czy po prostu to go zastąpi?
[#18] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@nostrum666, post #17

To sam edytor, także wystarczy podmienic plik w prefs (bo ten tools deamon odpala po wybraniu opcji tool prefs)
[#19] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@Mirq, post #18

Ok, TDprefs2 działa, co prawda nie mogę go wybrać z rozwijanego menu pomimo że jest tam opcja ToolsPrefs ale z ikony TDprefs2 w szufladzie PREFS działa i można edytować. Dzięki.

Może ktoś jeszcze coś podpowiedzieć o co chodzi z tym iGame że nie chce uruchamiać niektórych gier pomimo że z ikony działają normalnie? Chodzi o to o czym pisałem kilka postów wcześniej.
[#20] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@nostrum666, post #19

Poradziłem sobie z tym. Zainstalowałem starszą wersję programu (1.6 alpha z pakietu ClassicWB) i teraz wszystko się uruchamia.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 16:06:41 przez nostrum666
1
[#21] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@nostrum666, post #20

A testowałeś najnowszy iGame v2.4.3?
[#22] Re: WHDLoad / iGame: prośba o pomoc

@snifferman, post #21

Testowałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem