[#1] CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68
Witam czy można przygotować kartę sd z dwiema partycjami, jedna fat na pliki pistorm chodzi mi o te aktualizacje emu68, druga partycja na system coffeine os ?
[#2] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Maciek44, post #1

?? Przecież inaczej się nie da.
2
[#3] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Artur Jarosik, post #2

Teraz mam tak że: Karta sd ma dwie partycje pierwsza ma 200mb na pliki pistorm, na drugiej jest zainstalowany workbench. Chciałbym zrobić tak że zamiast workbench będzie system coffeine os. Lecz wypalając obraz systemu CaffeineOS_Storm_922.img programem PI imager cała karta jest nadpisywana i usuwane są wszystkie partycje.
[#4] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Maciek44, post #3

"i usuwane są wszystkie partycje"

Chyba jakieś nowe partycje się pojawiają? Jedna w FAT na pliki pistorm, druga w PFS na system. Ja do "wypalania" używam programu Win32DiskImager.
[#5] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Maciek44, post #3

Tak ma być. "Wypalając" obraz na karcie SD inaczej tego nie zrobisz. Możesz jedynie partycje gdzie masz zainstalowany EMUos podzielić na partycje jak ci się podoba i zainstalować tam AmigaOS 3.2.

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2023 17:30:30 przez Stoopi
[#6] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Maciek44, post #1

Podmieniasz pliku na pierwszej partycji na nowsze wersje EMU68
Pamiętaj aby zostawić swój plik config.txt oraz kickstart.
1
[#7] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Norbert, post #6

Już działa miałem zły obraz coffeineos. Teraz przy zapisie obrazu systemu coffeineos na kartę sd, robi się partycja 1gb na dane emu,a druga partycja to sam system.
Pliki na tej partycji 1gb wyglądają jak na screenie. Rozumiem gdy wyjdzie aktualizacja to podmieniam wszystkie pliki zaznaczone czerwoną ramką, oprócz pliku config i kick.rom.


[#8] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Maciek44, post #7

Kick zawsze podmieniasz na najnowszy lecz pamiętając by zostawić taka właśnie nazwe. Config zawsze najnowszy pamiętając o tym by był w środku odnośnik do kick.rom Nic nie zostawiasz starego.
1
[#9] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Stoopi, post #8

proszę o pomoc - mam pistorm lite cm4 z systemem caffineos 922 i wszystko chodzi pięknie. Z netu mam caffine 923, więc wypaliłem nową kartę sd z caffine 923, wkładam do amigi wszystko się niby uruchamia ale pamięci jest tylko 431 680 bytes a na mojej starej cf z caffeine 1 741 896....i nic tu nie mogę uruchomić.
Nie mogę dojść z poprzednich postów jakie pliki zostawić jakich nie....


ok zrobiłem już



Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 15:43:43 przez slawomir21
[#10] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@slawomir21, post #9

Napiszę tutaj, bo nie ma chyba potrzeby klonować wątku i tworzyć nowy.

Wedle mojej wiedzy, dla V4SA (i chyba też dla kart Vampire, starych i nowych) były dwa "dedykowane" systemy: ApolloOS oraz Coffin. ApolloOS to jest dystrybucja AROSa (free), natomiast Coffin to zmodyfikowany OS3.9.

Jeśli chodzi o legalność (warto wspomnieć), to z ApolloOS nie ma problemu oczywiście, natomiast z Coffin już może być. Nawet jeśli ktoś posiada CD OS3.9 (przy założeniu że OS3.9 nie jest w domenie publicznej), to podobno poszczególne programy w Coffin (zawarte w dystrybucji) są płatne, a do dystrybucji są dodane. Przykładowe takie programy to Roadshow i iBrowse (choć nie wiem czy te akurat programy są aktualnie dodane do Coffina).

Zatem moje pytanie jest analogiczne i dotyczy Caffeine:

1) czy to jest kopia AROSa (a przez to, dystrybucja w 100% legalna)?
2) czy raczej to jest nakładka na AmigaOS3.9?
2b) pytanie jeszcze, czy zawiera pirackie kopie obecnie sprzedawanych programów

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Jeszcze dodam że przy odpowiedzi twierdzącej na (1) lub (2) (ale nie (3)), spróbuję to zainstalować u mnie (060+RTG).

3) czy da radę? jaka jest specs HW do Caffeine?
[#11] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@_DiskDoctor_, post #10

??

Czyżby większość osób używała Caffeine na zasadzie "nie mam pojęcia czy to jets legalne, więc zdecydowanie zainstaluję na wszelki wypadek"? Zadałem proste pytania:

1) czy Caffeine (podobnie zresztą jak Coffin) oparty jest o AmigaOS3.9?
2) czy w Caffeine (podobnie zresztą jak Coffin) są płatne programy zcrackowane?
[#12] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@_DiskDoctor_, post #11

Rozwiązałem chyba zagadkę:

https://www.generationamiga.com/2020/07/11/apolloos-a-new-open-source-amigaos-compatible-distro-without-the-legal-issues/

Czyli OS jest jak najbardziej darmowy, jeśli narzędzia są w takiej dystrybucji jak ApolloOS teraz, znaczy to, że wszystkie są legalne.

OK
[#13] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@_DiskDoctor_, post #12

CoffinOS ma mase komercyjnego softu w sobie (część z programów można nadal kupić). Zawiera również sam system - w wersji 3.9.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2023 11:46:09 przez _arti
1
[#14] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@_arti, post #13

Coffin OS -- zgadza się, to wiem, to jest paczka oparta na AmigaOS3.9. Coffin OS powstał dla Vampire Standalone głównie.

Caffeine OS -- to jest AROS z kolei (zakładam że nie ma płatnych programów). To z kolei dystrybucja dla PiStorm.
[#15] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@_DiskDoctor_, post #14

Caffeine OS -- to jest AROS z kolei (zakładam że nie ma płatnych programów). To z kolei dystrybucja dla PiStorm

Jak Aros ? Jak to sprawdziłeś ?
Pokaż na przykładach plików zawartych z CaffeineOS gdzie jest ten AROS
[#16] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Norbert, post #15

[#17] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@_DiskDoctor_, post #16

A czyli nie dotyczy to CaffeineOS dla Pistorm z EMU68.
Tam jest os3.9 z pakietem gier, dem i programów uzytkowych
[#18] Re: CoffeineOS na karcie SD, jak aktualizować pliki emu68

@Norbert, post #17

Szczerze mówiąc to ciężko się w tym połapać.

Nie mam żadnego urządzenia z serii Vampire, za to udało mi się wyszperać paczki CaffeineOS_Storm_926, CaffeineOS_Vampire_UAE_860, coffin_r62_32GB i jeszcze HDD.part1-5. Z tym ostatnim najmniej wątpliwości, bo to po prostu zbiór rozmaitego "warezu".

Jak rozumiem z tego wątku - to co zostało usunięte archive.org to był AROS 68K z dołączonym nielicencjonowanym softem? A może nie?

Proszę się nie śmiać, ale chętnie przeczytałbym jakieś FAQ na ten temat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem