kategoria: A500
[#1] Gotek - jedna czy dwie diody?
Hej.

W skrócie - kupiłem Goteka, wczoraj zapytałem sprzedającego, dopiero w Poniedziałek ma być ktoś od spraw technicznych i mi odpisze, a nie umiem wytrzymać, więc pytam :)

Takiego Goteka kupiłem:





Takiego Goteka otrzymałem w przesyłce:




No i teraz nie wiem, jakie to ma znaczenie że brakuje tej diody? Na dniach będzie szła do mnie przesyłka z A500, więc wolałbym już wcześniej wiedzieć, czy odsyłać Goteka do sprzedawcy, czy może jest ok?[*]
[wyróżniony] [#2] Re: Gotek - jedna czy dwie diody?

@karolb, post #1

Ta dioda jest zapewne w środku, trzeba sobie wywiercić otwór i ją wyciągnąć. Ale w zasadzie nie jest ona istotna bo sygnalizuje tylko zasilanie a jest to zbędne bo jeżeli wyświetlacz się świeci to wiadomo że jest zasilanie.
3
[wyróżniony] [#3] Re: Gotek - jedna czy dwie diody?

@karolb, post #1

Mam identycznego. Zielona jest od sygnalizacji odczyt/zapis. Na wyświetlaczu masz sloty i aktualną ścieżkę dysku po wybraniu obrazu. W skrócie więcej nie trzeba.
1
[#4] Re: Gotek - jedna czy dwie diody?

@ppill, post #3

Ok, dziękuję wszystkim za wyjaśnienie ;)
[#5] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@karolb, post #4

Wracam z kolejnym pytaniem :).

Zakupiłem dedykowaną ramkę do Goteka:
https://allegro.pl/oferta/ramka-do-gotek-amiga-500-oled-buzzer-12036665136

Nie mam instrukcji jak podłączyć lcd i buzzer, nie wiem czy nie było, czy może wyrzuciłem razem z pudełkiem.

Posiada ktoś instrukcję?
[#6] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@karolb, post #5

No dobra, kabelek do LCD w goteku jest kwadratowy, a LCD w ramce ma piny w szeregu, czyli dooopa.
[wyróżniony] [#7] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@karolb, post #6

wpisz w google.com np. : "gotek oled pinout replacement"
tam są obrazki, filmiki, ...
1
[#8] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@orila, post #7

Dzięki, sprzedawca już dosłał instrukcję w pdf, anyway i tak nie mam kabelka, więc zostawiam stację na swoim miejscu, a goteka podpinam i kładę na Ami, tak jak niektórzy mają w filmikach na yt :)


[#9] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@karolb, post #8

a goteka podpinam i kładę na Ami, tak jak niektórzy mają w filmikach na yt :)

"Do góry nogami" ? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 19:25:02 przez Norbert
[wyróżniony] [#10] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@karolb, post #6

kabelek do LCD w goteku jest kwadratowy, a LCD w ramce ma piny w szeregu,

Ja w moich gotekach miałem 2 kabelki po 2 piny i można je ustawić w kwadrat lub w szereg.

[#11] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@Norbert, post #9

"Do góry nogami" ?


xD. Sugerowałem się taśmą sygnałową flopa, okazało się że miałem odwrotnie wpiętą na płycie głównej, więc niepotrzebnie wpinałem odwrotnie :) (Bo Gotek ma tak, że czerwona żyła nie idzie przy gnieździe zasilania ale po przeciwnej stronie)

Do szczęścia brakowało jeszcze pliku HXCSDFE.CFG, ściągnąłem z neta wersję dla "autoboot mode" i działa :)

@snifferman:
Już sobie z głowy wybiłem tą ramkę, ale dzięki za info, może kiedyś zmienię zdanie :)

Ogólnie Gotek śmiga, wrzucam ADF'y i testuję :)





Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 20:42:29 przez karolb
[#12] Re: Gotek - przełożenie do ramki.

@karolb, post #11

Zawsze można OLEDa zamontować w obudowie. Przy okazji pokrętełko i głośniczek.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem